Co vypovídá barva rýmy o vašem zdraví?

16.03. 2023

Rýma se projevuje nadměrnou tvorbou hlenu v nose, a ač to může znít jakkoli odpudivě a nebývá zvykem, že bychom dlouze pozorovali obsah našeho kapesníku, doporučujeme zbarvení sledovat. Díky tomu budete vědět, jak vyzrát nad rýmou, se kterou se vaše tělo potýká.

 

ZBARVENÍ RÝMY VÁM NAPOVÍ, JAK JE ONEMOCNĚNÍ VÁŽNÉ

 

Málo kdo ví, že identifikace odstínu hlenu, pomáhá určit a rozpoznat, co se v ústních dutinách odehrává a může dokonce pomoci odhalit závažnější problémy v těle.

 

 

  • ČIRÁ RÝMA: Přítomnost čirého sekretu je naprosto v pořádku, protože tento typ obsahuje pouze vodu, rozpuštěnou sůl a protilátky. V nejčastějších případech je tedy čirý hled znakem toho, že neproděláváte vážnou rýmu a jste v pořádku. Čirý hlen se může objevit například u alergiků nebo lidí, kteří jsou citlivější na výrazné změny teplot. Někdy se taková rýma může objevit jako příznak začínajícího onemocnění, a proto co nejdříve nasaďte léčbu zvýšeným příjmem vitaminu, dostatečně pijte, buďte v teple a trochu si odpočiňte.

 

  • ŽLUTÁ RÝMA: Žluté zbarvení je prvním signálem toho, že vaše tělo bojuje s nějakou infekcí a reakcí imunitního systému je žlutá rýma. Prvním krokem jak na žlutou rýmu u dospělých či u dětí by mělo být posílení imunitního systému stravou bohatou na vitaminy B, C a D, aby tělo bylo odolnější proti infekci. Je důležité hleny vysmrkávat, protože infekce se musí dostat z těla ven.

 

  • ZELENÁ RÝMA: Zelená rýma již značí vyšší přítomnost virů či bakterií, které způsobily oslabení obranyschopnosti, kdy se jedinec může potýkat i s horečkou, kašlem či nevolností. Tyto komplikace v horších případech mohou vyústit až v zánět vedlejších nosních dutin. Někdy se můžete potýkat s obtížemi se vysmrkat a pocitu neustále ucpaného nosu, od čehož mohou pomoci inhalace či teplé koupele s přidanými esenciálními oleji, který uvolní váš ucpaný nos.

 

  • RŮŽOVÁ ČI ČERVENÁ RÝMA: Suchá a podrážděná nosní sliznice může krvácet, a proto se na vašem kapesníku může objevit začervenalý sekret. Nemusíte se zaleknout, nejedná se vážný stav, ale můžete mu předejít dostatečným zvlhčováním nosní sliznice, k čemu perfektně poslouží nosní spreje či kapky. Může také vzniknout nedostatkem vitaminu C či prasknutím drobných žilek v nose vlivem častého smrkání.

 

  • ČERNÁ RÝMA: Přestože rýma není závažným onemocněním, při černém zbarvení opravdu zpozorněte. Obzvlášť pokud jste se nepohybovali v prašném či zakouřeném prostředí, což může černou barvu hlenu způsobit. Černá barva na vašem kapesníku značí závažné selhávání imunitního systému napadení dutin plísní či silnou infekcí a je zapotřebí vyhledat pomoc lékaře.

 

 

JEDNO ŘEŠENÍ NA VŠECHNY DRUHY RÝMY

 

Nejčastějším řešením pro léčbu ucpaného nosu jsou nosní spreje či kapky, ale komplexnějším řešením jsou multibylinné přípravky, které přispívají nejen k normální funkci dýchacího systému, ale také podporují vykašlávání a má zklidňující účinek na krk, hltan a hlasivky. Vyzkoušejte například přípravky SINUPO Forte, které jsou k dostání ve formě sirupu či tobolek.

Jedná se o léty ověřené doplňky stravy s kombinací 5 bylinných extraktů. Složení je obohaceno o prvosenku jarní a bazalku pravou, která má vynikající chuť a nejenže vašim dětem bude chutnat, ale má také skvělou působnost při rýmě a nachlazení. Sirup je vhodný i pro děti od 3 let, těhotné a kojící. Tyto přípravky jsou navíc doplněné o vitamin C, takže nad rýmou budete mít rychleji vyhráno.

Přečtěte si více

Co je LUTEIN a proč je pro náš zrak důležitý?

Zrak patří mezi jeden z našich nejdůležitějších smyslů. Proto je nutné o něj správně pečovat. Kvůli častému sledování televize a práci na počítači dostávají naše oči pořádně zabrat. Ochránit zrak před škodlivými vlivy pomůže lutein. Co to je a kde ho nalezneme?

Celý článek

Dosáhněte zářivého úsměvu z pohodlí vašeho domova!

Každý z nás touží po bílém a zářivém úsměvu. Cesta za ním však může být zdlouhavá, bolestná a často i finančně nákladná. Lze bezpečně vybělit zuby z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy stomatologa? Máme pro vás odpověď.

Celý článek

Užijte si jaro bez alergických očí!

Nepříjemné projevy jarních alergií, jako je slzení, štípání, pálení či zarudnutí očí, vám kazí příjemné strávené chvilky na zahrádce či procházky přírodou? Tato daň za krásný den už vás trápit nemusí, nedejte alergiím žádnou šanci!

Celý článek

Zákeřnou zadní rýmu není radno podceňovat! Jak se jí zbavit?

Každý z nás už někdy bojoval s rýmou a jejími nepříjemnými projevy. Co ale dělat, když vám nejde nic vysmrkat a nemůžete se zbavit ucpaného nosu? Možná trpíte zákeřnou zadní rýmou. Poradíme vám, jak se jí zbavit.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno