Jak redukovat SKVRNY A JIZVIČKY PO AKNÉ

20.04. 2023

Boj s aknózní a problematickou pletí je velmi náročný a zdlouhavý proces. Pokud však ženy nad nevzhlednými pupínky zvítězí, často jim zůstane na tváři smutná vzpomínka v podobě jizviček či červených a hnědých skvrn. Jak opět získat hladkou a zářivou pleť bez jediné známky nedokonalosti? Nezoufejte! Poradíme vám, jak na nedokonalosti vyzrát!

 

 

PROČ JIZVIČKY A SKVRNY VZNIKAJÍ?

 

Červené či hnědé skvrny a jizvičky jsou druhem pigmentových skvrn. Jedná se o tzv. protizánětlivé pigmentové skvrny, které vznikají vlivem poranění nebo zánětu kůže, kdy u zanícené pokožky dochází k uvolňování většího množství melaninu. To se nejčastěji děje v důsledku nešetrného vymačkávání pupínků. Po takovém zásahu se kůže začne stahovat, změní se její textura a také barva. Celkem rozlišujeme tři typy jizev:

1.       Atrofické jizvy jsou hluboké a vznikají nesprávným zahojením pupínků. V domácím prostředí je jejich odstranění poměrně složité.

2.       Hypertrofické jizvy jsou většinou vyvýšené než okolní tkáň a také jejich struktura je odlišná od zbytku pleti.

3.       Keloidní jizvy jsou vyvýšené a červenofialové. Postupem času mohou zblednout.

 

 

PREVENCE JE ZÁKLAD

 

Nejlepším řešením jizviček a skvrn po akné je jejich prevence. Nikdy si proto nesahejte na obličej rukama, mohli byste do otevřených pupínků zanést bakterie a nečistoty. Rovněž pupínky nikdy nemačkejte, ani na pleť nepoužívejte abrazivní peeling či přípravky s AHA kyselinami. Tím vším můžete své aknózní pokožce značně přitížit a zvýšit tak riziko vzniku jizev a skvrn.

  • Při čištění pleti používejte šetrné produkty, např. čistící krémy nebo mléka.
  • Při výběru kosmetiky dejte přednost takovým produktům, které neucpávají póry (nekomedogenní kosmetika).
  • Do své ranní beauty rutiny zařaďte krém SPF s ochranným faktorem alespoň 30. Pleť je nutno chránit před UVA a UVB paprsky nejen v létě, ale po celý rok, jelikož až 80 % slunečního záření pronikne i přes mraky.
  • Nezapomínejte ani pravidelně čistit a dezinfikovat kosmetické přípravky a pomůcky, na kterých ulpívají zbytky nečistot, mazu, kůže a bakterií.

 

 

 

MORINGOVÝ OLEJ

 

S redukcí jizviček a skvrn po akné vám pomůže i moringový olej. Ten se vyrábí se semen moringy olejodárné, stromu, který pochází původně z Indie.

Blahodárné účinky moringového oleje jsou známy již od starověku. Už samotná Kleopatra v Egyptě znala jeho využití pro krásnou pleť. Moringový olej je však zmiňován již ve starověkých spisech Hindů – v době před 5000 lety.

Moringa je také často označována jako „zázračný strom života“, neboť obsahuje neuvěřitelné množství živin, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek. Moringový olej je bohatý na cytokininy (hormony, podporující obnovu buněk) a je tak skvělým pomocníkem v péči o problematickou a aknózní pleť.

 

 

SÁHNĚTE PO LÉKÁRENSKÉ KVALITĚ

 

Pro kvalitní moringový olej zamiřte raději do lékárny, kde vám odborný personál, který rozumí problematice dermokosmetiky, adekvátně poradí.

K redukci jizev a skvrn po akné doporučují lékárníci PLANTHÉ Moringový olej zkrášlující, který v sobě kombinuje moringový olej a extrakt z rozmarýnu lékařského a Aloe vera. Rozmarýnový extrakt svou čistící a regenerační aktivitou poskytuje pleti účinnou a šetrnou očistu. Zkrášlující účinek moringového oleje umocňuje extrakt z Aloe vera, který redukuje pigmentové skvrny, omezuje jejich další vznik a pleť rozzáří a barevně sjednotí. Díky lehké a svěží vůni si PLANTHÉ Moringový olej určitě zamilujete.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno