OČNÍ KAPKY versus OČNÍ VODA aneb jak dopřát svému zraku rychlou úlevu

05.03. 2023

Zrak patří k jednomu z našich nejdůležitějších a zároveň nejzranitelnějších smyslů, a proto je nutné o něj správně pečovat. Zejména na jaře a v létě, kdy jsou naše oči vystaveny nejrůznějším vlivům. Kdy stačí použít kapky a kdy je lepší sáhnout po oční vodě? Poradíme vám!

 

 

Mnoho lidí pracuje v kanceláři s počítačem a volný čas tráví sledováním televize nebo s mobilem v ruce. Jejich zrak je tak každý den velmi namáhán. Přidejte k tomu ještě přetopené místnosti v zimě, používání klimatizace v létě, slunce, prach, pyly, zakouřené prostředí a smog. A na problém je zaděláno.

 

 

ZVLHČUJÍCÍ OČNÍ KAPKY NA SUCHÉ OČI

 

V dnešní době stále více lidí trápí suché a unavené oči. Nejčastěji za to může právě životní styl, ale také věk nebo nošení kontaktních čoček.

Právě lidé, kteří nosí čočky mají až dvanáctkrát vyšší šanci, že se u nich rozvine syndrom suchého oka. Jedná se o oční onemocnění, při kterém je narušen slzný film oka. To se projevuje pálením, řezáním a zarudnutím očí. Suché oči je proto nutné několikrát denně zvlhčovat.

K tomu jsou vhodné oční kapky, tzv. oční slzy. Lékárníci doporučují OCUTEIN SENSITIVE PLUS oční kapky, které mírní podráždění způsobené vnějšími vlivy a zklidňují suché a unavené oči. Ve složení tohoto zdravotnického prostředku naleznete hyaluronát sodný zajišťující lubrikační a hydratační účinek a extrakt z borůvek, který pomáhá ulevit od pocitu unavených očí a přispívá k udržení dobrého zraku. Navíc je možné oční kapky aplikovat i při nošení kontaktních čoček.  

 

 

CO ZABÍRÁ NA ČERVENÉ OČI PŘI ALERGIÍCH?

 

Jaro a léto představuje pro alergiky zatěžkávací zkoušku. S nějakou formou alergie se za svůj život setkal každý třetí obyvatel Česka, přičemž každý druhý se potýká s očními problémy. Ty se nejčastěji projevují pálením, řezáním, svěděním, zarudnutím a zvýšeným slzením očí nebo pocitem cizího tělíska v oku.

Ve výbavě každého alergika by tak neměly chybět oční kapky. Ty dokáží oku rychle ulevit od podráždění a svědění a lze je aplikovat několikrát denně dle potřeby. Vyzkoušet můžete např. OCUTEIN ALLERGO oční kapky z prémiové řady Da Vinci Academia, které poskytují potřebnou úlevu a osvěžení pro vaše oči při projevech senné rýmy a alergií. Složení tohoto zdravotnického prostředku obsahuje tekutý extrakt rostliny Helichrysum italicum, jenž má protizánětlivý a stahující účinek. Také tyto kapky jsou vhodné také pro majitele kontaktních čoček.

 

 

 

ZÁSADY, KTERÉ BY MĚLI ALERGICI DODRŽOVAT

 

I když oční kapky rychle uleví, měli by alergici během pylové sezóny dodržovat určité zásady:

  • Při pobytu venku noste na očích vždy sluneční brýle.
  • Perte ložní povlečení každý týden.
  • Prádlo nevěšte venku, kde na něm mohou ulpět alergeny a pyly. Raději používejte sušičku.
  • Do ložnice si pořiďte čističku vzduchu.
  • Starý vysavač vyměňte za nový s HEPA filtrem, který je pro domácnosti alergiků velkým pomocníkem.
  • Nejdůležitější je však při svědění na oči nesahat! Jejich mnutí totiž uvolňuje ještě více alergenů, což může zvýšit riziko zánětu spojivek.

 

 

KDYŽ JE NEJHŮŘE, POMŮŽE OČNÍ VODA

 

Někdy je však ve vzduchu koncentrace pylu či alergenu natolik vysoká, že úlevu podrážděným očím nepřinesou ani oční kapky. K intenzivnějšímu ošetření oka odborníci doporučují používat oční vodu. Ta poskytne nejen rychlou úlevu unaveným a zarudlým očím, ale je ideální i v případě, že se do oka dostane nějaké cizí tělísko.

Oční vodu bychom měli mít po ruce i na dovolené, kdy jsou oči vystaveny dlouhodobému kontaktu s mořskou a chlorovanou vodou nebo kdy se do oka mohou dostat zbytky opalovacích krémů. V lékárnách je nyní k dostání revoluční novinka OCUTEIN SENSITIVE oční voda, která oči čistí od jakýchkoliv nečistot a zároveň jim poskytuje a osvěžení a zklidnění od pylů, alergenů a jiných dráždivých látek.

Podrážděné oko s oslabenou rohovkou je mnohem více náchylné k zánětům, proto je v oční vodě obsažen extrakt světlíku lékařského, který se používá k prevenci a léčbě zánětů spojivek, očních alergií a podráždění očí. Neméně důležitá je pak lubrikace a regenerace rohovky oka, kterou zajistí hyaluronát sodný. Složení tohoto zdravotnického prostředku je vhodně doplněno také o gel Aloe vera, který podrážděné oči zklidní, zvláční a osvěží.

 

 

 

NEBOJTE SE APLIKACE OČNÍ VODY

 

Použití oční vody je velmi jednoduché. Většinou se aplikuje pomocí přiložené vaničky, nebo ji lze nakapat do oka přímo z lahvičky jako kapky. Při použití vaničky stačí roztok nalít do nádoby, přiložit k oku a zaklonit hlavu. Otevřené oko nechte několik sekund v roztoku oplachovat, aby došlo k ošetření celého povrchu oční bulvy. Tento postup můžete opakovat podle potřeby několikrát denně. Před použitím očních kapek i oční vody si nezapomeňte vždy přečíst příbalový leták.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno