Co platí na DĚTSKOU RÝMU?

04.03. 2023

Bacily a viry číhají úplně všude. A především v dětském kolektivu se šíří nejvíce, a tak je u dětí rýma, nachlazení či kašel na běžném pořádku. Rýma potrápí nejen děti, ale i rodiče, kteří hledají různé cesty jak vyzrát na rýmu u dětí. My naštěstí známe řešení!

 

DĚTSKÁ IMUNITA JEŠTĚ NENÍ SILNÁ

 

Obranyschopnost organizmu se v průběhu let vyvíjí a posiluje, a protože u malých dětí ještě není zcela vyvinuta, je rýma u dětí velmi častou nemocí, zvláště v zimním období. Především u kojenců je rýma velmi obtěžující, protože miminka nejsou schopna dýchat ústy a při poloze na zádech dochází k ucpání nosu. Proto je důležité v první řadě u dětí dostatečně posilovat imunitu.

 

 

 

SLEDUJTE PŘÍZNAKY RÝMY

 

Rýma je vlastně zánětlivé onemocnění nosní sliznice, které je způsobeno alergiemi, viry či bakteriemi. Inkubační doba se pohybuje mezi 3-7 dny v závislosti na typu rýmy. Sledujte, jaké příznaky vaše dítko má, léčba rýmy u dětí je totiž ovlivněna tím, o jaký druh rýmy se jedná a v jakém stádiu rýma je.

Kromě ucpaného nosu a problémů s dýcháním mohou být u dětí dalšími příznaky také:

 • slzení očí, zduřelá oční sliznice,
 • podrážděnost, únava,
 • problémy s usínáním,
 • chrčení,
 • kašel,
 • kýchání,
 • zvýšená teplota.

 

 

O JAKOU RÝMU SE JEDNÁ?

 

Každá rýma má odlišné projevy, a proto sledujte, jak se rýma u vašeho dítěte projevuje.

 • Zadní rýma. Při zadní rýmě hlen stéká dozadu do krku a tím dráždí nervy v okolí hrtanu a vyvolává nepříjemné dráždění, které nutí dítě ke kašli. Dítě si může stěžovat na tzv. knedlík nebo chrapot či bolest hlavy. V zadní rýmu často přechází neléčená rýma, a proto je nutné rýmu určitě nepodceňovat. 
 • Žlutá rýma. Je trošku vážnějším druhem rýmy, protože žlutá barva hlenů značí, že tělo bojuje s infekcí a je zapotřebí léčbu konzultovat s lékařem.
 • Vodová (tekoucí) rýma. Tuto rýmu poznáte nejen u dětí, tak, že se jim tvoří u nosu bublinky, mají neustále potřebu si utírat nos nebo „popotahovat“. Pokud tento druh rýmy nedoprovází žádné další příznaky a hled je bílý či průhledný, stačí používat mořskou vodu nebo vincentku do nosu a udržovat nos stále čistý.
 • Ucpaná rýma. Tohoto typu rýmy si u dětí všimnete tak, že nezvládají dýchat nosem a dýchají pusou. Mnohdy je pro děti těžké se pořádně vysmrkat.

 

 

 

JAK S DĚTSKOU RÝMOU BOJOVAT?

 

 • Co nejdříve dětem nasaďte , který podporuje imunitní systém, ale také pomáhá ke snížení únavy a vyčerpání, které rýmu a nachlazení vždy doprovázejí. Nejvhodnější variantou doplnění je zvýšit příjem ovoce a zeleniny bohatých na vitamin C.
 • Nechte dítě odpočívat. Tělo je oslabeno bojem s nachlazením, a proto hodně spěte, nejlépe ve vyvětrané místnosti, čímž zamezíte množení bakterií a čerstvý vzduch udělá dýchacím cestám tu nejlepší službu.
 • Teplá vana je také skvělým pomocníkem při léčbě nachlazení a rýmy. Její účinky na uvolnění dýchacích cest podpoříte přidáním léčivých esenciálních olejů jako je například tea tree nebo listů z rýmovníku.
 • Ucpaný nos u dětí může pomoci uvolnit i inhalace. Dětem si asi nebude líbit typická inhalace nad horkou vodou s ručníkem na hlavě, ale postačí nakapat několik kapek oleje z eukalyptu či borovice do aroma lampy a ucpaný nos je rázem pryč.
 • Pitný režim je důležitý vždy!
 • Doplňte léčbu přírodními prostředky pro podporu průchodnosti horních cest dýchacích.

 

 

OSVĚDČENÝ LÉK NA RÝMU PRO DĚTI

 

Každá maminka chce rychle a snadno najít řešení, které platí na rýmu u dětí, a přitom je to tak jednoduché. Dát na radu babiček kořenářek a nasadit spolehlivé bylinky, které bojují proti rýmě.

 • Sporýš lékařský - vysoce léčivá a výjimečná rostlina, která se pro své účinky přezdívala bylinářovo potěšení.
 • Šťovík kyselý - hojně vyskytující se bylina považována za plevel, která však v sobě skrývá velké množství vitaminu C.
 • Bez černý - v lidovém léčitelství se používá při léčbě nachlazení a respiračních onemocnění.
 • Hořec žlutý - bylina, která příznivě ovlivňuje imunitní systém.

 

Abyste mohli dopřát svým dětem co nejrychleji opět volný nos, vyzkoušejte bylinné přípravky SINUPO Forte, které jsou k dostání ve formě sirupu či tobolek. Jedná se o léty ověřené doplňky stravy s kombinací 5 bylinných extraktů. Složení je obohaceno o prvosenku jarní a bazalku pravou, která má vynikající chuť a nejenže vašim dětem bude chutnat, ale má také skvělou působnost při rýmě a nachlazení. Sirup je vhodný pro děti od 3 let.

 

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno