Posilte svou imunitu díky zázračné houbě!

13.10. 2021

Naše imunita dostává v podzimních měsících pořádně zabrat. Jízda v hromadné dopravě, střídání teplot nebo pobyt ve školním či pracovním kolektivu. Všechny tyto situace mohou naši imunitu oslabit. Podívejte se s námi na pár tipů, jak obranyschopnost organizmu posílit. 

Co je to imunita?

Imunita je schopnost organizmu bránit se cizorodým látkám z vnějšího i vnitřního prostředí. Nejčastěji se jedná o viry, bakterie, plísně, houby, ale i o parazity nebo nádorové buňky. Na podzim a v zimě musí imunita nejčastěji odolávat virům a bakteriím, které způsobují různá respirační onemocnění.

Proč je imunita důležitá?

Po napadení organizmu viry nebo bakteriemi dojde k tzv. imunitní odpovědi. Naše tělo rozpozná, co je pro nás nebezpečné a čemu se má bránit. Imunitu dělíme na vrozenou a získanou. S vrozenou imunitou se již rodíme. Dítěti ji předá matka. Získaná imunita se však formuje během našich životů.

Pokud je imunita oslabená, tak se naše tělo nedokáže virům a bakteriím účinně bránit. Poté dochází k napadení oslabeného organizmu nějakou infekcí, např. chřipka, viróza apod. Proto je důležité varovné signály oslabené imunity včas rozpoznat a začít hned jednat.

Jak poznat oslabenou imunitu?

Příznaky oslabené imunity mohou být ze začátku velmi nenápadné a špatně rozeznatelné. Člověk se cítí unavený, bez nálady, bez energie a ospalý, i když spal doporučených 8 hodin. Je to ten známý pocit „na mě něco leze“. Také za nechutenstvím nebo špatným hojením ran může stát snížená imunita. Dále se u vás mohou objevovat časté ekzémy, opary a různé kožní vyrážky. Potvrzená je i souvislost mezi střevními problémy, jako je zácpa nebo průjem, a slabou imunitou.

Kdo je viník?

Za oslabenou imunitu si z velké části můžeme sami, respektive náš životní styl. Kouření, nedostatek pohybu, špatná skladba jídelníčku, nedostatek spánku, alkohol, léky. To vše imunitu oslabuje. Nesmíme zapomenou ani na stres. Při stresových situacích produkuje naše tělo méně bílých krvinek, a naopak uvolňuje hormon kortizol a následně je více náchylné k nemocem.

Jak posílit imunitu?

Základem je zdravá a pestrá strava, dostatek pohybu, spánku a vyhýbání se stresovým situacím. Na podzim je vhodné doplňovat i vitamíny a minerály. Nejdůležitější je vitamín C, nejlépe v kombinaci se zinkem a selenem. Dále také vitamín D, B6 a B12. Nesmíme zapomenu ani na vitamín A, který je velmi účinný antioxidant. Předejít nachlazení můžeme i pitím zázvorového nebo šípkového čaje. Výborný je i rakytník, který obsahuje nejvíce vitamínu C. Také střevní mikroflóra hraje důležitou roli při boji s nemocemi. Zařaďte proto do svého jídelníčku zakysané mléčné výrobky, jogurty a kefíry.

Co doporučuje čínská medicína?

Čínská medicína vychází z tisícileté tradice a její metody jsou používány dodnes. Pro posílení imunity a k léčení různé řady neduhů využívali už před 2 000 lety obyvatelé Asie houbu Reishi. Pro její blahodárné účinky je často nazývána jako „zázračná houba“ nebo „elixír věčného mládí“.  Reishi je díky obsaženým složkám schopná ovlivňovat činnost organizmu.

Jsou to zejména polysacharidy nacházející se v Reishi, které upravují činnost imunitního systému. Nejen, že ho posilují a uvádí do rovnováhy, ale také mírní špatné reakce. Reishi je totiž plná složek, které dokáží likvidovat patogeny, ať už virového, nebo bakteriálního původu.  

ReishiA z lékárny

Houba Reishi má velice pevnou buněčnou strukturu a vyznačuje se hořkou chutí. Proto se v kuchyni moc nevyužívá. Dnes jsou však již dostupné různé doplňky stravy s obsahem Reishi, ať už ve formě prášku, nebo kapslí. Vyzkoušet můžete doplněk stravy z lékárny ReishiA 800mg EXtractum, který obsahuje 100% čistý extrakt této houby, jenž zaručuje maximální kvalitu i účinnost. Výběr hub zde podléhá speciálním kritériím a díky použití kvalitní extrakce zajišťuje ReishiA 800mg EXtractum vyšší účinnost a vstřebatelnost látek do organizmu.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno