Dosáhněte ZÁŘIVÉHO ÚSMĚVU z pohodlí vašeho domova!

23.03. 2023

Každý z nás touží po bílém a zářivém úsměvu. Cesta za ním však může být zdlouhavá, bolestná a často i finančně nákladná. Lze bezpečně vybělit zuby z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy stomatologa? Máme pro vás odpověď.

 

 

PROČ ZUBY ŽLOUTNOU?

 

Za žloutnutí zubů si můžeme bohužel z velké části sami.

  • Jejich barvu ovlivňuje konzumace jídla a pití s pigmenty, které zabarvují zubní sklovinu. Jedná se např. o kari, kečup, sójovou omáčku, mrkev, papriku, kávu nebo červené víno. Dále také kouření cigaret, respektive nikotin a dehet obsažený v cigaretách.
  • Změnu barvy zubů mohou způsobovat i některé léky, např. antibiotika, antihistaminika nebo léky na vysoký krevní tlak.
  • Zuby také žloutnou s věkem, jelikož sklovina se časem oslabuje a odhaluje dentin, což je tmavší látka, která tvoří většinu zubu.

 

 

NEBEZPEČNÝ PEROXID VODÍKU

 

Když se lidé rozhodnout vybělit chrup, většinou zavítají do ordinace svého zubního lékaře. Stomatologické bělení probíhá pomocí peroxidu vodíku, který odbarvuje usazené pigmenty. Zuby po ošetření bývají několik dní citlivé nejen na horké a studené podněty. Může se přidat i podráždění dásní a požadovaný výsledek nikdy není zaručen a je u každého jedince velice individuální.

Pro trvalý efekt je nutné celý proces opakovat po několika letech.

To je nejen velmi nákladné, ale také nebezpečné. Při bělení peroxidem vodíku se používá až 38% koncentrace (přípravky s 20% koncentrací a větší se už považují za žíravinu). Tento způsob bělení zubů tak nenávratně poškozuje zubní sklovinu a dásně a může vést až ke vzniku parodontózy.

 

 

POZOR NA BĚLICÍ PASTY A BABSKÉ RADY

 

Kromě návštěvy specialisty existují i další způsoby, jak dosáhnout bílých zubů. Ne všechny jsou efektivní, dlouhodobé a stejně jako u lékaře, mohou způsobit poškození chrupu.

Na trhu jsou k dostání nejrůznější bělicí pasty, které slibují zářivě bílý úsměv. Tyto pasty většinou využívají k bělení velké množství abrazivních (brusných) částic, které mechanicky odstraňují pigment ze zubů. Výsledkem je zvýšená citlivost zubů a odhalené zubní krčky. Z dlouhodobého hlediska je tento způsob nebezpečný a může vést až k rozpadu zubů

Pozor si dejte i na nejrůznější babské rady jako např. čištění zubů kyselinou citronovou nebo octem. Zuby rozhodně nevybělí a skončíte akorát s poleptanou zubní sklovinou.

 

 

BĚLENÍ Z POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA

 

Naštěstí už existují i domácí metody, které jsou efektivní a k zubům šetrné. Jedná se o bělení pomocí tzv. bělicí sady. Stačí jen vymačkat gel do náustku a za pomocí UV světla nechat působit 15 minut. Celý bělicí proces trvá jen pár dní a je pro vaši peněženku i zuby daleko šetrnější než ordinační bělení. 

 

 

POROZHLÉDNĚTE SE V LÉKÁRNÁCH

 

K vybělení vašeho úsměvu se zaměřte především na přípravky obsahující hydrogenuhličitan sodný a fluorid sodný, což jsou látky, které váš chrup vybělí šetrně a bez jakéhokoliv podráždění a poškození. Toto složení objevíte v přípravcích, které jsou už nyní k dostání ve vašich lékárnách.

Vyzkoušet můžete např. bělicí sadu WhitneyPHARMA whitening dental set. Díky kombinaci účinných látek a jejich aktivací UV světlem likviduje nečistoty na zubech a ničí bakterie, které mají na svědomí zažloutnutí zubů. Bělicí sada obsahuje 3× injekční stříkačku s bělicím gelem, 1× UV světlo, 1× náustek.

 

 

 

JAK UDRŽET BĚLOST CO NEJDÉLE?

 

Pro udržení zářivého úsměvu doporučují lékárnici po bělení zařadit tzv. bílou dietu. To znamená vyřadit na pár dní ze svého jídelníčku všechny potraviny a nápoje, které mohou obarvit zubní sklovinu. Nezapomeňte si po každém jídle vyčistit zuby a vypláchnout ústa ústní vodou. Používejte také mezizubní kartáčky a zubní nit. Pro trvale krásný úsměv jsou důležité i pravidelné návštěvy zubního lékaře a dentální hygieny.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno