Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdraví

03.12. 2021

Trápí vaše rodiče, prarodiče nebo kamarády bolavé, ztuhlé či opotřebované klouby? Lámete si hlavu, co jim nadělíte pod stromeček? Spojte příjemné s užitečným a věnujte jim dárek z lékárny pro dokonalou hybnost celého pohybového aparátu!

Problémy s omezenou hybností nebo bolestí kloubů netrápí jen naše prarodiče, ale stále častěji i mladé lidi, a dokonce také sportovce. V důsledku sedavé práce u počítače, nerovnoměrného zatížení pohybového aparátu či velkého stresu se problémy týkají již každého druhého, a to bez ohledu na věk. Bývá tedy zcela normální, že i relativně mladému člověku dělá problém krátká procházka, vstát ze židle či vyjít více schodů.

Proč klouby bolí?

Nejčastější příčinou bolesti kloubů je věk. Jak naše tělo stárne, stárnou i naše kosti a klouby. První problémy s klouby se většinou objevují okolo 50 roku života. V mladém věku je chrupavka, která chrání klouby, jemná a hladká. Postupem věku dochází k jejímu vysychání a degeneraci, což omezuje pohyblivost kloubů a ty začínají bolet a otékat. 

Věk není jediným viníkem

Za bolestí kloubů stále častěji stojí také jednostranná nebo nadměrná zátěž, nedostatek pohybu, obezita, ale i zánět v těle nebo dědičnost. Klouby nás však mohou bolet i kvůli špatné matraci, nevhodně zvolené obuvi nebo nesprávnému držení těla, zejména při práci u počítače. Mnoho lidí pobolívají klouby i při chřipce nebo změně počasí.

Dejte na prevenci

Nemoci pohybového aparátu jsou označovány jako civilizační problém, za který může nevhodný životní styl. Lidé se špatnou fyzickou kondicí jsou desetkrát náchylnější k bolesti a rozvoji onemocnění pohybového aparátu než lidé, kteří pravidelně sportují. Pro zdravé klouby je proto důležitý dostatek pohybu a kvalitní a vyvážený jídelníček.

Lékaři doporučují konzumaci potravin s dostatkem vitamínů a minerálů, zejména vápníku a vitamínů C, D a E, které jsou klíčové pro správné fungování kloubů. Z jídelníčku je nutné vynechat alkohol, tučná a smažená jídla, polotovary, červené maso a omezit příjem soli a cukru. Nesmíme zapomínat ani na hydrataci a kvalitní spánek.

Co klouby potřebují?

Pro správnou hybnost kloubů je vhodné doplňovat glukosamin. Ten se v lidském těle nachází přirozeně v kloubních chrupavkách, ale věkem postupně ubývá. To pak vede ke zhoršení pohyblivosti kloubů, bolesti nebo dokonce rozpadu chrupavky a kloubu. V potravinách se glukosamin téměř vůbec nenachází, a proto je nutné jej doplňovat pomocí doplňků stravy. Podle odborníků je vhodné užívat minimálně 900 mg glukosaminu denně.

Pohyblivost kloubů příznivě ovlivňuje také kurkumin, tedy látka obsažená v kurkumě. Jedná se o silný přírodní antioxidant, který pomáhá snížit opotřebení kloubních chrupavek. Proto je vhodné jej užívat jak při bolesti kloubů, tak i jako prevenci.

K velmi důležitým látkám, které zdravé klouby potřebují, patří také vitamín C. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže a chrání buňky před oxidativním stresem. Nesmíme zapomínat ani na konopí, respektive na extrakt z konopných semen. Konopí totiž působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti a pomáhá udržovat zdravý stav kostí.

Přírodní řešení z lékárny

Zdravé kosti a klouby potřebujeme pro aktivní a plnohodnotný život opravdu všichni. Proto určitě nešlápnete vedle, pokud někomu o Vánocích nadělíte pod stromeček právě kloubní výživu. Darovat můžete doplněk stravy z lékárny CannamediQ Ortopeden, který díky své jedinečné kombinaci glukosaminu, konopí, kurkumy a vitamínu C představuje ideální péči pro zdravé klouby, kosti a celý pohybový aparát.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kůže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno