KATEGORIE

Trápí vaše dítě ekzém?

Atopie, atopická dermatitida nebo také atopický ekzém je neinfekční svědivá zánětlivá kožní choroba, která se chronicky opakuje v průběhu celého života vašeho dítěte.

Ujasněme si pojmy…

Co je vlastně myšleno pod pojmem atopický? Jedná se o abnormální, dosti často nečekanou reakci kůže nebo sliznic na alergeny. Atopie by se pro lepší pochopení dala přirovnat jako jakási „vrozená brána“ k alergickému onemocnění. Příznaky záleží na věku dítěte, vzhledu ekzému či umístění na těle. Nejčastějším příznakem je suchost kůže a propojení s dalšími atopickými projevy jako je senná rýma nebo astma. Projevy jsou závislé na stáří dítěte. Pro obě formy je ovšem společné záchvatové svědění.

 

Kdy se atopie projevuje?

Kojenecká forma začíná zhruba kolem 3. měsíce a jsou pro ni příznačné svědivé výsevy pupínků na tvářích či vlasech, které se mohou rozšiřovat na celé tělo. Někdy dochází ke vzniku mokvajících ploch se strupy. Nezbytností je volba přírodního produktu, aby si dítě ještě více nepoškodilo postižená místa.

Dětská forma postihuje batolata a děti do předškolního věku. Lokace ekzému se posouvá nejčastěji do podkoleních a loketních jamek, míst kolem kotníků, oblast rukou, víček a okolí úst. Jde o suché zdrsnění a vysušení kůže s občasným zčervenáním a svěděním.  Tyto místa je opět potřeba vzorně ošetřovat a promazávat, aby nedocházelo k bolestivým prasklinám.

 

Jakou kosmetiku volit?

Všeobecně se doporučuje používat pouze speciálně vyvinuté a otestované přípravky pro dětskou pokožku. Jejich výhody spočívají v unikátnosti složení, díky kterému nadměrně nevysušují dětskou kůži a také zabraňují jejímu podráždění. Dětská kosmetika musí být jemná, bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. Rovněž musí mít dobrý čistící účinek, který nebude narušovat kožní bariéru a bude dostatečně hydratovat. Abyste předešli podráždění očí, vybírejte ty přípravky, jež jsou navrženy tak, aby při případném vniknutí do očí nedráždily. Výborné reference v současnosti sklízí konopná kosmetika, která díky speciálně jemným recepturám získala značku CPK® – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA.

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz