Podzim ve znamení regenerace pleti

25.10. 2021

Naše pleť dostala během léta pořádně zabrat. Sluneční záření, pot, opalovací krémy, chlorovaná a slaná voda problematické pokožce příliš nesvědčí. Podzimní čas je tedy ideální období na regeneraci pleti. Podívejte se s námi i na to, jak vzniku otravných pupínků předejít.

Čistění je základ 

Důležité je pleť důkladně vyčistit od všech nečistot a usazenin. Pokud není pokožka dokonale vyčištěná, dochází k ucpávání pórů a vzniku černých teček a akné. Pleť by se měla čistit 2x denně. Na odstranění make-upu použijte mycí pěnu nebo mléko. Poté nezapomeňte pleť opláchnout čistou vodou. Vyhýbejte se horké vodě, která pleť zbytečně dráždí a vysušuje. Následně použijte pleťovou vodu k odstranění zbytků nečistot. Jednou týdně použijte peeling, kterým zbavíte pokožku odumřelé kůže.

Hydratace, hydratace, hydratace!

Po vyčistění je důležité dopřát pleti pořádnou dávku hydratace. Použijte nejdříve pleťové tonikum bez obsahu alkoholu. Alkohol totiž pleť vysušuje a začala by se tak více mastit. Následně naneste denní krém s ochranným faktorem proti slunečnímu záření. Krém s SPF ochrannou je nutné používat celoročně, nejen v létě. Denní krém pro podzimní období by měl být hutnější, nejlépe s obsahem kyseliny hyaluronové, aby byla zajištěna dostatečná ochrana proti smogu, větru a přechodu z vytopených místností do chladu.

Akné je zpět

Pokud máte problematickou a aknózní pleť, je možné, že se stav vaší pleti přes léto výrazně zlepšil. Je to dáno tím, že zvýšená intenzita UV záření působí na pleť jako antiseptikum, a navíc na opálené kůži jsou pupínky a jiné nedokonalosti méně vidět. Proto je dobré se na příchod akné připravit ještě předtím, než se první pupínky objeví.

Změňte jídelníček

Zamezit vzniku akné můžete i změnou životosprávy. Omezte kořeněná jídla, sladkosti, kávu, bílé pečivo, slazené limonády, rafinovaný cukr, tučná a smažená jídla a průmyslově zpracované potraviny. Ty mohou podle mnohých odborníků stav problematické pleti zhoršovat. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny, libového masa, ořechů a semínek. U mléčných výrobků upřednostněte zakysané mléčné výrobky. Můžete zvýšit i přísun vitamínů skupiny B a zinku, které podporují hojení.

Psychická pohoda

Pleť a psychika jdou ruku v ruce. Stres totiž může narušit metabolismus, spánkový cyklus, hormonální rovnováhu a celkovou psychickou pohodu, což se časem projeví i na stavu pleti.  Když jsme ve stresu, naše tělo produkuje hormony kortizol a adrenalin, které spolu s neuropeptidy ovlivňují chování mazových žláz a mohou zhoršit akné. Proto je důležité nestresovat se a naučit se stres zdravým způsobem odbourávat. Někdo si jde zasportovat, jiný na procházku, někomu pomáhá čtení nebo vypovídání se rodině či přátelům.

Pohybem k dokonalé pleti

Se stavem pleti souvisí i to, jestli se denně hýbeme, nebo jen povalujeme na gauči. Při sportování uvolňuje naše tělo endorfiny, nazývané také jako hormony štěstí. Ty vyvolávají dobrou náladu, pocity štěstí, snižují stres, úzkost a depresi. Pravidelným sportováním se tělo prokrvuje a pleť získává přirozeně narůžovělou svěží barvu. Pocení navíc pomáhá čistit póry a zbavovat pleť odumřelých kožních buněk. 

První pomoc z lékárny

Pokud se u vás přece jen nějaký pupínek objeví, tak je velmi důležité nesnažit se ho vymáčknout. Ideálním řešením je Aknea ošetřující sérum s roll-on aplikátorem. Obsahuje konopný olej, arniku, tymián, šalvěj a mátu a je určeno pro lokální ošetření pupínku. Sérum mírní podráždění a zarudnutí pleti a zklidňuje zanícené póry. Jeho velkou výhodou je snadná aplikace a malý rozměr. Vejde se tedy do každé kabelky.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno