Trápí vaše dítě ekzém?

06.09. 2018

Atopie, atopická dermatitida nebo také atopický ekzém je neinfekční svědivá zánětlivá kožní choroba, která se chronicky opakuje v průběhu celého života vašeho dítěte.

Ujasněme si pojmy…

Co je vlastně myšleno pod pojmem atopický? Jedná se o abnormální, dosti často nečekanou reakci kůže nebo sliznic na alergeny. Atopie by se pro lepší pochopení dala přirovnat jako jakási „vrozená brána“ k alergickému onemocnění. Příznaky záleží na věku dítěte, vzhledu ekzému či umístění na těle. Nejčastějším příznakem je suchost kůže a propojení s dalšími atopickými projevy jako je senná rýma nebo astma. Projevy jsou závislé na stáří dítěte. Pro obě formy je ovšem společné záchvatové svědění.

 

Kdy se atopie projevuje?

Kojenecká forma začíná zhruba kolem 3. měsíce a jsou pro ni příznačné svědivé výsevy pupínků na tvářích či vlasech, které se mohou rozšiřovat na celé tělo. Někdy dochází ke vzniku mokvajících ploch se strupy. Nezbytností je volba přírodního produktu, aby si dítě ještě více nepoškodilo postižená místa.

Dětská forma postihuje batolata a děti do předškolního věku. Lokace ekzému se posouvá nejčastěji do podkoleních a loketních jamek, míst kolem kotníků, oblast rukou, víček a okolí úst. Jde o suché zdrsnění a vysušení kůže s občasným zčervenáním a svěděním.  Tyto místa je opět potřeba vzorně ošetřovat a promazávat, aby nedocházelo k bolestivým prasklinám.

 

Jakou kosmetiku volit?

Všeobecně se doporučuje používat pouze speciálně vyvinuté a otestované přípravky pro dětskou pokožku. Jejich výhody spočívají v unikátnosti složení, díky kterému nadměrně nevysušují dětskou kůži a také zabraňují jejímu podráždění. Dětská kosmetika musí být jemná, bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. Rovněž musí mít dobrý čistící účinek, který nebude narušovat kožní bariéru a bude dostatečně hydratovat. Abyste předešli podráždění očí, vybírejte ty přípravky, jež jsou navrženy tak, aby při případném vniknutí do očí nedráždily. Výborné reference v současnosti sklízí konopná kosmetika, která díky speciálně jemným recepturám získala značku CPK® – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA.

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno