Tajemství pevné imunity prozrazeno!

29.10. 2018

Chladné a sychravé počasí, neustálé střídání teplot a oslabená imunita… I takto se mnoha lidem do podvědomí zapisuje podzim. Pokud nechcete skončit v posteli s virózou i vy, zkuste to letos jinak!

Mějte na paměti, že…

Obranyschopnost můžete podpořit okamžitě. V prvním kroku se zaměřte na výběr vhodné stravy. Vždy dbejte na to, aby byla strava pestrá a čerstvá, s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, masa, obilovin a mléčných výrobků.

 

Nemalujte čerta na zeď!

Někdy se říká, že nemoc „číhá“ více v hlavě, než v těle. Nemyslete proto negativně. To, že vidíte kolegu v práci, který už nějaké viróze podlehl, ještě neznamená, že také vy budete nákazou skoleni. Neklesejte na mysli a uvařte si kvalitní čaj, do kterého přidáte plátky citrónu. Právě ten dodá tělu potřebné látky, především nezbytný vitamin C, který budete v podzimních dnech jistě potřebovat.

 

Nepřecházejte virózy

Přecházíte pravidelně nachlazení a menší onemocnění? Chyba! Je naivní myslet si, že se nemoc již nevrátí, když ji pořádně nedoléčíte. Krátkodobá úleva od nemoci ještě neznamená, že se můžete vrátit zpět do práce. Nedoléčené osoby zpět do kolektivu rozhodně nepatří, protože jsou mnohem náchylnější na opětovnou infekci, která na sebe většinou nenechá dlouho čekat.

 

Pozor na antibiotika!

Časté podávání antibiotik rozhodně není žádoucí. Tyto přípravky účinně působí pouze proti bakteriální infekci, kdežto kašel či rýma jsou infekce virové, a na ty antibiotika přímý vliv nemají.

 

Nákazy číhají všude, braňte se návštěvou své lékárny

Chřipka a nachlazení není pouze otázkou podzimního času, ale člověk přesto těmto komplikacím, právě v tento čas, mnohem více podléhá. Nenechávejte raději nic náhodě a navštivte svou lékárnu, kde můžete zakoupit osvědčeného pomocníka přímo na podporu vaší imunity. Velmi oblíbené jsou chutné cucavé tablety, které jsou bohaté na potřebné látky, které udrží váš organizmus v plné formě i v této náročné sezóně.

Dopřejte i vy svému tělu posilu, kterou na podzim nutně potřebuje!

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno