Starejte se o své OČI správně!

10.03. 2023

Zrak je považován za jeden z nejdůležitějších smyslů, jelikož našemu mozku zprostředkovává až 90 % informací o vnějším světě. A právě oko bývá také nejvíce vystavováno vlivu vnějšího prostředí a potřebuje tu nejlepší péči, kterou byste neměli podceňovat.

 

DOSTATEK VITAMINŮ JE PRO FUNGOVÁNÍ CELÉHO TĚLA NEZBYTNÝ

 

Pro zdravé oči a orlí zrak je důležité doplňovat dostatek vitaminů a minerálů, která mají na náš zrak pozitivní vliv. Právě nedostatek vitaminů by nás nejen oslabil, ale především by mohl přinést mnohá onemocnění, a to především očí. Mezi ty nejlepší vitaminy pro správnou funkci oka patří:

 • dostatečný příjem vitaminu A poznáte především zlepšením vidění při nedostatku světla;
 • nedostatek vitamin B může vést k tlumenému vidění, svědění či pálení očí;
 • vitamin C pomáhá snižovat riziko vzniku šedého zákalu;
 • hlavním strážcem zraku je považován lutein, který je schopen bojovat s volnými radikály a chrání buňky před oxidačním poškozením;
 • ginkgo biloba podporuje periferní krevní oběh a vyživuje sítnici;
 • zinek a selen také patří do skupiny antioxidantů, které ochraňují oči před škodlivými vlivy, a to například před znečištěným ovzduším, kouřem z cigaret či UV zářením. Zinek navíc pomáhá chránit oko před šeroslepostí a selen zmírňuje zánět oka, který provází některá onemocnění.

 

 

Většinu těchto látek jsme sice schopni získat ze stravy, ale pouze v omezeném množství. Doplňte je tedy chytře a to komplexním doplňkem stravy Ocutein® Brillant Lutein 25 mg, který obsahuje téměř všechny tyto účinné látky pro dosažení maximálního a dlouhodobého účinku.

Látku, kterou nejsme schopni získat ze stravy je právě ginkgo biloba a tu najdete v přípravku OCUTEIN® GINKGO Lutein 15 mg, který obsahuje kombinaci čtyř nejdůležitějších živin-  Ginkgo biloba, omega-3 (DHA a EPA), karotenoidy (lutein a zeaxanthin) a komplex potřebných antioxidantů (vitamin C, selen, zinek).

 

 

POZOR SI DEJTE TAKÉ NA MODRÉ SVĚTLO

 

Modré světlo, kterému jsme vystaveni z digitálních zařízení, má na naše oči také negativní vliv. Způsobuje nepříjemné pálení, slzení a vy se nedokáže soustředit na nic jiného než nepříjemnou bolest. Modré světlo proniká hluboko do oka, kde dokáže ničit fotoreceptory v naší sítnici a díky tomu se postupně zhoršuje i náš zrak. Pokud v práci celý den strávíte prací na počítači a své odpoledne ještě koukáním na televizi či do telefonu, váš zrak bude hodně strádat. Jako prevenci zhoršení zraku:

 • si stanovte pravidlo 20-20-20. Po každých 20 minutách si udělejte 20 sekundovou přestávku od obrazovky, a to tak, že svůj zrak zaměříte na 20 metrů vzdálený objekt;
 • při práci na počítači si snižte jas obrazovka a používejte speciální brýle na ochranu proti modrému světlu;
 • jako prevenci užívejte výživu na oči. Oční výživa OCUTEIN® FRESH Omega-7 obsahuje vzácné omega-7 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají ke zdravé funkci sliznice suchých očí a mají tak naprosto jedinečný přínos pro oči namáhané prací na PC a sledováním obrazovek. Tento doplněk stravy je navíc vhodně doplněn o lykopen a další karotenoidy, které tvoří významnou skupinu ochranných očních pigmentů a antioxidanty, které pomáhají chránit buňky oka před UV zářením.

 

 

 

MAKULÁRNÍ DEGENERACE MŮŽE BÝT I VÁŠ PŘÍPAD

 

Toto závažné oční onemocnění je podmíněno geneticky a hlavně věkem. Je to jedno z nejrozšířenějších postižení zrakového orgánu a dochází při něm k centrální ztrátě zraku. Bohužel při nedostatečné péči o zrak může následně dojít k úplné slepotě.

 

Kromě věku a genetické predispozici mohou být makulární degenerací ohroženi také:

 • lidé s vysokou hladinou špatného cholesterolu v krvi,
 • cukrovkáři,
 • kuřáci,
 • nebo lidé, kteří se často vystavují slunečnímu záření bez dostatečné UV ochrany očí.

 

Tímto onemocněním je ovlivněno především centrální vidění, tedy možnost vidět objekty před sebou, avšak periferní vidění není nemocí zasaženo. Pokud u sebe sledujete, že:

 • máte problém s rozpoznáním známých tváří,
 • rovné čáry vidíte zvlněné,
 • vaše vidění je obecně rozmazané a nejasné,
 • či ve své zorném poli neustále nacházíte tmavá či slepá místa,

mějte se na pozoru, pravděpodobně se u vás začíná toto onemocnění projevovat. Vaše první kroky při zjištění obtíží by měly vést k vašemu očnímu lékaři, který stanoví léčby a případné další doporučení pro zmírnění příznaků.

 

Ať už máte-li předpoklady k makulární degeneraci, či ne, prevenci byste neměli podceňovat. Zrak je tím nejdůležitějším smyslem a omezení či úplná ztráta zraku výrazně ovlivní kvalitu vašeho života:

 • Dodržujte zdravý životní styl – nekuřte, dbejte na pestrou a bohatou stravu, sportujte, ale i dostatečně odpočívejte a udržujte pitný režim.
 • Při pobytu na slunci noste sluneční brýle s vysokým ochranným faktorem.
 • Užívejte doplňky stravy – zejména vitaminy C, E, lutein a zinek.

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno