Novinky v doručování balíků od České pošty

01.04. 2020

Zdraví máme jen jedno! Abychom jsme si ho mohli lépe chránit, zavádí Česká pošta od začátku dubna nový způsob doručování zásilek, díky němuž doručí a předá zásilku co nejbezpečněji.

Doručení bez podpisu

Při převzetí balíku od doručovatele nově nebudete muset nic podepisovat, nýbrž bude stačit nahlásit pouze kód, který dostanete do SMS zprávy nebo e-mailu. V případě potřeby tak může být předání balíku zcela bezkontaktní. Kód lze totiž doručovateli sdělit po telefonu a dohodnout se s ním na ponechání balíku např. u dveří. V případě, že nebudete doma, může balík převzít i kdokoliv jiný (stačí mu jen předat váš kód).

Bezpečné převzetí zásilky ve 3 krocích:

 1. Při nákupu na e-shopu zvolte způsob doručení „Balík Do ruky“ a v objednávce uveďte své telefonní číslo. Doporučujeme, abyste zvolili možnost online platby či platbu kartou a minimalizovali tak kontakt s doručovateli.
 2. Před doručením balíku vám Česká pošta zašle SMS zprávu či e-mail, ve které bude kód pro převzetí.

 3. Počkejte na zavolání pošťáka, po telefonu mu sdělte váš kód a domluvte se na způsobu převzetí. Pokud budete mít zásilku zaplacenou, může vám doručovatel nechat balík například za dveřmi. Vyhnete se tak jakémukoli kontaktu.

Na co nezapomínat?

Předpokladem pro úspěšné a bezpečné předání zásilky je uvedení kontaktních údajů při vaší objednávce na e-shopu, především telefonního čísla. Bezkontaktní převzetí je jedno z opatření pro společnou ochranu zdraví nejen vás, ale i pošťáků. Při převzetí balíčku proto používejte roušku, šátek či jinou ochranu obličeje. Pokud jste v karanténě, nezapomeňte tuto skutečnost sdělit doručovateli předem.

Obecné změny u dopravců v souvislosti s COVID19:

Po nařízení vlády o omezení pohybu osob, tuzemští dopravci reagovali a zavedli určitá opatření. Cílem těchto opatření je chránit jak řidiče, tak i zákazníky před nákazou. V součastnosti nelze u dopravců GEIS a Česká Pošta uhradit DOBÍRKU bezhotovostní platbou, ale vždy bezkontaktně - platba předem(preferovaná varianta), nebo u řidiče, ale pouze kartou. 

 

Náš tip! Mobilní aplikace Pošta Online

Mějte balíky pod kontrolou v mobilní aplikaci České pošty Pošta Online.

Můžete v ní sledovat cestu zásilky krok za krokem nebo najít i kód k vyzvednutí balíku.

Stahujte zdarma na www.ceskaposta.cz/uzitecne-nastroje/mobilni-aplikace

 

Prostřednictvím mobilu nebo tabletu můžete:

 • automaticky načítat zásilky, které jim byly odeslány
 • sledovat zásilku, změnit její místo i čas doručení nebo její další parametry
 • zobrazit kód pro vyzvednutí zásilky
 • najít detailní informace o pobočkách
 • sledovat frontu na pobočce zadáním svého pořadového lístku
 • objednat se na konkrétní čas na Czech POINT
 • najít PSČ i nejbližší pobočku pošty
 • používat Zákaznickou kartu přímo z telefonu
 • zobrazit informace o Průkazu příjemce

 

Vyhledávejte další užitečné informace:

 • praktické tipy pro posílání zásilek do zahraničí
 • doporučení pro bezpečné zabalení zásilek
 • vzory pro psaní různých typů adres
 • aktuální ceník všech poštovních služeb a mnohé další

 

Mobilní aplikace Pošta Online, zdarma ke stažení ZDE

Doporučujeme

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno