Podpořte početí již při sexu

06.12. 2019

Úspěšné početí miminka ovlivňuje celá řada faktorů, přičemž jeden z nich je samotný pohlavní akt. I při sexu se lze totiž zaměřit na úspěch, a to volbou sexuální pozice.

Aby se totiž spermie dostali na to správné místo, musí mít především volnou cestu. Významnou roli hraje také to, jak se žena zachová po samotném styku.

 

Klasika

Misionář je jedna z nejčastějších poloh při sexu, kdy žena leží na zádech a muž na ní. Jedná se o jednu z nejčastějších poloh, která je však pro početí ideální. Při této pozici totiž dochází k ideálnímu přiblížení těl, kdy se penis dostává velmi blízko k děložnímu čípku. V případě, že byste chtěli šanci na oplodnění zvýšit ještě o něco víc, podložte si během styku pánev polštářem. Docílíte tak správného úhlu a spermie se dostanou lépe na místo určení. Zajímavostí je, že poloha se takto nazývá podle misionářů, kterým pohlavní styk připadal hříšný a sex jim sloužil pouze k jednomu – k oplodnění. Již tehdy tedy patřila tato sexuální pozice mezi nejúčinnější.

 

Hlavně hluboko

Hlubokou penetraci a dokonalé přiblížení penisu k děložnímu čípku zajišťuje také poloha, kdy je žena na čtyřech a muž za ní. Ještě dokonalejší je, pokud máte dělohu v retroverzi, tedy přehnutou dozadu. Díky tomuto záklonu je totiž průnik penisu velice hluboký. A to je přesně to, co potřebujete, když chcete zvýšit svou šanci na otěhotnění.

 

Buďte uvolněná

Pozice, kdy žena na partnerovi sedí, není zrovna ideální, protože spermie putují proti zákonům gravitace. Tedy nahoru místo dolů. Odborníci však tuto polohu ženám doporučují, a to z jednoho prostého důvodu – je nejpříjemnější. Ženy se v takovém případě nejvíce uvolní, což je pro podporu početí ideální.

 

Jak se chovat po sexu

Partnerovou ejakulací však nic nekončí. Odborníci doporučují, aby muž držel penis ještě nějakou dobu uvnitř pochvy, díky čemuž unikne pouze minimum spermií. Žena by se pak po styku neměla odebrat hned do sprchy, ale vydržet alespoň 15 minut v klidové pozici, nejlépe s nohama nahoře – tím zamezí vytečení spermatu.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno