Kosmetický průvodce: Jaký typ pleti je ten váš?

15.10. 2018

Abyste své pleti mohla věnovat tu nejlepší péči, musíte nejprve vědět, jaký typ pokožky máte. Pokud totiž svůj typ pleti znáte, můžete si vybrat vhodné přípravky, které vaší pokožce poskytnou to, co právě potřebuje. Suchá, mastná, smíšená… Jaká je ta vaše?

Suchá pleť – viditelné stárnutí

Označení suchá se používá pro typ pleti, která produkuje méně kožního mazu než normální pokožka. Kvůli nedostatku mazu postrádá suchá pleť lipidy, díky nimž je pokožka chráněna před vnějšími vlivy. Tato pleť proto působí velice tence, citlivě a velmi snadno se podráždí. Přestože s tímto typem pokožky nemáte v mládí žádný problém, ve stáří vám to vrací i s úroky, a to v podobě vrásek. Pro suchou a citlivou pleť je vhodné užívat především krémy, které hydratují a vyživují. Každopádně byste se proto měla vyhnout přípravkům na bázi alkoholu. Ideální krém by měl naopak obsahovat panthenol a vitamin E, které zmírňují podráždění pokožky a zabraňují jejímu stárnutí.

 

Mastná pleť – akné nejen v pubertě

S mastnou pletí se potýkají především mladší ročníky, potrápit však může i v pozdějším věku. Na rozdíl od pleti suché, kdy nedochází k dostatečné produkci mazu, se mastná pleť vyznačuje jeho zvýšenou tvorbou. Díky zvýšené hydrataci je pleť lépe odolná vůči vnějším vlivům, a tím pádem se na ni objevují vrásky později. Poznávacím znamením této pokožky jsou však ucpané póry, akné a lesk. Pro mastnou pleť je základem především důkladné čištění. V případě že je pleť mastná opravdu hodně, využijte čisticí vodu s alkoholem. Co se týče krémů, zapomeňte na hutné krémy a zvolte raději lehkou hydratační péči. V boji s akné vám pak pomůže například bisabolol, což je jedna z hlavních složek heřmánku.

 

Normální pleť – výhra, kterou si musíte hýčkat

Žádné pupínky či podráždění? Tak to jste šťastná žena a s největší pravděpodobností máte normální typ pleti. Přičemž normální je zde chápána jako optimálně vyživená. Ale nemyslete si, s přibývajícím věkem může docházet k její dehydrataci. I normální pleť tedy potřebuje každodenní péči, která zabrání stárnutí kůže a tvorbě vrásek. Normální pokožka se proto musí velice důkladně hydratovat a vyživovat. Výborným pomocníkem je v tomto případě lecitin, který zabraňuje vysoušení a chrání pleť před nepříznivými vlivy zvenčí.

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno