Darujte svým nejbližším pod stromeček dávku zdraví

03.12. 2021

Trápí vaše rodiče, prarodiče nebo kamarády bolavé, ztuhlé či opotřebované klouby? Lámete si hlavu, co jim nadělíte pod stromeček? Spojte příjemné s užitečným a věnujte jim dárek z lékárny pro dokonalou hybnost celého pohybového aparátu!

Problémy s omezenou hybností nebo bolestí kloubů netrápí jen naše prarodiče, ale stále častěji i mladé lidi, a dokonce také sportovce. V důsledku sedavé práce u počítače, nerovnoměrného zatížení pohybového aparátu či velkého stresu se problémy týkají již každého druhého, a to bez ohledu na věk. Bývá tedy zcela normální, že i relativně mladému člověku dělá problém krátká procházka, vstát ze židle či vyjít více schodů.

Proč klouby bolí?

Nejčastější příčinou bolesti kloubů je věk. Jak naše tělo stárne, stárnou i naše kosti a klouby. První problémy s klouby se většinou objevují okolo 50 roku života. V mladém věku je chrupavka, která chrání klouby, jemná a hladká. Postupem věku dochází k jejímu vysychání a degeneraci, což omezuje pohyblivost kloubů a ty začínají bolet a otékat. 

Věk není jediným viníkem

Za bolestí kloubů stále častěji stojí také jednostranná nebo nadměrná zátěž, nedostatek pohybu, obezita, ale i zánět v těle nebo dědičnost. Klouby nás však mohou bolet i kvůli špatné matraci, nevhodně zvolené obuvi nebo nesprávnému držení těla, zejména při práci u počítače. Mnoho lidí pobolívají klouby i při chřipce nebo změně počasí.

Dejte na prevenci

Nemoci pohybového aparátu jsou označovány jako civilizační problém, za který může nevhodný životní styl. Lidé se špatnou fyzickou kondicí jsou desetkrát náchylnější k bolesti a rozvoji onemocnění pohybového aparátu než lidé, kteří pravidelně sportují. Pro zdravé klouby je proto důležitý dostatek pohybu a kvalitní a vyvážený jídelníček.

Lékaři doporučují konzumaci potravin s dostatkem vitamínů a minerálů, zejména vápníku a vitamínů C, D a E, které jsou klíčové pro správné fungování kloubů. Z jídelníčku je nutné vynechat alkohol, tučná a smažená jídla, polotovary, červené maso a omezit příjem soli a cukru. Nesmíme zapomínat ani na hydrataci a kvalitní spánek.

Co klouby potřebují?

Pro správnou hybnost kloubů je vhodné doplňovat glukosamin. Ten se v lidském těle nachází přirozeně v kloubních chrupavkách, ale věkem postupně ubývá. To pak vede ke zhoršení pohyblivosti kloubů, bolesti nebo dokonce rozpadu chrupavky a kloubu. V potravinách se glukosamin téměř vůbec nenachází, a proto je nutné jej doplňovat pomocí doplňků stravy. Podle odborníků je vhodné užívat minimálně 900 mg glukosaminu denně.

Pohyblivost kloubů příznivě ovlivňuje také kurkumin, tedy látka obsažená v kurkumě. Jedná se o silný přírodní antioxidant, který pomáhá snížit opotřebení kloubních chrupavek. Proto je vhodné jej užívat jak při bolesti kloubů, tak i jako prevenci.

K velmi důležitým látkám, které zdravé klouby potřebují, patří také vitamín C. Podporuje tvorbu kolagenu pro správnou funkci kloubních chrupavek, kostí a kůže a chrání buňky před oxidativním stresem. Nesmíme zapomínat ani na konopí, respektive na extrakt z konopných semen. Konopí totiž působí protizánětlivě, ulevuje od bolesti a pomáhá udržovat zdravý stav kostí.

Přírodní řešení z lékárny

Zdravé kosti a klouby potřebujeme pro aktivní a plnohodnotný život opravdu všichni. Proto určitě nešlápnete vedle, pokud někomu o Vánocích nadělíte pod stromeček právě kloubní výživu. Darovat můžete doplněk stravy z lékárny CannamediQ Ortopeden, který díky své jedinečné kombinaci glukosaminu, konopí, kurkumy a vitamínu C představuje ideální péči pro zdravé klouby, kosti a celý pohybový aparát.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno