Proč se měsíc říjen jmenuje říjen?

01.10. 2020

Česká pojmenování jednotlivých měsíců jsou ve světě poměrně jedinečná. Pokud jsme ale v něčem originální, měli bychom i vědět, proč tomu tak je. Víte například, proč se říjen jmenuje zrovna říjen? A ne „october“, jako je tomu v jiných jazycích?

Příroda už ví!

Říjen je prostě a jednoduše hlavním měsícem říje divokých zvířat. Jedná se o období, kdy se samci vytahují před samicemi, aby si jich všimly a chtěly s nimi mít potomky. Například jeleni ukazují všem samicím kolem sebe své krásné paroží a často u toho taky velmi typicky troubí.

Jelení harémy

Jeleni si v této době vytváří harémy říjných laní a bojují mezi sebou o jejich přízeň. Od večera do rána se proto z lesů a pasek ozývají hlubokým hrdelním hlasem. Dávají tak najevo svým konkurentům, že jsou silní. A když by bylo třeba, tak i připraveni o své samice bojovat.

Objevte v sobě divou zvěř

Říjen nemusí být pouze u zvířat měsícem plným sexu a chlubení. Objevte i vy krásu měsíce října a probuďte v sobě divoké zvíře! Jsme si jisti, že ani v listopadu nebude chtít skončit.

Vsaďte na doplňky stravy

Ke spolehlivé erekci a zintenzivnění sexuálního prožitku vám mohou pomoci i unikátní doplňky stravy z naší nabídky. Ty vás zachrání nejen v konkrétní situaci, ale i při dlouhodobých potížích. To vše bez nežádoucích vedlejších účinků a v měsíci říjnu i za výhodnou cenu.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno