1+1

AU-MEDIC blokátor bolesti 28 ks

Svaly a klouby

AU-MEDIC blokátor bolesti je zdravotnický prostředek, který obsahuje 28 ks crystal tapů. Každý crystal tape lze samostatně oddělit a použít. Účinnost 1 ks tapu je až *1 týden, dle místa aplikace.

28 ks 4 ks
599 Kč
599 Kč
1+1 zdarma, a další dárek v košíku

AU-MEDIC blokátor bolesti je revoluční a jedinečný přípravek na trhu, který snižuje citlivost na bolest. Jeho výhodou je nenávykovost a vysoká bezpečnost. Hlavní a jedinou účinnou složkou jsou mikroskopické krystaly čistého křemíku, které jsou umístěny ve střední části crystal tapu. Po přilepení na či nad místo bolesti (dle návodu k použití) mikroskopické krystaly čistého křemíku piezoelektrickým jevem ruší přenos bolestivého signálu nervovým systémem do mozku. Tímto fyzikálním mechanizmem účinku omezují pocit bolesti.

AU-MEDIC blokátor bolesti je finsko-švédský vynález, který zmírňuje nebo odstraňuje bolest ve svalech a kloubech. Princip crystal tapu je založen na výzkumu prof. Bo Nordella z Luleské univerzity ve Švédsku. Schopnost crystal tapu blokovat bolest je založena na interakci mezi elektrickým napětím generovaným krystaly (piezoelektrický jev) a nervovým systémem lidského těla. Tato interakce je fyzikální povahy. Z crystal tapu se do těla nevstřebávají žádné chemické látky. AU-MEDIC crystal tapy se díky tomu, že neobsahují chemickou látku, uvolňující se do pokožky, podobají bandážním pomůckám (tapům).

AU-MEDIC neléčí příčinu bolesti, ale snižuje pocit a intenzitu bolesti. AU-MEDIC crystal tapy mají ve středové části malou kruhovou oblast obsahující mikroskopické krystaly, speciálně vyrobené pro lékařské použití. Krystaly mají zvláštní a jedinečnou vlastnost - vytváří slabou elektrickou energii (piezoelektrický jev). Jelikož lidské tělo vede elektřinu, jsou i velmi slabé elektrické signály, generované AU-MEDICEM, přenášeny do tkání pod náplastí. Krystal je třeba proto umístit poblíž bolestivého místa, v blízkosti nervů, které spojují toto místo s mozkem. Elektrické signály generované AU-MEDICEM pak ruší přenos bolestivého signálu do mozku, a snižují tak pocit bolesti.

CO OD PRODUKTU OČEKÁVAT?

Z pohledu laické veřejnosti nelze vždy spolehlivě určit přesné místo nervové dráhy v našem těle. Některé případy jsou snadné – např. artritická bolest v kloubu ruky. Začněte tím, že umístíte jeden nebo dva tapy přibližně 2–3 cm nad nejbolestivější místo směrem k hlavě a přibližně za hodinu zkontrolujte jejich efekt. Pokud se vám zdá, že tape nemá požadovaný efekt, zkuste jej posunout lehce po stranách nebo blíž k bolestivému místu. Crystal tape může být odstraněn a znovu použit na čisté pokožce tolikrát, než ztratí svou lepivost. Pokud účinek zaznamenáte, ale i tak chcete docílit větší úlevy, můžete přidat další tape blízko k prvnímu. Přiměřený počet tapů pro jednu bolavou oblast jsou 4 ks.

UPOZORNĚNÍ:

AU-MEDIC funguje na principu rušení přenosu bolestivého signálu z místa bolesti do mozku. Přestože je piezoelektrický jev velmi slabý, neaplikujte crystal tapů více než je doporučeno. Pokud 2 až 4 tapy AU-MEDIC neposkytují výraznou úlevu od bolesti, pak jste buď nenalezli správné místo aplikace tapu, nebo jde o velmi silnou bolest s vysokou intenzitou bolestivých signálů. Většinou 20–30 % uživatelů nedosahuje výrazné úlevy při používání AU-MEDICU, a to vzhledem k přirozené obtížnosti nalezení správných nervových cest. 70–80 % uživatelů vykazuje pozitivní účinky, a to obvykle po několika experimentech.

POZNÁMKA:

Vždy se poraďte s lékařem, abyste zjistili příčinu vaší bolesti. Bolest může být příznakem závažného onemocnění. AU-MEDIC neléčí příčinu bolesti!

KDE A JAK TAPY APLIKOVAT?

AU-MEDIC blokátor bolesti nefunguje na bolesti hlavy, neboť hlava je velmi blízko samotného centra v mozku. Na všechny ostatní typy bolesti je AU-MEDIC vhodný.

POUŽITÍ:

Před nanášením crystal tapu očistěte a osušte kůži, aby se zajistilo jeho správné uchycení. Odlepte 1 ks crystal tapu dle naznačeného místa na archu a aplikujte ho cca 2–3 cm nad místo bolesti směrem k hlavě nebo přímo na místo bolesti. Aplikace musí byt provedena na místo vedení nervových drah. Crystal tape by měl být aplikován na pokožku pevně, aby byl zajištěn co nejlepší kontakt mezi krystaly a kůží. Pokud se do hodiny nedostaví úleva, je potřeba crystal tape přelepit (posunout) na jiné místo. Nejdříve aplikujte 1–2 crystal tapy a v případě potřeby přidejte další. Obvykle jsou dostatečné 2–4 crystal tapy. Nepoužívejte na poraněnou, podrážděnou nebo zanícenou kůži. Pokud trpíte arytmií (nepravidelným srdečním tepem) nebo používáte kardiostimulátor, crystal tapy nepoužívejte. AU-MEDIC není určen pro malé děti. Pokud crystal tape způsobuje nepohodlí jakéhokoliv druhu, odstraňte ho. Pokud se vám crystal tape odlepí, vyměňte jej za nový. S aplikovaným crystal tapem se lze sprchovat.

SKLADOVÁNÍ:

Skladovat v suchu při teplotě 15–25 °C, v neporušeném obalu. Chránit před přímým slunečním zářením, mrazem a vysokými teplotami. Ukládat mimo dosah děti!

Výrobce:

Simply You Pharmaceuticals a. s., Roháčova 188/37, 130 00 Praha 3, ČR.

zdravotnický prostředek

Čtěte pečlivě návod k použití a informace, které se vztahují k bezpečnému používání zdravotnického prostředku.

Splněno
Vyplňte Vaše jméno
Splněno
Vložte validní email
Splněno
Vložte validní email
Musíte vyplnit Zprávu
Splněno
Vložte validní email
Zaškrtněte prosím souhlas GDPR
Nenašeli jste odpověd na Váš dotaz? Spojte se s námi
DÁRKY pro vás každý den
Doprava ZDARMA

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno