Podzimní ztráta vlasů? Proč zrovna teď a jak na ni?

25.10. 2018

Podzim je roční období, kdy se mění nejen příroda, ale také lidské tělo. Toto období není spjaté pouze se spadaným listím ze stromů, ale také se zvýšením vypadáváním vlasů. Proč zrovna na podzim naše hříva více řídne a jak si s tímto problém poradit?

Podzim je rizikové období

Nejenže kvůli vlhkému a větrnému počasí je úprava vlasů na podzim nadlidský výkon, ale zároveň je prokázáno, že právě v tomto ročním vypadává vlasů nejvíce. Na otázku proč tomu tak je, odpověděla nedávná studie švýcarských vědců: Vlas totiž prochází dvěma fázemi – růstovou a klidovou. Klidová fáze trvá asi měsíc a u naprosté většiny populace probíhá v létě. Po jejím skončení vlas vypadne, k čemuž dochází právě na podzim. Jak proti podzimnímu řídnutí vlasů bojovat? Nemusíte kvůli tomu utrácet horentní sumy u kadeřníka, stačí jen vlasům věnovat zvýšenou péči.

 

Domácí maska

Pro snížení vypadávání vlasů je základem komplexní péče. Nestačí pouze šampony a kondicionéry, ale důležité jsou i vlasové masky. Ani za ně však nemusíte příliš utrácet, jelikož si je můžete vyrobit doma. Nejlepší ingredience na ně totiž najdete u sebe v kuchyni. Připravte si:

- 1 polévkovou lžíci medu
- 1 žloutek
- 1 kávovou lžičku olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte, naneste masku na vlasy, nechte 30 minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Masku nanášejte na vlasy alespoň jednou týdně a velice brzy uvidíte výsledek.

 

Dodejte vlasům nezbytné látky

Komplexní péči dovršíte tak, že vlasům dodáte látky, jež jsou potřebné pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Nebojte se, nemusíte nijak měnit svůj jídelníček. Pomoci vám totiž mohou doplňky stravy, v nichž naleznete tu nejlepší kombinaci vitaminů, minerálů a nenasycených kyselin. Ve správném doplňku stravy by neměl chybět ani biotin a zinek, díky nimž omezíte vypadávání vlasů, podpoříte normální růst vlasů a zabráníte jejich lámání.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno