ZATOČTE S PŘEBYTEČNÝMI KILY

21.12. 2020

Každá žena se v jistém věku začne potýkat se řadou změn - přibývání na váze, změna postavy, výkyvy nálad, nespavost či zpomalení metabolismu. Tyto projevy, zejména u žen po čtyřicítce, naznačují příchod menopauzy.

Menopauza je přirozený proces

Žádná žena se tomuto období nevyhne. Jedná se o přirozený proces v životě ženy, kdy přechází z plodného života do zralého věku. Menopauza s sebou přináší mnoho změn, především ve vzhledu ženské postavy - vytrácí se ženský tvar hrušky a tuk se začíná ukládat především v oblasti břicha a celkově dojde ke zpomalení metabolizmu.

Menopauza nemusí znamenat sbohem, krásná postavo

Nebojte se, hubnutí po menopauze není mýtus, jen to vyžaduje více úsilí. Pravidelným pohybem, vyváženou stravou a odpočinkem to půjde snáze.

Odpočívejte tak, jak si tělo řekne

Málo spánku přináší tělu stres a moc dobře víme, že stres působí špatně nejen na naše myšlení, ale i na naše tělo. Spěte tak dlouho, aby bylo tělo odpočaté, a vy jste se necítila unavená. Někomu stačí 6 hodin, někdo potřebuje 8 hodin spánku. Každé tělo je jiné, a proto jej poslouchejte.

Zapomeňte na diety

Příbytek váhy po čtyřicítce může být ještě podpořen sedavým způsobem života, špatnou stravou a absencí pravidelného pohybu, a proto je dobré se především na tyto tři kroky zaměřit. Čemu se rozhodně vyhněte, jsou drastické a zbytečné diety, které vás sice na chvíli mohou přebytečných kil zbavit, ale po čase se zase zpátky objeví. Zaměřte se raději na vyvážený jídelníček plný ovoce a zeleniny.

Nastartujte svůj metabolismus jídlem

Především pokrmy s chilli zvyšují vnitřní tělesnou teplotu, a proto po pálivém jídle spalujete víc kalorií. Zázvor je zase takový všelék. Nejen, že ničí bakterie, ale ničí i tuky. Urychluje metabolizmus a má blahodárný vliv na trávicí soustavu.

Pravidelně se hýbejte

Ač se to může zdát jakkoli podivné, podíl svalové hmoty v těle má velký vliv na rychlost metabolismu. Svaly totiž spotřebovávají více energie než tuková hmota, a proto je v období po menopauze ideální silový trénink. S přibývajícím věkem svaly ochabují a pravidelným cvičením tomu zabráníte.

Zkuste také doplňky stravy

Pro lepší průběh menopauzy a redukci váhy během ní vám mohou pomoci také doplňky stravy. Zaměřte se na doplňky stravy obsahující látky, které zmírňují nepříjemné projevy menopauzy jako např. hormonální výkyvy, návaly a psychickou vyrovnanost. Ideální je jetel, sója či len. Zároveň by měl účinný přípravek obsahovat látky napomáhající k redukci váhy, což je například zelený čaj nebo guarana.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno