Starejte se o své OČI správně!

10.03. 2023

Zrak je považován za jeden z nejdůležitějších smyslů, jelikož našemu mozku zprostředkovává až 90 % informací o vnějším světě. A právě oko bývá také nejvíce vystavováno vlivu vnějšího prostředí a potřebuje tu nejlepší péči, kterou byste neměli podceňovat.

 

DOSTATEK VITAMINŮ JE PRO FUNGOVÁNÍ CELÉHO TĚLA NEZBYTNÝ

 

Pro zdravé oči a orlí zrak je důležité doplňovat dostatek vitaminů a minerálů, která mají na náš zrak pozitivní vliv. Právě nedostatek vitaminů by nás nejen oslabil, ale především by mohl přinést mnohá onemocnění, a to především očí. Mezi ty nejlepší vitaminy pro správnou funkci oka patří:

 • dostatečný příjem vitaminu A poznáte především zlepšením vidění při nedostatku světla;
 • nedostatek vitamin B může vést k tlumenému vidění, svědění či pálení očí;
 • vitamin C pomáhá snižovat riziko vzniku šedého zákalu;
 • hlavním strážcem zraku je považován lutein, který je schopen bojovat s volnými radikály a chrání buňky před oxidačním poškozením;
 • ginkgo biloba podporuje periferní krevní oběh a vyživuje sítnici;
 • zinek a selen také patří do skupiny antioxidantů, které ochraňují oči před škodlivými vlivy, a to například před znečištěným ovzduším, kouřem z cigaret či UV zářením. Zinek navíc pomáhá chránit oko před šeroslepostí a selen zmírňuje zánět oka, který provází některá onemocnění.

 

 

Většinu těchto látek jsme sice schopni získat ze stravy, ale pouze v omezeném množství. Doplňte je tedy chytře a to komplexním doplňkem stravy Ocutein® Brillant Lutein 25 mg, který obsahuje téměř všechny tyto účinné látky pro dosažení maximálního a dlouhodobého účinku.

Látku, kterou nejsme schopni získat ze stravy je právě ginkgo biloba a tu najdete v přípravku OCUTEIN® GINKGO Lutein 15 mg, který obsahuje kombinaci čtyř nejdůležitějších živin-  Ginkgo biloba, omega-3 (DHA a EPA), karotenoidy (lutein a zeaxanthin) a komplex potřebných antioxidantů (vitamin C, selen, zinek).

 

 

POZOR SI DEJTE TAKÉ NA MODRÉ SVĚTLO

 

Modré světlo, kterému jsme vystaveni z digitálních zařízení, má na naše oči také negativní vliv. Způsobuje nepříjemné pálení, slzení a vy se nedokáže soustředit na nic jiného než nepříjemnou bolest. Modré světlo proniká hluboko do oka, kde dokáže ničit fotoreceptory v naší sítnici a díky tomu se postupně zhoršuje i náš zrak. Pokud v práci celý den strávíte prací na počítači a své odpoledne ještě koukáním na televizi či do telefonu, váš zrak bude hodně strádat. Jako prevenci zhoršení zraku:

 • si stanovte pravidlo 20-20-20. Po každých 20 minutách si udělejte 20 sekundovou přestávku od obrazovky, a to tak, že svůj zrak zaměříte na 20 metrů vzdálený objekt;
 • při práci na počítači si snižte jas obrazovka a používejte speciální brýle na ochranu proti modrému světlu;
 • jako prevenci užívejte výživu na oči. Oční výživa OCUTEIN® FRESH Omega-7 obsahuje vzácné omega-7 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají ke zdravé funkci sliznice suchých očí a mají tak naprosto jedinečný přínos pro oči namáhané prací na PC a sledováním obrazovek. Tento doplněk stravy je navíc vhodně doplněn o lykopen a další karotenoidy, které tvoří významnou skupinu ochranných očních pigmentů a antioxidanty, které pomáhají chránit buňky oka před UV zářením.

 

 

 

MAKULÁRNÍ DEGENERACE MŮŽE BÝT I VÁŠ PŘÍPAD

 

Toto závažné oční onemocnění je podmíněno geneticky a hlavně věkem. Je to jedno z nejrozšířenějších postižení zrakového orgánu a dochází při něm k centrální ztrátě zraku. Bohužel při nedostatečné péči o zrak může následně dojít k úplné slepotě.

 

Kromě věku a genetické predispozici mohou být makulární degenerací ohroženi také:

 • lidé s vysokou hladinou špatného cholesterolu v krvi,
 • cukrovkáři,
 • kuřáci,
 • nebo lidé, kteří se často vystavují slunečnímu záření bez dostatečné UV ochrany očí.

 

Tímto onemocněním je ovlivněno především centrální vidění, tedy možnost vidět objekty před sebou, avšak periferní vidění není nemocí zasaženo. Pokud u sebe sledujete, že:

 • máte problém s rozpoznáním známých tváří,
 • rovné čáry vidíte zvlněné,
 • vaše vidění je obecně rozmazané a nejasné,
 • či ve své zorném poli neustále nacházíte tmavá či slepá místa,

mějte se na pozoru, pravděpodobně se u vás začíná toto onemocnění projevovat. Vaše první kroky při zjištění obtíží by měly vést k vašemu očnímu lékaři, který stanoví léčby a případné další doporučení pro zmírnění příznaků.

 

Ať už máte-li předpoklady k makulární degeneraci, či ne, prevenci byste neměli podceňovat. Zrak je tím nejdůležitějším smyslem a omezení či úplná ztráta zraku výrazně ovlivní kvalitu vašeho života:

 • Dodržujte zdravý životní styl – nekuřte, dbejte na pestrou a bohatou stravu, sportujte, ale i dostatečně odpočívejte a udržujte pitný režim.
 • Při pobytu na slunci noste sluneční brýle s vysokým ochranným faktorem.
 • Užívejte doplňky stravy – zejména vitaminy C, E, lutein a zinek.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno