Co platí na dětskou rýmu?

04.03. 2023

Bacily a viry číhají úplně všude. A především v dětském kolektivu se šíří nejvíce, a tak je u dětí rýma, nachlazení či kašel na běžném pořádku. Rýma potrápí nejen děti, ale i rodiče, kteří hledají různé cesty jak vyzrát na rýmu u dětí. My naštěstí známe řešení!

 

DĚTSKÁ IMUNITA JEŠTĚ NENÍ SILNÁ

 

Obranyschopnost organizmu se v průběhu let vyvíjí a posiluje, a protože u malých dětí ještě není zcela vyvinuta, je rýma u dětí velmi častou nemocí, zvláště v zimním období. Především u kojenců je rýma velmi obtěžující, protože miminka nejsou schopna dýchat ústy a při poloze na zádech dochází k ucpání nosu. Proto je důležité v první řadě u dětí dostatečně posilovat imunitu.

 

 

 

SLEDUJTE PŘÍZNAKY RÝMY

 

Rýma je vlastně zánětlivé onemocnění nosní sliznice, které je způsobeno alergiemi, viry či bakteriemi. Inkubační doba se pohybuje mezi 3-7 dny v závislosti na typu rýmy. Sledujte, jaké příznaky vaše dítko má, léčba rýmy u dětí je totiž ovlivněna tím, o jaký druh rýmy se jedná a v jakém stádiu rýma je.

Kromě ucpaného nosu a problémů s dýcháním mohou být u dětí dalšími příznaky také:

  • slzení očí, zduřelá oční sliznice,
  • podrážděnost, únava,
  • problémy s usínáním,
  • chrčení,
  • kašel,
  • kýchání,
  • zvýšená teplota.

 

 

O JAKOU RÝMU SE JEDNÁ?

 

Každá rýma má odlišné projevy, a proto sledujte, jak se rýma u vašeho dítěte projevuje.

  • Zadní rýma. Při zadní rýmě hlen stéká dozadu do krku a tím dráždí nervy v okolí hrtanu a vyvolává nepříjemné dráždění, které nutí dítě ke kašli. Dítě si může stěžovat na tzv. knedlík nebo chrapot či bolest hlavy. V zadní rýmu často přechází neléčená rýma, a proto je nutné rýmu určitě nepodceňovat. 
  • Žlutá rýma. Je trošku vážnějším druhem rýmy, protože žlutá barva hlenů značí, že tělo bojuje s infekcí a je zapotřebí léčbu konzultovat s lékařem.
  • Vodová (tekoucí) rýma. Tuto rýmu poznáte nejen u dětí, tak, že se jim tvoří u nosu bublinky, mají neustále potřebu si utírat nos nebo „popotahovat“. Pokud tento druh rýmy nedoprovází žádné další příznaky a hled je bílý či průhledný, stačí používat mořskou vodu nebo vincentku do nosu a udržovat nos stále čistý.
  • Ucpaná rýma. Tohoto typu rýmy si u dětí všimnete tak, že nezvládají dýchat nosem a dýchají pusou. Mnohdy je pro děti těžké se pořádně vysmrkat.

 

 

 

JAK S DĚTSKOU RÝMOU BOJOVAT?

 

  • Co nejdříve dětem nasaďte , který podporuje imunitní systém, ale také pomáhá ke snížení únavy a vyčerpání, které rýmu a nachlazení vždy doprovázejí. Nejvhodnější variantou doplnění je zvýšit příjem ovoce a zeleniny bohatých na vitamin C.
  • Nechte dítě odpočívat. Tělo je oslabeno bojem s nachlazením, a proto hodně spěte, nejlépe ve vyvětrané místnosti, čímž zamezíte množení bakterií a čerstvý vzduch udělá dýchacím cestám tu nejlepší službu.
  • Teplá vana je také skvělým pomocníkem při léčbě nachlazení a rýmy. Její účinky na uvolnění dýchacích cest podpoříte přidáním léčivých esenciálních olejů jako je například tea tree nebo listů z rýmovníku.
  • Ucpaný nos u dětí může pomoci uvolnit i inhalace. Dětem si asi nebude líbit typická inhalace nad horkou vodou s ručníkem na hlavě, ale postačí nakapat několik kapek oleje z eukalyptu či borovice do aroma lampy a ucpaný nos je rázem pryč.
  • Pitný režim je důležitý vždy!
  • Doplňte léčbu přírodními prostředky pro podporu průchodnosti horních cest dýchacích.

 

 

OSVĚDČENÝ LÉK NA RÝMU PRO DĚTI

 

Každá maminka chce rychle a snadno najít řešení, které platí na rýmu u dětí, a přitom je to tak jednoduché. Dát na radu babiček kořenářek a nasadit spolehlivé bylinky, které bojují proti rýmě.

  • Sporýš lékařský - vysoce léčivá a výjimečná rostlina, která se pro své účinky přezdívala bylinářovo potěšení.
  • Šťovík kyselý - hojně vyskytující se bylina považována za plevel, která však v sobě skrývá velké množství vitaminu C.
  • Bez černý - v lidovém léčitelství se používá při léčbě nachlazení a respiračních onemocnění.
  • Hořec žlutý - bylina, která příznivě ovlivňuje imunitní systém.

 

Abyste mohli dopřát svým dětem co nejrychleji opět volný nos, vyzkoušejte bylinné přípravky SINUPO Forte, které jsou k dostání ve formě sirupu či tobolek. Jedná se o léty ověřené doplňky stravy s kombinací 5 bylinných extraktů. Složení je obohaceno o prvosenku jarní a bazalku pravou, která má vynikající chuť a nejenže vašim dětem bude chutnat, ale má také skvělou působnost při rýmě a nachlazení. Sirup je vhodný pro děti od 3 let.

 

Přečtěte si více

Co je LUTEIN a proč je pro náš zrak důležitý?

Zrak patří mezi jeden z našich nejdůležitějších smyslů. Proto je nutné o něj správně pečovat. Kvůli častému sledování televize a práci na počítači dostávají naše oči pořádně zabrat. Ochránit zrak před škodlivými vlivy pomůže lutein. Co to je a kde ho nalezneme?

Celý článek

Dosáhněte zářivého úsměvu z pohodlí vašeho domova!

Každý z nás touží po bílém a zářivém úsměvu. Cesta za ním však může být zdlouhavá, bolestná a často i finančně nákladná. Lze bezpečně vybělit zuby z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy stomatologa? Máme pro vás odpověď.

Celý článek

Užijte si jaro bez alergických očí!

Nepříjemné projevy jarních alergií, jako je slzení, štípání, pálení či zarudnutí očí, vám kazí příjemné strávené chvilky na zahrádce či procházky přírodou? Tato daň za krásný den už vás trápit nemusí, nedejte alergiím žádnou šanci!

Celý článek

Zákeřnou zadní rýmu není radno podceňovat! Jak se jí zbavit?

Každý z nás už někdy bojoval s rýmou a jejími nepříjemnými projevy. Co ale dělat, když vám nejde nic vysmrkat a nemůžete se zbavit ucpaného nosu? Možná trpíte zákeřnou zadní rýmou. Poradíme vám, jak se jí zbavit.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno