Proč se měsíc říjen jmenuje říjen?

01.10. 2020

Česká pojmenování jednotlivých měsíců jsou ve světě poměrně jedinečná. Pokud jsme ale v něčem originální, měli bychom i vědět, proč tomu tak je. Víte například, proč se říjen jmenuje zrovna říjen? A ne „october“, jako je tomu v jiných jazycích?

Příroda už ví!

Říjen je prostě a jednoduše hlavním měsícem říje divokých zvířat. Jedná se o období, kdy se samci vytahují před samicemi, aby si jich všimly a chtěly s nimi mít potomky. Například jeleni ukazují všem samicím kolem sebe své krásné paroží a často u toho taky velmi typicky troubí.

Jelení harémy

Jeleni si v této době vytváří harémy říjných laní a bojují mezi sebou o jejich přízeň. Od večera do rána se proto z lesů a pasek ozývají hlubokým hrdelním hlasem. Dávají tak najevo svým konkurentům, že jsou silní. A když by bylo třeba, tak i připraveni o své samice bojovat.

Objevte v sobě divou zvěř

Říjen nemusí být pouze u zvířat měsícem plným sexu a chlubení. Objevte i vy krásu měsíce října a probuďte v sobě divoké zvíře! Jsme si jisti, že ani v listopadu nebude chtít skončit.

Vsaďte na doplňky stravy

Ke spolehlivé erekci a zintenzivnění sexuálního prožitku vám mohou pomoci i unikátní doplňky stravy z naší nabídky. Ty vás zachrání nejen v konkrétní situaci, ale i při dlouhodobých potížích. To vše bez nežádoucích vedlejších účinků a v měsíci říjnu i za výhodnou cenu.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno