Jak redukovat SKVRNY A JIZVIČKY PO AKNÉ

20.04. 2023

Boj s aknózní a problematickou pletí je velmi náročný a zdlouhavý proces. Pokud však ženy nad nevzhlednými pupínky zvítězí, často jim zůstane na tváři smutná vzpomínka v podobě jizviček či červených a hnědých skvrn. Jak opět získat hladkou a zářivou pleť bez jediné známky nedokonalosti? Nezoufejte! Poradíme vám, jak na nedokonalosti vyzrát!

 

 

PROČ JIZVIČKY A SKVRNY VZNIKAJÍ?

 

Červené či hnědé skvrny a jizvičky jsou druhem pigmentových skvrn. Jedná se o tzv. protizánětlivé pigmentové skvrny, které vznikají vlivem poranění nebo zánětu kůže, kdy u zanícené pokožky dochází k uvolňování většího množství melaninu. To se nejčastěji děje v důsledku nešetrného vymačkávání pupínků. Po takovém zásahu se kůže začne stahovat, změní se její textura a také barva. Celkem rozlišujeme tři typy jizev:

1.       Atrofické jizvy jsou hluboké a vznikají nesprávným zahojením pupínků. V domácím prostředí je jejich odstranění poměrně složité.

2.       Hypertrofické jizvy jsou většinou vyvýšené než okolní tkáň a také jejich struktura je odlišná od zbytku pleti.

3.       Keloidní jizvy jsou vyvýšené a červenofialové. Postupem času mohou zblednout.

 

 

PREVENCE JE ZÁKLAD

 

Nejlepším řešením jizviček a skvrn po akné je jejich prevence. Nikdy si proto nesahejte na obličej rukama, mohli byste do otevřených pupínků zanést bakterie a nečistoty. Rovněž pupínky nikdy nemačkejte, ani na pleť nepoužívejte abrazivní peeling či přípravky s AHA kyselinami. Tím vším můžete své aknózní pokožce značně přitížit a zvýšit tak riziko vzniku jizev a skvrn.

  • Při čištění pleti používejte šetrné produkty, např. čistící krémy nebo mléka.
  • Při výběru kosmetiky dejte přednost takovým produktům, které neucpávají póry (nekomedogenní kosmetika).
  • Do své ranní beauty rutiny zařaďte krém SPF s ochranným faktorem alespoň 30. Pleť je nutno chránit před UVA a UVB paprsky nejen v létě, ale po celý rok, jelikož až 80 % slunečního záření pronikne i přes mraky.
  • Nezapomínejte ani pravidelně čistit a dezinfikovat kosmetické přípravky a pomůcky, na kterých ulpívají zbytky nečistot, mazu, kůže a bakterií.

 

 

 

MORINGOVÝ OLEJ

 

S redukcí jizviček a skvrn po akné vám pomůže i moringový olej. Ten se vyrábí se semen moringy olejodárné, stromu, který pochází původně z Indie.

Blahodárné účinky moringového oleje jsou známy již od starověku. Už samotná Kleopatra v Egyptě znala jeho využití pro krásnou pleť. Moringový olej je však zmiňován již ve starověkých spisech Hindů – v době před 5000 lety.

Moringa je také často označována jako „zázračný strom života“, neboť obsahuje neuvěřitelné množství živin, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Moringový olej je bohatý na cytokininy (hormony, podporující obnovu buněk) a je tak skvělým pomocníkem v péči o problematickou a aknózní pleť.

 

 

SÁHNĚTE PO LÉKÁRENSKÉ KVALITĚ

 

Pro kvalitní moringový olej zamiřte raději do lékárny, kde vám odborný personál, který rozumí problematice dermokosmetiky, adekvátně poradí.

K redukci jizev a skvrn po akné doporučují lékárníci PLANTHÉ Moringový olej zkrášlující, který v sobě kombinuje moringový olej a extrakt z rozmarýnu lékařského a Aloe vera. Rozmarýnový extrakt svou čistící a regenerační aktivitou poskytuje pleti účinnou a šetrnou očistu. Zkrášlující účinek moringového oleje umocňuje extrakt z Aloe vera, který redukuje pigmentové skvrny, omezuje jejich další vznik a pleť rozzáří a barevně sjednotí. Díky lehké a svěží vůni si PLANTHÉ Moringový olej určitě zamilujete.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno