Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdraví

03.12. 2021

Trápí vaše rodiče, prarodiče nebo kamarády bolavé, ztuhlé či opotřebované klouby? Lámete si hlavu, co jim nadělíte pod stromeček? Spojte příjemné s užitečným a věnujte jim dárek z lékárny pro dokonalou hybnost celého pohybového aparátu!

Problémy s omezenou hybností nebo bolestí kloubů netrápí jen naše prarodiče, ale stále častěji i mladé lidi, a dokonce také sportovce. V důsledku sedavé práce u počítače, nerovnoměrného zatížení pohybového aparátu či velkého stresu se problémy týkají již každého druhého, a to bez ohledu na věk. Bývá tedy zcela normální, že i relativně mladému člověku dělá problém krátká procházka, vstát ze židle či vyjít více schodů.

Proč klouby bolí?

Nejčastější příčinou bolesti kloubů je věk. Jak naše tělo stárne, stárnou i naše kosti a klouby. První problémy s klouby se většinou objevují okolo 50 roku života. V mladém věku je chrupavka, která chrání klouby, jemná a hladká. Postupem věku dochází k jejímu vysychání a degeneraci, což omezuje pohyblivost kloubů a ty začínají bolet a otékat. 

Věk není jediným viníkem

Za bolestí kloubů stále častěji stojí také jednostranná nebo nadměrná zátěž, nedostatek pohybu, obezita, ale i zánět v těle nebo dědičnost. Klouby nás však mohou bolet i kvůli špatné matraci, nevhodně zvolené obuvi nebo nesprávnému držení těla, zejména při práci u počítače. Mnoho lidí pobolívají klouby i při chřipce nebo změně počasí.

Dejte na prevenci

Nemoci pohybového aparátu jsou označovány jako civilizační problém, za který může nevhodný životní styl. Lidé se špatnou fyzickou kondicí jsou desetkrát náchylnější k bolesti a rozvoji onemocnění pohybového aparátu než lidé, kteří pravidelně sportují. Pro zdravé klouby je proto důležitý dostatek pohybu a kvalitní a vyvážený jídelníček.

Lékaři doporučují konzumaci potravin s dostatkem vitamínů a minerálů, zejména vápníku a vitamínů C, D a E, které jsou klíčové pro správné fungování kloubů. Z jídelníčku je nutné vynechat alkohol, tučná a smažená jídla, polotovary, červené maso a omezit příjem soli a cukru. Nesmíme zapomínat ani na hydrataci a kvalitní spánek.

Co klouby potřebují?

Pro správnou hybnost kloubů je vhodné doplňovat glukosamin. Ten se v lidském těle nachází přirozeně v kloubních chrupavkách, ale věkem postupně ubývá. To pak vede ke zhoršení pohyblivosti kloubů, bolesti nebo dokonce rozpadu chrupavky a kloubu. V potravinách se glukosamin téměř vůbec nenachází, a proto je nutné jej doplňovat pomocí doplňků stravy. Podle odborníků je vhodné užívat minimálně 900 mg glukosaminu denně.

Pohyblivost kloubů příznivě ovlivňuje také kurkumin, tedy látka obsažená v kurkumě. Jedná se o silný přírodní antioxidant, který pomáhá snížit opotřebení kloubních chrupavek. Proto je vhodné jej užívat jak při bolesti kloubů, tak i jako prevenci.

K velmi důležitým látkám, které zdravé klouby potřebují, patří také vitamín C. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže a chrání buňky před oxidativním stresem. Nesmíme zapomínat ani na konopí, respektive na extrakt z konopných semen. Konopí totiž působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti a pomáhá udržovat zdravý stav kostí.

Přírodní řešení z lékárny

Zdravé kosti a klouby potřebujeme pro aktivní a plnohodnotný život opravdu všichni. Proto určitě nešlápnete vedle, pokud někomu o Vánocích nadělíte pod stromeček právě kloubní výživu. Darovat můžete doplněk stravy z lékárny CannamediQ Ortopeden, který díky své jedinečné kombinaci glukosaminu, konopí, kurkumy a vitamínu C představuje ideální péči pro zdravé klouby, kosti a celý pohybový aparát.

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno