ULEVTE TĚLU OD NESPAVOSTI A STRESU!

02.03. 2021

Stres, napětí, špatná fyzická forma ve spojení s nespavostí? Pociťuje stále větší obavy před každodenní rutinní práci, kterou jste dříve zvládali bez mrknutí oka? Odpočinek si sice dopřáváte, ale není to úplně ono, protože zasloužený spánek nepřichází? Nebojte, máme pro vás několik tipů, jak se z toho šíleného kolotoče dostat zpátky do normálu.

Úzkost, nervozita a stres – nepříjemní parťáci

Nejspíše ten pocit až moc dobře znáte. Neustálé ten nepříjemný pocit napětí, který graduje právě v době, kdy si řeknete, že je čas si konečně po zasloužené práci odpočinout a nabrat opět ztracenou sílu. Přestože máte veškeré své povinnosti jak v pracovním světě, tak na rodinném poli splněné, znovu a znovu se probouzíte po neklidném spánku doslova zborcení potem. Nejspíše patříte k těm osobám, kterým v krvi stále koluje zvýšená hladina stresových hormonů kortizolů a adrenalinu. Právě ty vám nedovolí vypnout přetíženou hlavu a dospat se do sytosti. Pokud se ptáte, jak se nepříjemného chvění zbavit, máme pro vás tip lékárníků. Dodejte unavenému tělu magnezium, které má velký vliv na naše fyzické i psychické zdraví.

Upravte své každodenní návky pro zlepšení

Pro nápravu je důležité se na chvilku zastavit a zamyslet se, co i nevědomky můžete dělat špatně. Proveďte si psychologické samovyšetření, kde si promítnete veškeré své každodenní aktivity. Právě ty můžou být příčinou vašich potíží. Pokud neobjevíte zjevný důvod vašich problému, nejspíše je váš stav pouze ovlivněn nějakým spouštěčem, který s vaším fungováním souvisí. Možná budete překvapení, kolik takových zdánlivě nepodstatných věcí, může vaše fungování ovlivnit.

Nepořádek v bytě –  skryté zoufalství převážně pro ženy

Prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňuje jednak duševní stav, ale také chování. Neuklizený byt či dům je jedním z motorů, který může spouštět stres. Raději si vždy najděte prostor na uspořádání věcí a pečlivý úklid. Uvidíte, že v naklizeném prostředí budete soustředěnější, produktivnější a méně podráždění. Pokud cítíte, že špatná nálada nemizí, zkontrolujte, že máte dostatečný přísun vitaminu C, který může vést nejen k únavě, ale také letargii.

Nevyvážená strava – střevní potíže

Nejspíše to také znáte. Máte sestavený jídelníček na týden tak, ať pro sebe něco vhodného uděláte. Ovšem, jak čas plyne, některé zdravé potraviny jednoduše nahradíte chutnějšími, ale méně zdravějšími. Pozor na správnou skladbu jídelníčku. Pokud víte, že v tomto ohledu máte rezervy, nezapomínejte doplňovat probiotika. Zařaďte do svého jídelníčku kysanou zeleninu, jogurty či kefír. Pokud zrovna těmto potravinám dvakrát neholdujete, zkuste si vybrat vhodný doplněk stravy z lékárny.

Spánek je základ – nepodceňujte jeho důležitost!

Již zmíněný stres a úzkost mohou způsobit problémy se spánkem. Ovšem stejně tak, nekvalitní spánek nebo jeho deficit může způsobit úzkost. Protože si současné dění tvrdě vybírá svou daň, zkuste kvalitnímu spánku trošku pomoci. Před spaním se zkuste především uklidnit. Vezměte si knížku, zameditujte si, vyvětrejte místnost. Pokud chcete kvalitnímu spánku jít  opravdu naproti, zajděte do lékárny. Právě tam jsou k dostání farmaceutické přípravky, které jsou vyvinuté speciálně pro pohodlnější usínání. Navíc napomáhají uvolnit a zklidnit tělo od stresu a napětí, usnadňují usínání a výrazně zlepšuji kvalitu spánku. Je vhodné vybírat pouze ty, které jsou založeny na přírodní bázi, a proto jsou bezpečné a nenávykové. Rovněž je dobré se zaměřit na ty, v jejichž složení naleznete také kozlík lékařský, který už naše babičky nazývaly balzámem na nervy, jelikož má zklidňující účinky. Pro dosažení ještě větší účinnosti se ke kozlíku přidává také pomerančovník hořký, který podpoří a prodlouží dobu jeho účinku.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno