Tajemství pevné imunity prozrazeno!

29.10. 2018

Chladné a sychravé počasí, neustálé střídání teplot a oslabená imunita… I takto se mnoha lidem do podvědomí zapisuje podzim. Pokud nechcete skončit v posteli s virózou i vy, zkuste to letos jinak!

Mějte na paměti, že…

Obranyschopnost můžete podpořit okamžitě. V prvním kroku se zaměřte na výběr vhodné stravy. Vždy dbejte na to, aby byla strava pestrá a čerstvá, s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, masa, obilovin a mléčných výrobků.

 

Nemalujte čerta na zeď!

Někdy se říká, že nemoc „číhá“ více v hlavě, než v těle. Nemyslete proto negativně. To, že vidíte kolegu v práci, který už nějaké viróze podlehl, ještě neznamená, že také vy budete nákazou skoleni. Neklesejte na mysli a uvařte si kvalitní čaj, do kterého přidáte plátky citrónu. Právě ten dodá tělu potřebné látky, především nezbytný vitamin C, který budete v podzimních dnech jistě potřebovat.

 

Nepřecházejte virózy

Přecházíte pravidelně nachlazení a menší onemocnění? Chyba! Je naivní myslet si, že se nemoc již nevrátí, když ji pořádně nedoléčíte. Krátkodobá úleva od nemoci ještě neznamená, že se můžete vrátit zpět do práce. Nedoléčené osoby zpět do kolektivu rozhodně nepatří, protože jsou mnohem náchylnější na opětovnou infekci, která na sebe většinou nenechá dlouho čekat.

 

Pozor na antibiotika!

Časté podávání antibiotik rozhodně není žádoucí. Tyto přípravky účinně působí pouze proti bakteriální infekci, kdežto kašel či rýma jsou infekce virové, a na ty antibiotika přímý vliv nemají.

 

Nákazy číhají všude, braňte se návštěvou své lékárny

Chřipka a nachlazení není pouze otázkou podzimního času, ale člověk přesto těmto komplikacím, právě v tento čas, mnohem více podléhá. Nenechávejte raději nic náhodě a navštivte svou lékárnu, kde můžete zakoupit osvědčeného pomocníka přímo na podporu vaší imunity. Velmi oblíbené jsou chutné cucavé tablety, které jsou bohaté na potřebné látky, které udrží váš organizmus v plné formě i v této náročné sezóně.

Dopřejte i vy svému tělu posilu, kterou na podzim nutně potřebuje!

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno