Trápí vaše dítě ekzém?

06.09. 2018

Atopie, atopická dermatitida nebo také atopický ekzém je neinfekční svědivá zánětlivá kožní choroba, která se chronicky opakuje v průběhu celého života vašeho dítěte.

Ujasněme si pojmy…

Co je vlastně myšleno pod pojmem atopický? Jedná se o abnormální, dosti často nečekanou reakci kůže nebo sliznic na alergeny. Atopie by se pro lepší pochopení dala přirovnat jako jakási „vrozená brána“ k alergickému onemocnění. Příznaky záleží na věku dítěte, vzhledu ekzému či umístění na těle. Nejčastějším příznakem je suchost kůže a propojení s dalšími atopickými projevy jako je senná rýma nebo astma. Projevy jsou závislé na stáří dítěte. Pro obě formy je ovšem společné záchvatové svědění.

 

Kdy se atopie projevuje?

Kojenecká forma začíná zhruba kolem 3. měsíce a jsou pro ni příznačné svědivé výsevy pupínků na tvářích či vlasech, které se mohou rozšiřovat na celé tělo. Někdy dochází ke vzniku mokvajících ploch se strupy. Nezbytností je volba přírodního produktu, aby si dítě ještě více nepoškodilo postižená místa.

Dětská forma postihuje batolata a děti do předškolního věku. Lokace ekzému se posouvá nejčastěji do podkoleních a loketních jamek, míst kolem kotníků, oblast rukou, víček a okolí úst. Jde o suché zdrsnění a vysušení kůže s občasným zčervenáním a svěděním.  Tyto místa je opět potřeba vzorně ošetřovat a promazávat, aby nedocházelo k bolestivým prasklinám.

 

Jakou kosmetiku volit?

Všeobecně se doporučuje používat pouze speciálně vyvinuté a otestované přípravky pro dětskou pokožku. Jejich výhody spočívají v unikátnosti složení, díky kterému nadměrně nevysušují dětskou kůži a také zabraňují jejímu podráždění. Dětská kosmetika musí být jemná, bezpečná a vhodná ke každodennímu použití. Rovněž musí mít dobrý čistící účinek, který nebude narušovat kožní bariéru a bude dostatečně hydratovat. Abyste předešli podráždění očí, vybírejte ty přípravky, jež jsou navrženy tak, aby při případném vniknutí do očí nedráždily. Výborné reference v současnosti sklízí konopná kosmetika, která díky speciálně jemným recepturám získala značku CPK® – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA.

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno