Co vypovídá BARVA RÝMY o vašem zdraví?

16.03. 2023

Rýma se projevuje nadměrnou tvorbou hlenu v nose, a ač to může znít jakkoli odpudivě a nebývá zvykem, že bychom dlouze pozorovali obsah našeho kapesníku, doporučujeme zbarvení sledovat. Díky tomu budete vědět, jak vyzrát nad rýmou, se kterou se vaše tělo potýká.

 

ZBARVENÍ RÝMY VÁM NAPOVÍ, JAK JE ONEMOCNĚNÍ VÁŽNÉ

 

Málo kdo ví, že identifikace odstínu hlenu, pomáhá určit a rozpoznat, co se v ústních dutinách odehrává a může dokonce pomoci odhalit závažnější problémy v těle.

 

 

  • ČIRÁ RÝMA: Přítomnost čirého sekretu je naprosto v pořádku, protože tento typ obsahuje pouze vodu, rozpuštěnou sůl a protilátky. V nejčastějších případech je tedy čirý hled znakem toho, že neproděláváte vážnou rýmu a jste v pořádku. Čirý hlen se může objevit například u alergiků nebo lidí, kteří jsou citlivější na výrazné změny teplot. Někdy se taková rýma může objevit jako příznak začínajícího onemocnění, a proto co nejdříve nasaďte léčbu zvýšeným příjmem vitaminu, dostatečně pijte, buďte v teple a trochu si odpočiňte.

 

  • ŽLUTÁ RÝMA: Žluté zbarvení je prvním signálem toho, že vaše tělo bojuje s nějakou infekcí a reakcí imunitního systému je žlutá rýma. Prvním krokem jak na žlutou rýmu u dospělých či u dětí by mělo být posílení imunitního systému stravou bohatou na vitaminy B, C a D, aby tělo bylo odolnější proti infekci. Je důležité hleny vysmrkávat, protože infekce se musí dostat z těla ven.

 

  • ZELENÁ RÝMA: Zelená rýma již značí vyšší přítomnost virů či bakterií, které způsobily oslabení obranyschopnosti, kdy se jedinec může potýkat i s horečkou, kašlem či nevolností. Tyto komplikace v horších případech mohou vyústit až v zánět vedlejších nosních dutin. Někdy se můžete potýkat s obtížemi se vysmrkat a pocitu neustále ucpaného nosu, od čehož mohou pomoci inhalace či teplé koupele s přidanými esenciálními oleji, který uvolní váš ucpaný nos.

 

  • RŮŽOVÁ ČI ČERVENÁ RÝMA: Suchá a podrážděná nosní sliznice může krvácet, a proto se na vašem kapesníku může objevit začervenalý sekret. Nemusíte se zaleknout, nejedná se vážný stav, ale můžete mu předejít dostatečným zvlhčováním nosní sliznice, k čemu perfektně poslouží nosní spreje či kapky. Může také vzniknout nedostatkem vitaminu C či prasknutím drobných žilek v nose vlivem častého smrkání.

 

  • ČERNÁ RÝMA: Přestože rýma není závažným onemocněním, při černém zbarvení opravdu zpozorněte. Obzvlášť pokud jste se nepohybovali v prašném či zakouřeném prostředí, což může černou barvu hlenu způsobit. Černá barva na vašem kapesníku značí závažné selhávání imunitního systému napadení dutin plísní či silnou infekcí a je zapotřebí vyhledat pomoc lékaře.

 

 

JEDNO ŘEŠENÍ NA VŠECHNY DRUHY RÝMY

 

Nejčastějším řešením pro léčbu ucpaného nosu jsou nosní spreje či kapky, ale komplexnějším řešením jsou multibylinné přípravky, které přispívají nejen k normální funkci dýchacího systému, ale také podporují vykašlávání a má zklidňující účinek na krk, hltan a hlasivky. Vyzkoušejte například přípravky SINUPO Forte, které jsou k dostání ve formě sirupu či tobolek.

Jedná se o léty ověřené doplňky stravy s kombinací 5 bylinných extraktů. Složení je obohaceno o prvosenku jarní a bazalku pravou, která má vynikající chuť a nejenže vašim dětem bude chutnat, ale má také skvělou působnost při rýmě a nachlazení. Sirup je vhodný i pro děti od 3 let, těhotné a kojící. Tyto přípravky jsou navíc doplněné o vitamin C, takže nad rýmou budete mít rychleji vyhráno.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno