Proč se měsíc říjen jmenuje říjen?

01.10. 2020

Česká pojmenování jednotlivých měsíců jsou ve světě poměrně jedinečná. Pokud jsme ale v něčem originální, měli bychom i vědět, proč tomu tak je. Víte například, proč se říjen jmenuje zrovna říjen? A ne „october“, jako je tomu v jiných jazycích?

Příroda už ví!

Říjen je prostě a jednoduše hlavním měsícem říje divokých zvířat. Jedná se o období, kdy se samci vytahují před samicemi, aby si jich všimly a chtěly s nimi mít potomky. Například jeleni ukazují všem samicím kolem sebe své krásné paroží a často u toho taky velmi typicky troubí.

Jelení harémy

Jeleni si v této době vytváří harémy říjných laní a bojují mezi sebou o jejich přízeň. Od večera do rána se proto z lesů a pasek ozývají hlubokým hrdelním hlasem. Dávají tak najevo svým konkurentům, že jsou silní. A když by bylo třeba, tak i připraveni o své samice bojovat.

Objevte v sobě divou zvěř

Říjen nemusí být pouze u zvířat měsícem plným sexu a chlubení. Objevte i vy krásu měsíce října a probuďte v sobě divoké zvíře! Jsme si jisti, že ani v listopadu nebude chtít skončit.

Vsaďte na doplňky stravy

Ke spolehlivé erekci a zintenzivnění sexuálního prožitku vám mohou pomoci i unikátní doplňky stravy z naší nabídky. Ty vás zachrání nejen v konkrétní situaci, ale i při dlouhodobých potížích. To vše bez nežádoucích vedlejších účinků a v měsíci říjnu i za výhodnou cenu.

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno