Podpořte početí již při sexu
06.12. 2019Úspěšné početí miminka ovlivňuje celá řada faktorů, přičemž jeden z nich je samotný pohlavní akt. I při sexu se lze totiž zaměřit na úspěch, a to volbou sexuální pozice.
Aby se totiž spermie dostali na to správné místo, musí mít především volnou cestu. Významnou roli hraje také to, jak se žena zachová po samotném styku.
Klasika
Misionář je jedna z nejčastějších poloh při sexu, kdy žena leží na zádech a muž na ní. Jedná se o jednu z nejčastějších poloh, která je však pro početí ideální. Při této pozici totiž dochází k ideálnímu přiblížení těl, kdy se penis dostává velmi blízko k děložnímu čípku. V případě, že byste chtěli šanci na oplodnění zvýšit ještě o něco víc, podložte si během styku pánev polštářem. Docílíte tak správného úhlu a spermie se dostanou lépe na místo určení. Zajímavostí je, že poloha se takto nazývá podle misionářů, kterým pohlavní styk připadal hříšný a sex jim sloužil pouze k jednomu – k oplodnění. Již tehdy tedy patřila tato sexuální pozice mezi nejúčinnější.
Hlavně hluboko
Hlubokou penetraci a dokonalé přiblížení penisu k děložnímu čípku zajišťuje také poloha, kdy je žena na čtyřech a muž za ní. Ještě dokonalejší je, pokud máte dělohu v retroverzi, tedy přehnutou dozadu. Díky tomuto záklonu je totiž průnik penisu velice hluboký. A to je přesně to, co potřebujete, když chcete zvýšit svou šanci na otěhotnění.
Buďte uvolněná
Pozice, kdy žena na partnerovi sedí, není zrovna ideální, protože spermie putují proti zákonům gravitace. Tedy nahoru místo dolů. Odborníci však tuto polohu ženám doporučují, a to z jednoho prostého důvodu – je nejpříjemnější. Ženy se v takovém případě nejvíce uvolní, což je pro podporu početí ideální.
Jak se chovat po sexu
Partnerovou ejakulací však nic nekončí. Odborníci doporučují, aby muž držel penis ještě nějakou dobu uvnitř pochvy, díky čemuž unikne pouze minimum spermií. Žena by se pak po styku neměla odebrat hned do sprchy, ale vydržet alespoň 15 minut v klidové pozici, nejlépe s nohama nahoře – tím zamezí vytečení spermatu.
Doporučujeme
Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ
Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.
Celý článek
Strašák jménem CHOLESTEROL
Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.
Celý článek
HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží
Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?
Celý článek
Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?
V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.
Celý článek