Kosmetický průvodce: Jaký typ pleti je ten váš?

15.10. 2018

Abyste své pleti mohla věnovat tu nejlepší péči, musíte nejprve vědět, jaký typ pokožky máte. Pokud totiž svůj typ pleti znáte, můžete si vybrat vhodné přípravky, které vaší pokožce poskytnou to, co právě potřebuje. Suchá, mastná, smíšená… Jaká je ta vaše?

Suchá pleť – viditelné stárnutí

Označení suchá se používá pro typ pleti, která produkuje méně kožního mazu než normální pokožka. Kvůli nedostatku mazu postrádá suchá pleť lipidy, díky nimž je pokožka chráněna před vnějšími vlivy. Tato pleť proto působí velice tence, citlivě a velmi snadno se podráždí. Přestože s tímto typem pokožky nemáte v mládí žádný problém, ve stáří vám to vrací i s úroky, a to v podobě vrásek. Pro suchou a citlivou pleť je vhodné užívat především krémy, které hydratují a vyživují. Každopádně byste se proto měla vyhnout přípravkům na bázi alkoholu. Ideální krém by měl naopak obsahovat panthenol a vitamin E, které zmírňují podráždění pokožky a zabraňují jejímu stárnutí.

 

Mastná pleť – akné nejen v pubertě

S mastnou pletí se potýkají především mladší ročníky, potrápit však může i v pozdějším věku. Na rozdíl od pleti suché, kdy nedochází k dostatečné produkci mazu, se mastná pleť vyznačuje jeho zvýšenou tvorbou. Díky zvýšené hydrataci je pleť lépe odolná vůči vnějším vlivům, a tím pádem se na ni objevují vrásky později. Poznávacím znamením této pokožky jsou však ucpané póry, akné a lesk. Pro mastnou pleť je základem především důkladné čištění. V případě že je pleť mastná opravdu hodně, využijte čisticí vodu s alkoholem. Co se týče krémů, zapomeňte na hutné krémy a zvolte raději lehkou hydratační péči. V boji s akné vám pak pomůže například bisabolol, což je jedna z hlavních složek heřmánku.

 

Normální pleť – výhra, kterou si musíte hýčkat

Žádné pupínky či podráždění? Tak to jste šťastná žena a s největší pravděpodobností máte normální typ pleti. Přičemž normální je zde chápána jako optimálně vyživená. Ale nemyslete si, s přibývajícím věkem může docházet k její dehydrataci. I normální pleť tedy potřebuje každodenní péči, která zabrání stárnutí kůže a tvorbě vrásek. Normální pokožka se proto musí velice důkladně hydratovat a vyživovat. Výborným pomocníkem je v tomto případě lecitin, který zabraňuje vysoušení a chrání pleť před nepříznivými vlivy zvenčí.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno