Maminky pečujte nejen o miminko, ale také o sebe!

01.07. 2020

Mateřství je doba, kdy si náležitě užíváte péči o vaše děťátko. Koupete, přebalujete, krmíte, mažete, uspáváte a stále dokola. Jednoduše sledujete každý pohyb svého děťátka a náležitě si užíváte mateřskou lásku. Péče o miminko ovšem nepřináší jen samá pozitiva, často přichází i náročné chvilky, a proto je potřeba být v pohodě a plná sil. Jak na to? Neopomínejte pečovat také sama o sebe. Pamatujte, že pouze když budete šťastná vy, bude šťastné i vaše děťátko.

Opruzeniny – první vrásky na tvářích maminek

Opruzeniny u dětí jsou vlastně obecným názvem pro několik projevů zánětlivého onemocnění pokožky. Jedná se o zarudlá místa, na kterých se často vyskytují pupínky. Jejich nejčastější výskyt je v místech kožních záhybů. U novorozenců, kojenců či batolat se opruzeniny vyskytují hlavně v plenkové oblasti. Při výskytu opruzenin je nezbytná častá výměna plen a šetrná péče o pokožku dítěte, jak při přebalování, tak při koupání.  Na trhu v současnosti existuje široká nabídka přípravků zaměřených na dětskou pokožku. Jak si ovšem vybrat ten správný? Skvělé reference sklízí přírodní kosmetika Cannaderm® řada Robátko, která je zaměřena speciálně pro péči o novorozeneckou, dětskou a velmi citlivou pokožku, především při projevech kožních problémů a onemocnění, ale také pro každodenní šetrnou péči o dětskou pokožku. Díky přírodní receptuře získala značku CPK® - Certifikovaná přírodní kosmetika.

Koupání s úsměvem

Pro samotný akt koupání používejte pouze speciálně vyvinuté a otestované přípravky určené k péči o dětskou pokožku. Jejich výhody spočívají v unikátnosti jejich složení. Zvláště důležitý je vysoký obsah konopného oleje, který má vynikající hydratační schopnosti, a proto nedochází k nadměrnému vysušení dětské pokožky a jejímu podráždění. Dětská kosmetika musí být jemná, bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. Rovněž musí mít dobrý čistící účinek, který nebude narušovat kožní bariéru a bude dostatečně hydratovat. Abyste předešli podráždění očí, vybírejte ty přípravky, jež jsou navrženy tak, aby při případném vniknutí do očí nedráždily. Vybírejte přípravky s přírodní recepturou vyhovující i těm nejmenším dětem, včetně novorozenců.

Nedejte šanci ekzematické pokožce

Ach, ten ekzém! Nevíte, zda se v případě vašeho dítěte jedná o atopický ekzém, nebo pouze o krátkodobou kopřivku? Než dostane jednoznačnou odpověď, nečekejte  a zvolte čistě přírodní přípravky určené pro atopickou pokožku, které budou kůži dítěte šetrně ale účinně hydratovat. Skvělou volbou jsou přípravky se značkou CPK® - Certifikovaná přírodní kosmetika. Jelikož je pro atopický ekzém příznačné záchvatové svědění, je vhodné zvolit přípravek, který svědící místa zklidní a zmírní projevy svědění.

Krásná pokožka bez strií pro každou maminku

V průběhu těhotenství a po porodu prochází pokožka řadou změn. Pod povrchem kůže se nachází pružná vlákna, která jsou vlivem přibývajících kil napínána, a pokud to překročí jejich hranice únosnosti, mohou popraskat. Právě to má za následek vznik a rozvoj nevzhledných strií. V ideálním případě by se maminky měly už z počátku těhotenství zaměřit na dostatečnou výživu pokožky, aby ji předem připravily na nevyhnutelné změny, které během těhotenství a po porodu nastanou. Po porodu rovněž je potřeba dodržovat jednoduchou radu – mazat, mazat a zase mazat! Olejíčky, gely a tělové krémy, toť osvědčení protivníci na strie. Zaměřte se spíše na kvalitní a osvědčení prostředky určené pouze a jedině pro nastávající maminky. Jedná se o přípravky se specializovaným složením, které byly vyvinuty přímo na míru potřebám namáhané pokožky v období těhotenství a po něm. V posledním desetiletí se jedničkou na trhu staly produkty značky Elasti-Q, které si ověřilo tisíce spokojených maminek. Produkty jsou speciálně přizpůsobené pro zvýšené nároky pokožky těhotných žen. Z tohoto důvodu poskytují vhodnou a komplexní péči, která se zaměřuje jednak na prevenci vzniku strií a současně na strie již vzniklé, které je potřeba redukovat.

Konec opakovaným vaginálním mykózám

Mykóza neboli kandidóza je kvasinková infekce, která se projevuje svěděním a palčivou bolestí při močení nebo pohlavním styku. Tyto nepříjemné pocity téměř vždy doprovází bělavý výtok z pochvy, který připomíná tvaroh či mouku s vodou. Vaginální mykózy vznikají nejen nošením mokrých plavek, těsných kalhot a punčocháčů, ale také opakovaným užíváním antibiotik nebo příliš častým střídáním sexuálních partnerů. Kvasinky jsou v našem těle přítomny přirozeně, dojde-li však k jejich rozmnožení, problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Zvýšenou pozornost věnujte hlavně při výběru vhodné intimní kosmetiky, díky které můžete vzniku obtíží předejít. Ideální je vyhnout se používání parfémovaných mýdel a sprchových gelů a to i těch k intimní hygieně určených. Je prokázáno, že právě parfémované přípravky výrazně zvyšují riziko zánětů a výskytu pohlavně přenosných onemocnění, protože narušují citlivé pH intimních partií a zbavují je ochranné vrstvy. Zaměřte se i na složení, skvělé výsledky zaručují grepová semínka, tymián nebo také mateřídouška.

Dekolt jako ze škatulky

Krásné počasí je tady a právě nyní je vhodná doba odhalit své přednosti, které i s miminkem nemusíte skrývat. Spousta žen je ovšem se svým poprsím nespokojená. Po porodu, kojení a v době mateřství poté ztrácí sebevědomí a trápí se řadou mindráků. Není důvod věšet hlavu! V lékárnách jsou k dostání osvědčené doplňky stravy napomáhající udržet pevnost prsou a plnost dekoltu. Umí zvýraznit přirozený tvar a zvětšit objem prsou.

Nechceme jedináčka! Chceme další miminko, ale...

Zamilovala jste si dobu mateřství tak, že víte, že bez další ratolesti to už prostě nepůjde? V tomto případě je nejvyšší čas začít s manželem na miminku opětovně pracovat. Pokud se vám otěhotnění nedaří a naopak různě komplikuje, pořiďte si v lékárně doplněk stravy, který vaši snahu zdárně podpoří. Při jeho výběru se zaměřte především na jeho složení, které by mimo jiné mělo obsahovat zinek, vitamin B6 a také kyselinu listovou.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno