Kosmetický průvodce: Jaký typ pleti je ten váš?

15.10. 2018

Abyste své pleti mohla věnovat tu nejlepší péči, musíte nejprve vědět, jaký typ pokožky máte. Pokud totiž svůj typ pleti znáte, můžete si vybrat vhodné přípravky, které vaší pokožce poskytnou to, co právě potřebuje. Suchá, mastná, smíšená… Jaká je ta vaše?

Suchá pleť – viditelné stárnutí

Označení suchá se používá pro typ pleti, která produkuje méně kožního mazu než normální pokožka. Kvůli nedostatku mazu postrádá suchá pleť lipidy, díky nimž je pokožka chráněna před vnějšími vlivy. Tato pleť proto působí velice tence, citlivě a velmi snadno se podráždí. Přestože s tímto typem pokožky nemáte v mládí žádný problém, ve stáří vám to vrací i s úroky, a to v podobě vrásek. Pro suchou a citlivou pleť je vhodné užívat především krémy, které hydratují a vyživují. Každopádně byste se proto měla vyhnout přípravkům na bázi alkoholu. Ideální krém by měl naopak obsahovat panthenol a vitamin E, které zmírňují podráždění pokožky a zabraňují jejímu stárnutí.

 

Mastná pleť – akné nejen v pubertě

S mastnou pletí se potýkají především mladší ročníky, potrápit však může i v pozdějším věku. Na rozdíl od pleti suché, kdy nedochází k dostatečné produkci mazu, se mastná pleť vyznačuje jeho zvýšenou tvorbou. Díky zvýšené hydrataci je pleť lépe odolná vůči vnějším vlivům, a tím pádem se na ni objevují vrásky později. Poznávacím znamením této pokožky jsou však ucpané póry, akné a lesk. Pro mastnou pleť je základem především důkladné čištění. V případě že je pleť mastná opravdu hodně, využijte čisticí vodu s alkoholem. Co se týče krémů, zapomeňte na hutné krémy a zvolte raději lehkou hydratační péči. V boji s akné vám pak pomůže například bisabolol, což je jedna z hlavních složek heřmánku.

 

Normální pleť – výhra, kterou si musíte hýčkat

Žádné pupínky či podráždění? Tak to jste šťastná žena a s největší pravděpodobností máte normální typ pleti. Přičemž normální je zde chápána jako optimálně vyživená. Ale nemyslete si, s přibývajícím věkem může docházet k její dehydrataci. I normální pleť tedy potřebuje každodenní péči, která zabrání stárnutí kůže a tvorbě vrásek. Normální pokožka se proto musí velice důkladně hydratovat a vyživovat. Výborným pomocníkem je v tomto případě lecitin, který zabraňuje vysoušení a chrání pleť před nepříznivými vlivy zvenčí.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno