Trápí vaše dítě ekzém?

06.09. 2018

Atopie, atopická dermatitida nebo také atopický ekzém je neinfekční svědivá zánětlivá kožní choroba, která se chronicky opakuje v průběhu celého života vašeho dítěte.

Ujasněme si pojmy…

Co je vlastně myšleno pod pojmem atopický? Jedná se o abnormální, dosti často nečekanou reakci kůže nebo sliznic na alergeny. Atopie by se pro lepší pochopení dala přirovnat jako jakási „vrozená brána“ k alergickému onemocnění. Příznaky záleží na věku dítěte, vzhledu ekzému či umístění na těle. Nejčastějším příznakem je suchost kůže a propojení s dalšími atopickými projevy jako je senná rýma nebo astma. Projevy jsou závislé na stáří dítěte. Pro obě formy je ovšem společné záchvatové svědění.

 

Kdy se atopie projevuje?

Kojenecká forma začíná zhruba kolem 3. měsíce a jsou pro ni příznačné svědivé výsevy pupínků na tvářích či vlasech, které se mohou rozšiřovat na celé tělo. Někdy dochází ke vzniku mokvajících ploch se strupy. Nezbytností je volba přírodního produktu, aby si dítě ještě více nepoškodilo postižená místa.

Dětská forma postihuje batolata a děti do předškolního věku. Lokace ekzému se posouvá nejčastěji do podkoleních a loketních jamek, míst kolem kotníků, oblast rukou, víček a okolí úst. Jde o suché zdrsnění a vysušení kůže s občasným zčervenáním a svěděním.  Tyto místa je opět potřeba vzorně ošetřovat a promazávat, aby nedocházelo k bolestivým prasklinám.

 

Jakou kosmetiku volit?

Všeobecně se doporučuje používat pouze speciálně vyvinuté a otestované přípravky pro dětskou pokožku. Jejich výhody spočívají v unikátnosti složení, díky kterému nadměrně nevysušují dětskou kůži a také zabraňují jejímu podráždění. Dětská kosmetika musí být jemná, bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. Rovněž musí mít dobrý čistící účinek, který nebude narušovat kožní bariéru a bude dostatečně hydratovat. Abyste předešli podráždění očí, vybírejte ty přípravky, jež jsou navrženy tak, aby při případném vniknutí do očí nedráždily. Výborné reference v současnosti sklízí konopná kosmetika, která díky speciálně jemným recepturám získala značku CPK® – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno