Podpořte početí již při sexu

06.12. 2019

Úspěšné početí miminka ovlivňuje celá řada faktorů, přičemž jeden z nich je samotný pohlavní akt. I při sexu se lze totiž zaměřit na úspěch, a to volbou sexuální pozice.

Aby se totiž spermie dostali na to správné místo, musí mít především volnou cestu. Významnou roli hraje také to, jak se žena zachová po samotném styku.

 

Klasika

Misionář je jedna z nejčastějších poloh při sexu, kdy žena leží na zádech a muž na ní. Jedná se o jednu z nejčastějších poloh, která je však pro početí ideální. Při této pozici totiž dochází k ideálnímu přiblížení těl, kdy se penis dostává velmi blízko k děložnímu čípku. V případě, že byste chtěli šanci na oplodnění zvýšit ještě o něco víc, podložte si během styku pánev polštářem. Docílíte tak správného úhlu a spermie se dostanou lépe na místo určení. Zajímavostí je, že poloha se takto nazývá podle misionářů, kterým pohlavní styk připadal hříšný a sex jim sloužil pouze k jednomu – k oplodnění. Již tehdy tedy patřila tato sexuální pozice mezi nejúčinnější.

 

Hlavně hluboko

Hlubokou penetraci a dokonalé přiblížení penisu k děložnímu čípku zajišťuje také poloha, kdy je žena na čtyřech a muž za ní. Ještě dokonalejší je, pokud máte dělohu v retroverzi, tedy přehnutou dozadu. Díky tomuto záklonu je totiž průnik penisu velice hluboký. A to je přesně to, co potřebujete, když chcete zvýšit svou šanci na otěhotnění.

 

Buďte uvolněná

Pozice, kdy žena na partnerovi sedí, není zrovna ideální, protože spermie putují proti zákonům gravitace. Tedy nahoru místo dolů. Odborníci však tuto polohu ženám doporučují, a to z jednoho prostého důvodu – je nejpříjemnější. Ženy se v takovém případě nejvíce uvolní, což je pro podporu početí ideální.

 

Jak se chovat po sexu

Partnerovou ejakulací však nic nekončí. Odborníci doporučují, aby muž držel penis ještě nějakou dobu uvnitř pochvy, díky čemuž unikne pouze minimum spermií. Žena by se pak po styku neměla odebrat hned do sprchy, ale vydržet alespoň 15 minut v klidové pozici, nejlépe s nohama nahoře – tím zamezí vytečení spermatu.

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno