Novinky v doručování balíků od České pošty

01.04. 2020

Zdraví máme jen jedno! Abychom jsme si ho mohli lépe chránit, zavádí Česká pošta od začátku dubna nový způsob doručování zásilek, díky němuž doručí a předá zásilku co nejbezpečněji.

Doručení bez podpisu

Při převzetí balíku od doručovatele nově nebudete muset nic podepisovat, nýbrž bude stačit nahlásit pouze kód, který dostanete do SMS zprávy nebo e-mailu. V případě potřeby tak může být předání balíku zcela bezkontaktní. Kód lze totiž doručovateli sdělit po telefonu a dohodnout se s ním na ponechání balíku např. u dveří. V případě, že nebudete doma, může balík převzít i kdokoliv jiný (stačí mu jen předat váš kód).

Bezpečné převzetí zásilky ve 3 krocích:

 1. Při nákupu na e-shopu zvolte způsob doručení „Balík Do ruky“ a v objednávce uveďte své telefonní číslo. Doporučujeme, abyste zvolili možnost online platby či platbu kartou a minimalizovali tak kontakt s doručovateli.
 2. Před doručením balíku vám Česká pošta zašle SMS zprávu či e-mail, ve které bude kód pro převzetí.

 3. Počkejte na zavolání pošťáka, po telefonu mu sdělte váš kód a domluvte se na způsobu převzetí. Pokud budete mít zásilku zaplacenou, může vám doručovatel nechat balík například za dveřmi. Vyhnete se tak jakémukoli kontaktu.

Na co nezapomínat?

Předpokladem pro úspěšné a bezpečné předání zásilky je uvedení kontaktních údajů při vaší objednávce na e-shopu, především telefonního čísla. Bezkontaktní převzetí je jedno z opatření pro společnou ochranu zdraví nejen vás, ale i pošťáků. Při převzetí balíčku proto používejte roušku, šátek či jinou ochranu obličeje. Pokud jste v karanténě, nezapomeňte tuto skutečnost sdělit doručovateli předem.

Obecné změny u dopravců v souvislosti s COVID19:

Po nařízení vlády o omezení pohybu osob, tuzemští dopravci reagovali a zavedli určitá opatření. Cílem těchto opatření je chránit jak řidiče, tak i zákazníky před nákazou. V součastnosti nelze u dopravců GEIS a Česká Pošta uhradit DOBÍRKU bezhotovostní platbou, ale vždy bezkontaktně - platba předem(preferovaná varianta), nebo u řidiče, ale pouze kartou. 

 

Náš tip! Mobilní aplikace Pošta Online

Mějte balíky pod kontrolou v mobilní aplikaci České pošty Pošta Online.

Můžete v ní sledovat cestu zásilky krok za krokem nebo najít i kód k vyzvednutí balíku.

Stahujte zdarma na www.ceskaposta.cz/uzitecne-nastroje/mobilni-aplikace

 

Prostřednictvím mobilu nebo tabletu můžete:

 • automaticky načítat zásilky, které jim byly odeslány
 • sledovat zásilku, změnit její místo i čas doručení nebo její další parametry
 • zobrazit kód pro vyzvednutí zásilky
 • najít detailní informace o pobočkách
 • sledovat frontu na pobočce zadáním svého pořadového lístku
 • objednat se na konkrétní čas na Czech POINT
 • najít PSČ i nejbližší pobočku pošty
 • používat Zákaznickou kartu přímo z telefonu
 • zobrazit informace o Průkazu příjemce

 

Vyhledávejte další užitečné informace:

 • praktické tipy pro posílání zásilek do zahraničí
 • doporučení pro bezpečné zabalení zásilek
 • vzory pro psaní různých typů adres
 • aktuální ceník všech poštovních služeb a mnohé další

 

Mobilní aplikace Pošta Online, zdarma ke stažení ZDE

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno