Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

26.05. 2022

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Proč vlasy po porodu padají?

Někdo tvrdí, že za padáním vlasů stojí stres, jiný zase, že kojení. Ve skutečnosti za to mohou hormonální změny, které se v těle ženy odehrávají při porodu a po něm. Během těhotenství se kvalita vlasů budoucích maminek výrazně zlepšuje, a to díky většímu vyplavování estrogenu, který brání jejich vypadávání. Po porodu se hladina estrogenu opět srovná a vlasy začínají více padat.

Kdy to skončí?

K vypadávání vlasů dochází mezi prvním a šestým měsícem po porodu. Většina žen zaznamenává větší padání vlasů kolem třetího měsíce po porodu. Během tohoto období mohou maminky přijít až o 30 % svých vlasů, nejčastěji na temeni hlavy. Zhoršuje se i jejich kvalita. Vlasy jsou suché, lámou se a konečky mají větší tendenci se třepit. Tento stav může přetrvávat i několik měsíců. Jde však o přirozený jev, který končí nejpozději do dvanácti měsíců po porodu.

Jak o vlasy pečovat?

Po porodu prochází kštice maminek zatěžkávací zkouškou, a proto by ženy neměly vlasy namáhat barvením, melírováním, žehlením a kulmováním. Nedoporučují se ani pevné culíky nebo drdoly, které vystavují vlasy velké zátěži. Vlasy mějte volně rozpuštěné a pokud jste majitelkou dlouhé hřívy, nechte si vlasy více zkrátit. Zbavíte se polámaných a roztřepených konečků a vlasy budou lehčí. Vlasům rovněž neprospívá ani časté mytí. Zkuste mytí omezit na dvakrát týdně. Při mytí používejte šampon určený pro váš typ vlasů a nikdy nezapomínejte na kondicionér. Po umytí můžete používat vlasové sérum nebo si jednou týdně udělat vlasovou masku. Při výběru vlasové péče omezte přípravky s obsahem sulfátů, silikonů a parabenů a dejte raději přednost přírodním produktům. Na podporu růstu vlasů jsou vhodné kofeinové nebo kopřivové šampony.  

Nezapomínejte o sebe pečovat

Maminky si musí hlídat dostatečný přísun živin nejen během těhotenství, ale i po porodu. Pokud navíc kojí, předávají živiny i miminku, a tak je potřeba myslet na to, co jí. Důležitý je dostatek ovoce a zeleniny, vyvážené množství zdravých tuků, bílkovin, sacharidů a vlákniny. Neměly by zapomínat ani na pitný režim a vypít denně 2-3 litry tekutin (v horkých dnech i více). Neméně důležité je i vyhýbat se stresu, odpočívat a spát alespoň 6-8 hodin denně. To vše má na kvalitu vlasů také velký vliv, i když s péčí o miminko je odpočinek a kvalitní spánek velmi těžké skloubit.

Doplňte tělu vitamíny a minerály

Pokud nejsou maminky schopny přijmou dostatek vitamínů a minerálů ze stravy, mohou se v lékárně poohlédnou po doplňcích, které jim zajistí potřebný denní přísun živin. Z hlediska hustoty a kvality vlasů se zaměřte na přípravky, které obsahují kyselinu listovou, jód a vitaminy D, B, C a E. Padání vlasů zabraňuje rovněž selen, zinek a biotin.

Vitamíny v jedné porci

Maminky, které touží opět po hustých a krásných vlasech by v lékárně neměly přehlédnout unikátní doplněk stravy DonnaHAIR® Forte. Díky zvýšenému obsahu aminokyselin, pivovarských kvasnic a biotinu pomáhá při vypadávání vlasů, podporuje přirozenou kvalitu vlasů a jejich pevnost. Přípravek je navíc obohacen o extrakt kopřivy dvoudomé, který podporuje tvorbu keratinu. Ten tvoří až 90 % vlasu a jeho nejdůležitější součástí jsou aminokyseliny. V každé tobolce DonnaHAIR® Forte najdete aminokyseliny hned tři – metionin, cystein, tyrosin, které jsou klíčové pro strukturu a zdraví vlasu. Navíc je složení přípravku speciálně přizpůsobeno právě pro potřeby těhotných a kojících žen.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno