KATEGORIE

Podzimní ztráta vlasů? Proč zrovna teď a jak na ni?

Podzim je roční období, kdy se mění nejen příroda, ale také lidské tělo. Toto období není spjaté pouze se spadaným listím ze stromů, ale také se zvýšením vypadáváním vlasů. Proč zrovna na podzim naše hříva více řídne a jak si s tímto problém poradit?

Podzim je rizikové období

Nejenže kvůli vlhkému a větrnému počasí je úprava vlasů na podzim nadlidský výkon, ale zároveň je prokázáno, že právě v tomto ročním vypadává vlasů nejvíce. Na otázku proč tomu tak je, odpověděla nedávná studie švýcarských vědců: Vlas totiž prochází dvěma fázemi – růstovou a klidovou. Klidová fáze trvá asi měsíc a u naprosté většiny populace probíhá v létě. Po jejím skončení vlas vypadne, k čemuž dochází právě na podzim. Jak proti podzimnímu řídnutí vlasů bojovat? Nemusíte kvůli tomu utrácet horentní sumy u kadeřníka, stačí jen vlasům věnovat zvýšenou péči.

 

Domácí maska

Pro snížení vypadávání vlasů je základem komplexní péče. Nestačí pouze šampony a kondicionéry, ale důležité jsou i vlasové masky. Ani za ně však nemusíte příliš utrácet, jelikož si je můžete vyrobit doma. Nejlepší ingredience na ně totiž najdete u sebe v kuchyni. Připravte si:

- 1 polévkovou lžíci medu
- 1 žloutek
- 1 kávovou lžičku olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte, naneste masku na vlasy, nechte 30 minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Masku nanášejte na vlasy alespoň jednou týdně a velice brzy uvidíte výsledek.

 

Dodejte vlasům nezbytné látky

Komplexní péči dovršíte tak, že vlasům dodáte látky, jež jsou potřebné pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Nebojte se, nemusíte nijak měnit svůj jídelníček. Pomoci vám totiž mohou doplňky stravy, v nichž naleznete tu nejlepší kombinaci vitaminů, minerálů a nenasycených kyselin. Ve správném doplňku stravy by neměl chybět ani biotin a zinek, díky nimž omezíte vypadávání vlasů, podpoříte normální růst vlasů a zabráníte jejich lámání.

 


Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz