Posilte svou imunitu díky zázračné houbě!

13.10. 2021

Naše imunita dostává v podzimních měsících pořádně zabrat. Jízda v hromadné dopravě, střídání teplot nebo pobyt ve školním či pracovním kolektivu. Všechny tyto situace mohou naši imunitu oslabit. Podívejte se s námi na pár tipů, jak obranyschopnost organizmu posílit. 

Co je to imunita?

Imunita je schopnost organizmu bránit se cizorodým látkám z vnějšího i vnitřního prostředí. Nejčastěji se jedná o viry, bakterie, plísně, houby, ale i o parazity nebo nádorové buňky. Na podzim a v zimě musí imunita nejčastěji odolávat virům a bakteriím, které způsobují různá respirační onemocnění.

Proč je imunita důležitá?

Po napadení organizmu viry nebo bakteriemi dojde k tzv. imunitní odpovědi. Naše tělo rozpozná, co je pro nás nebezpečné a čemu se má bránit. Imunitu dělíme na vrozenou a získanou. S vrozenou imunitou se již rodíme. Dítěti ji předá matka. Získaná imunita se však formuje během našich životů.

Pokud je imunita oslabená, tak se naše tělo nedokáže virům a bakteriím účinně bránit. Poté dochází k napadení oslabeného organizmu nějakou infekcí, např. chřipka, viróza apod. Proto je důležité varovné signály oslabené imunity včas rozpoznat a začít hned jednat.

Jak poznat oslabenou imunitu?

Příznaky oslabené imunity mohou být ze začátku velmi nenápadné a špatně rozeznatelné. Člověk se cítí unavený, bez nálady, bez energie a ospalý, i když spal doporučených 8 hodin. Je to ten známý pocit „na mě něco leze“. Také za nechutenstvím nebo špatným hojením ran může stát snížená imunita. Dále se u vás mohou objevovat časté ekzémy, opary a různé kožní vyrážky. Potvrzená je i souvislost mezi střevními problémy, jako je zácpa nebo průjem, a slabou imunitou.

Kdo je viník?

Za oslabenou imunitu si z velké části můžeme sami, respektive náš životní styl. Kouření, nedostatek pohybu, špatná skladba jídelníčku, nedostatek spánku, alkohol, léky. To vše imunitu oslabuje. Nesmíme zapomenou ani na stres. Při stresových situacích produkuje naše tělo méně bílých krvinek, a naopak uvolňuje hormon kortizol a následně je více náchylné k nemocem.

Jak posílit imunitu?

Základem je zdravá a pestrá strava, dostatek pohybu, spánku a vyhýbání se stresovým situacím. Na podzim je vhodné doplňovat i vitamíny a minerály. Nejdůležitější je vitamín C, nejlépe v kombinaci se zinkem a selenem. Dále také vitamín D, B6 a B12. Nesmíme zapomenu ani na vitamín A, který je velmi účinný antioxidant. Předejít nachlazení můžeme i pitím zázvorového nebo šípkového čaje. Výborný je i rakytník, který obsahuje nejvíce vitamínu C. Také střevní mikroflóra hraje důležitou roli při boji s nemocemi. Zařaďte proto do svého jídelníčku zakysané mléčné výrobky, jogurty a kefíry.

Co doporučuje čínská medicína?

Čínská medicína vychází z tisícileté tradice a její metody jsou používány dodnes. Pro posílení imunity a k léčení různé řady neduhů využívali už před 2 000 lety obyvatelé Asie houbu Reishi. Pro její blahodárné účinky je často nazývána jako „zázračná houba“ nebo „elixír věčného mládí“.  Reishi je díky obsaženým složkám schopná ovlivňovat činnost organizmu.

Jsou to zejména polysacharidy nacházející se v Reishi, které upravují činnost imunitního systému. Nejen, že ho posilují a uvádí do rovnováhy, ale také mírní špatné reakce. Reishi je totiž plná složek, které dokáží likvidovat patogeny, ať už virového, nebo bakteriálního původu.  

ReishiA z lékárny

Houba Reishi má velice pevnou buněčnou strukturu a vyznačuje se hořkou chutí. Proto se v kuchyni moc nevyužívá. Dnes jsou však již dostupné různé doplňky stravy s obsahem Reishi, ať už ve formě prášku, nebo kapslí. Vyzkoušet můžete doplněk stravy z lékárny ReishiA 800mg EXtractum, který obsahuje 100% čistý extrakt této houby, jenž zaručuje maximální kvalitu i účinnost. Výběr hub zde podléhá speciálním kritériím a díky použití kvalitní extrakce zajišťuje ReishiA 800mg EXtractum vyšší účinnost a vstřebatelnost látek do organizmu.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno