KATEGORIE

Podpořte početí již při sexu

Úspěšné početí miminka ovlivňuje celá řada faktorů, přičemž jeden z nich je samotný pohlavní akt. I při sexu se lze totiž zaměřit na úspěch, a to volbou sexuální pozice.

Aby se totiž spermie dostali na to správné místo, musí mít především volnou cestu. Významnou roli hraje také to, jak se žena zachová po samotném styku.

 

Klasika

Misionář je jedna z nejčastějších poloh při sexu, kdy žena leží na zádech a muž na ní. Jedná se o jednu z nejčastějších poloh, která je však pro početí ideální. Při této pozici totiž dochází k ideálnímu přiblížení těl, kdy se penis dostává velmi blízko k děložnímu čípku. V případě, že byste chtěli šanci na oplodnění zvýšit ještě o něco víc, podložte si během styku pánev polštářem. Docílíte tak správného úhlu a spermie se dostanou lépe na místo určení. Zajímavostí je, že poloha se takto nazývá podle misionářů, kterým pohlavní styk připadal hříšný a sex jim sloužil pouze k jednomu – k oplodnění. Již tehdy tedy patřila tato sexuální pozice mezi nejúčinnější.

 

Hlavně hluboko

Hlubokou penetraci a dokonalé přiblížení penisu k děložnímu čípku zajišťuje také poloha, kdy je žena na čtyřech a muž za ní. Ještě dokonalejší je, pokud máte dělohu v retroverzi, tedy přehnutou dozadu. Díky tomuto záklonu je totiž průnik penisu velice hluboký. A to je přesně to, co potřebujete, když chcete zvýšit svou šanci na otěhotnění.

 

Buďte uvolněná

Pozice, kdy žena na partnerovi sedí, není zrovna ideální, protože spermie putují proti zákonům gravitace. Tedy nahoru místo dolů. Odborníci však tuto polohu ženám doporučují, a to z jednoho prostého důvodu – je nejpříjemnější. Ženy se v takovém případě nejvíce uvolní, což je pro podporu početí ideální.

 

Jak se chovat po sexu

Partnerovou ejakulací však nic nekončí. Odborníci doporučují, aby muž držel penis ještě nějakou dobu uvnitř pochvy, díky čemuž unikne pouze minimum spermií. Žena by se pak po styku neměla odebrat hned do sprchy, ale vydržet alespoň 15 minut v klidové pozici, nejlépe s nohama nahoře – tím zamezí vytečení spermatu.

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz