Podzimní ztráta vlasů? Proč zrovna teď a jak na ni?

25.10. 2018

Podzim je roční období, kdy se mění nejen příroda, ale také lidské tělo. Toto období není spjaté pouze se spadaným listím ze stromů, ale také se zvýšením vypadáváním vlasů. Proč zrovna na podzim naše hříva více řídne a jak si s tímto problém poradit?

Podzim je rizikové období

Nejenže kvůli vlhkému a větrnému počasí je úprava vlasů na podzim nadlidský výkon, ale zároveň je prokázáno, že právě v tomto ročním vypadává vlasů nejvíce. Na otázku proč tomu tak je, odpověděla nedávná studie švýcarských vědců: Vlas totiž prochází dvěma fázemi – růstovou a klidovou. Klidová fáze trvá asi měsíc a u naprosté většiny populace probíhá v létě. Po jejím skončení vlas vypadne, k čemuž dochází právě na podzim. Jak proti podzimnímu řídnutí vlasů bojovat? Nemusíte kvůli tomu utrácet horentní sumy u kadeřníka, stačí jen vlasům věnovat zvýšenou péči.

 

Domácí maska

Pro snížení vypadávání vlasů je základem komplexní péče. Nestačí pouze šampony a kondicionéry, ale důležité jsou i vlasové masky. Ani za ně však nemusíte příliš utrácet, jelikož si je můžete vyrobit doma. Nejlepší ingredience na ně totiž najdete u sebe v kuchyni. Připravte si:

- 1 polévkovou lžíci medu
- 1 žloutek
- 1 kávovou lžičku olivového oleje

Všechny ingredience smíchejte, naneste masku na vlasy, nechte 30 minut působit a poté opláchněte studenou vodou. Masku nanášejte na vlasy alespoň jednou týdně a velice brzy uvidíte výsledek.

 

Dodejte vlasům nezbytné látky

Komplexní péči dovršíte tak, že vlasům dodáte látky, jež jsou potřebné pro správný růst a kvalitu vlasových buněk. Nebojte se, nemusíte nijak měnit svůj jídelníček. Pomoci vám totiž mohou doplňky stravy, v nichž naleznete tu nejlepší kombinaci vitaminů, minerálů a nenasycených kyselin. Ve správném doplňku stravy by neměl chybět ani biotin a zinek, díky nimž omezíte vypadávání vlasů, podpoříte normální růst vlasů a zabráníte jejich lámání.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno