ZATOČTE S PŘEBYTEČNÝMI KILY

21.12. 2020

Každá žena se v jistém věku začne potýkat se řadou změn - přibývání na váze, změna postavy, výkyvy nálad, nespavost či zpomalení metabolismu. Tyto projevy, zejména u žen po čtyřicítce, naznačují příchod menopauzy.

Menopauza je přirozený proces

Žádná žena se tomuto období nevyhne. Jedná se o přirozený proces v životě ženy, kdy přechází z plodného života do zralého věku. Menopauza s sebou přináší mnoho změn, především ve vzhledu ženské postavy - vytrácí se ženský tvar hrušky a tuk se začíná ukládat především v oblasti břicha a celkově dojde ke zpomalení metabolizmu.

Menopauza nemusí znamenat sbohem, krásná postavo

Nebojte se, hubnutí po menopauze není mýtus, jen to vyžaduje více úsilí. Pravidelným pohybem, vyváženou stravou a odpočinkem to půjde snáze.

Odpočívejte tak, jak si tělo řekne

Málo spánku přináší tělu stres a moc dobře víme, že stres působí špatně nejen na naše myšlení, ale i na naše tělo. Spěte tak dlouho, aby bylo tělo odpočaté, a vy jste se necítila unavená. Někomu stačí 6 hodin, někdo potřebuje 8 hodin spánku. Každé tělo je jiné, a proto jej poslouchejte.

Zapomeňte na diety

Příbytek váhy po čtyřicítce může být ještě podpořen sedavým způsobem života, špatnou stravou a absencí pravidelného pohybu, a proto je dobré se především na tyto tři kroky zaměřit. Čemu se rozhodně vyhněte, jsou drastické a zbytečné diety, které vás sice na chvíli mohou přebytečných kil zbavit, ale po čase se zase zpátky objeví. Zaměřte se raději na vyvážený jídelníček plný ovoce a zeleniny.

Nastartujte svůj metabolismus jídlem

Především pokrmy s chilli zvyšují vnitřní tělesnou teplotu, a proto po pálivém jídle spalujete víc kalorií. Zázvor je zase takový všelék. Nejen, že ničí bakterie, ale ničí i tuky. Urychluje metabolizmus a má blahodárný vliv na trávicí soustavu.

Pravidelně se hýbejte

Ač se to může zdát jakkoli podivné, podíl svalové hmoty v těle má velký vliv na rychlost metabolismu. Svaly totiž spotřebovávají více energie než tuková hmota, a proto je v období po menopauze ideální silový trénink. S přibývajícím věkem svaly ochabují a pravidelným cvičením tomu zabráníte.

Zkuste také doplňky stravy

Pro lepší průběh menopauzy a redukci váhy během ní vám mohou pomoci také doplňky stravy. Zaměřte se na doplňky stravy obsahující látky, které zmírňují nepříjemné projevy menopauzy jako např. hormonální výkyvy, návaly a psychickou vyrovnanost. Ideální je jetel, sója či len. Zároveň by měl účinný přípravek obsahovat látky napomáhající k redukci váhy, což je například zelený čaj nebo guarana.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno