Novinka - Nekašlete na svou imunitu, nekašlete na sebe!

KATEGORIE

Nekašlete na svou imunitu, nekašlete na sebe!

Již druhý týden žije celé Česko v nucené karanténě. Pokud i vás dostihlo nepříjemné nachlazení, nemusí to ihned znamenat, že jste vlastník obávaného viru, ale třeba jen, to, že jste málo utužovali svou imunitu. Co je tedy nyní nejlepší podniknout?

Držte se doma!

Vláda prodloužila omezení volného pohybu do 1. dubna. Do stejného data se prodloužila i všechna další dříve přijatá opatření (zavření restaurací či zákaz maloobchodního prodeje – kromě potravin, drogérií, lékáren, trafik, zverimexů, galantérií a květinářství). Proto vycházejte ze svých domovů opravdu jen v nejnutnějších případech.

Když nachlazení prudí

Řekněme si to na rovinu – zdravotní neduhy jsou otravné v každém období. Natož teď, když světem vládne leckdy až přehnaná panika. V první řadě je dobré na nic nečekat a pořádně posílit svou imunitu, která nyní dostává řádně na frak. Jak na to? Co vyzkoušet třeba osvědčenou Hlívu ústřičnou, která má léčivé účinky. Obsahuje řadu vitaminů a minerálů. Nejcennější z ní jsou látky zvané beta-glukany, které podporují imunitní systém a zvyšují tvorbu protilátek proti patogenním bakteriím a virům. Hlívu můžete najít ve volné přírodě, kde se objevuje přibližně od října do března. Nejčastěji roste na kmenech či pařezech listnatých stromů. Výborné jsou z ní například polévky či pomazánky. V tomto období ji tedy asi nenajdete, ale nevěšte hlavu. Co třeba vyzkoušet doplňky stravy založené právě na Hlívě ústřičné? Příjemnou zprávou je, že je k dostání také varianta pro děti.

Patříte do rizikové skupiny?

Mezi nejohroženější skupinu, u níž by se mělo posílení imunity řešit, patří zejména senioři, ale na pozoru by však měli být i ostatní lidé. Obranyschopnost posiluje také příjem vitaminů a minerálních látek. Mezi nejdůležitější patří vitaminy C a E a tzv. B-komplex, tedy vitaminy skupiny B.

Vitamin C

Neboli král vitaminů je základním vitaminem pro podporu obranyschopnosti těla. Napomáhá však i k posílení tvorby kolagenu pro normální funkci kloubních chrupavek.

Vitamin E

Je velice významný antioxidant obsažený například v mase, mléce a sóji. Chrání organizmus před oxidativním stresem.

B-komplex

Do této skupiny vitaminu patří například vitaminy B1, B2, B6, B9 (kyselina listová) a B12. Vitaminy B1 a B2 jsou nezbytné pro správné fungování energetického metabolizmu, vitamin B6 pak přispívá k normální funkci imunitního systému.

Na kašel jsi radu našel

A je to tady - kašel. Příčinou kašle bývá nejčastěji nachlazení nebo infekce horních cest dýchacích, kdy dochází k podráždění sliznice a nadměrné tvorbě hlenu, který se snažíme z těla dostat právě kašlem. To, že se díky kašli nemůžete pořádně vyspat, je nepříjemné, ale snad ještě horší je fakt, že když si dnes zakašlete v obchodě, okamžitě na sebe přitáhnete  nežádoucí pozornost celého okolí.  Ať už vás tedy trápí kašel suchý nebo vlhký, je nejlepší užívat sirupy s vhodnou kombinací bylin. Rozhodně nic nezkazíte, když se zaměříte na ty, které budou ve svém složení obsahovat extrakty například z jitrocele, bazalky, mateřídoušky, šípku či slézu. Pokud bude přípravek doplněn o beta-glukany a selen, který podporuje imunitní systém,  můžete si gratulovat.

 

 


Doporučujeme

Arginmax BLESK LÉKÁRNA Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz