Podzimní ztráta vlasů? Proč zrovna teď a jak na ni?

25.10. 2018

Podzim je roční období, kdy se mění nejen příroda, ale také lidské tělo. Toto období není spjaté pouze se spadaným listím ze stromů, ale také se zvýšením vypadáváním vlasů. Proč zrovna na podzim naše hříva více řídne a jak si s tímto problém poradit?

Podzim je rizikové období

Nejenže kvůli vlhkému a větrnému počasí je úprava vlasů na podzim nadlidský výkon, ale zároveň je prokázáno, že právě v tomto ročním vypadává vlasů nejvíce. Na otázku proč tomu tak je, odpověděla nedávná studie švýcarských vědců: Vlas totiž prochází dvěma fázemi – růstovou a klidovou. Klidová fáze trvá asi měsíc a u naprosté většiny populace probíhá v létě. Po jejím skončení vlas vypadne, k čemuž dochází právě na podzim. Jak proti podzimnímu řídnutí vlasů bojovat? Nemusíte kvůli tomu utrácet horentní sumy u kadeřníka, stačí jen vlasům věnovat zvýšenou péči.

 

Domácí maska

Pro snížení vypadávání vlasů je základem komplexní péče. Nestačí pouze šampony a kondicionéry, ale důležité jsou i vlasové masky. Ani za ně však nemusíte příliš utrácet, jelikož si je můžete vyrobit doma. Nejlepší ingredience na ně totiž najdete u sebe v kuchyni. Připravte si:

- 1 polévkovou lžíci medu
- 1 žloutek
- 1 kávovou lžičku olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte, naneste masku na vlasy, nechte 30 minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Masku nanášejte na vlasy alespoň jednou týdně a velice brzy uvidíte výsledek.

 

Dodejte vlasům nezbytné látky

Komplexní péči dovršíte tak, že vlasům dodáte látky, jež jsou potřebné pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Nebojte se, nemusíte nijak měnit svůj jídelníček. Pomoci vám totiž mohou doplňky stravy, v nichž naleznete tu nejlepší kombinaci vitaminů, minerálů a nenasycených kyselin. Ve správném doplňku stravy by neměl chybět ani biotin a zinek, díky nimž omezíte vypadávání vlasů, podpoříte normální růst vlasů a zabráníte jejich lámání.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno