Jak redukovat SKVRNY A JIZVIČKY PO AKNÉ

20.04. 2023

Boj s aknózní a problematickou pletí je velmi náročný a zdlouhavý proces. Pokud však ženy nad nevzhlednými pupínky zvítězí, často jim zůstane na tváři smutná vzpomínka v podobě jizviček či červených a hnědých skvrn. Jak opět získat hladkou a zářivou pleť bez jediné známky nedokonalosti? Nezoufejte! Poradíme vám, jak na nedokonalosti vyzrát!

 

 

PROČ JIZVIČKY A SKVRNY VZNIKAJÍ?

 

Červené či hnědé skvrny a jizvičky jsou druhem pigmentových skvrn. Jedná se o tzv. protizánětlivé pigmentové skvrny, které vznikají vlivem poranění nebo zánětu kůže, kdy u zanícené pokožky dochází k uvolňování většího množství melaninu. To se nejčastěji děje v důsledku nešetrného vymačkávání pupínků. Po takovém zásahu se kůže začne stahovat, změní se její textura a také barva. Celkem rozlišujeme tři typy jizev:

1.       Atrofické jizvy jsou hluboké a vznikají nesprávným zahojením pupínků. V domácím prostředí je jejich odstranění poměrně složité.

2.       Hypertrofické jizvy jsou většinou vyvýšené než okolní tkáň a také jejich struktura je odlišná od zbytku pleti.

3.       Keloidní jizvy jsou vyvýšené a červenofialové. Postupem času mohou zblednout.

 

 

PREVENCE JE ZÁKLAD

 

Nejlepším řešením jizviček a skvrn po akné je jejich prevence. Nikdy si proto nesahejte na obličej rukama, mohli byste do otevřených pupínků zanést bakterie a nečistoty. Rovněž pupínky nikdy nemačkejte, ani na pleť nepoužívejte abrazivní peeling či přípravky s AHA kyselinami. Tím vším můžete své aknózní pokožce značně přitížit a zvýšit tak riziko vzniku jizev a skvrn.

  • Při čištění pleti používejte šetrné produkty, např. čistící krémy nebo mléka.
  • Při výběru kosmetiky dejte přednost takovým produktům, které neucpávají póry (nekomedogenní kosmetika).
  • Do své ranní beauty rutiny zařaďte krém SPF s ochranným faktorem alespoň 30. Pleť je nutno chránit před UVA a UVB paprsky nejen v létě, ale po celý rok, jelikož až 80 % slunečního záření pronikne i přes mraky.
  • Nezapomínejte ani pravidelně čistit a dezinfikovat kosmetické přípravky a pomůcky, na kterých ulpívají zbytky nečistot, mazu, kůže a bakterií.

 

 

 

MORINGOVÝ OLEJ

 

S redukcí jizviček a skvrn po akné vám pomůže i moringový olej. Ten se vyrábí se semen moringy olejodárné, stromu, který pochází původně z Indie.

Blahodárné účinky moringového oleje jsou známy již od starověku. Už samotná Kleopatra v Egyptě znala jeho využití pro krásnou pleť. Moringový olej je však zmiňován již ve starověkých spisech Hindů – v době před 5000 lety.

Moringa je také často označována jako „zázračný strom života“, neboť obsahuje neuvěřitelné množství živin, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Moringový olej je bohatý na cytokininy (hormony, podporující obnovu buněk) a je tak skvělým pomocníkem v péči o problematickou a aknózní pleť.

 

 

SÁHNĚTE PO LÉKÁRENSKÉ KVALITĚ

 

Pro kvalitní moringový olej zamiřte raději do lékárny, kde vám odborný personál, který rozumí problematice dermokosmetiky, adekvátně poradí.

K redukci jizev a skvrn po akné doporučují lékárníci PLANTHÉ Moringový olej zkrášlující, který v sobě kombinuje moringový olej a extrakt z rozmarýnu lékařského a Aloe vera. Rozmarýnový extrakt svou čistící a regenerační aktivitou poskytuje pleti účinnou a šetrnou očistu. Zkrášlující účinek moringového oleje umocňuje extrakt z Aloe vera, který redukuje pigmentové skvrny, omezuje jejich další vznik a pleť rozzáří a barevně sjednotí. Díky lehké a svěží vůni si PLANTHÉ Moringový olej určitě zamilujete.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno