Tajemství pevné imunity prozrazeno!

29.10. 2018

Chladné a sychravé počasí, neustálé střídání teplot a oslabená imunita… I takto se mnoha lidem do podvědomí zapisuje podzim. Pokud nechcete skončit v posteli s virózou i vy, zkuste to letos jinak!

Mějte na paměti, že…

Obranyschopnost můžete podpořit okamžitě. V prvním kroku se zaměřte na výběr vhodné stravy. Vždy dbejte na to, aby byla strava pestrá a čerstvá, s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, masa, obilovin a mléčných výrobků.

 

Nemalujte čerta na zeď!

Někdy se říká, že nemoc „číhá“ více v hlavě, než v těle. Nemyslete proto negativně. To, že vidíte kolegu v práci, který už nějaké viróze podlehl, ještě neznamená, že také vy budete nákazou skoleni. Neklesejte na mysli a uvařte si kvalitní čaj, do kterého přidáte plátky citrónu. Právě ten dodá tělu potřebné látky, především nezbytný vitamin C, který budete v podzimních dnech jistě potřebovat.

 

Nepřecházejte virózy

Přecházíte pravidelně nachlazení a menší onemocnění? Chyba! Je naivní myslet si, že se nemoc již nevrátí, když ji pořádně nedoléčíte. Krátkodobá úleva od nemoci ještě neznamená, že se můžete vrátit zpět do práce. Nedoléčené osoby zpět do kolektivu rozhodně nepatří, protože jsou mnohem náchylnější na opětovnou infekci, která na sebe většinou nenechá dlouho čekat.

 

Pozor na antibiotika!

Časté podávání antibiotik rozhodně není žádoucí. Tyto přípravky účinně působí pouze proti bakteriální infekci, kdežto kašel či rýma jsou infekce virové, a na ty antibiotika přímý vliv nemají.

 

Nákazy číhají všude, braňte se návštěvou své lékárny

Chřipka a nachlazení není pouze otázkou podzimního času, ale člověk přesto těmto komplikacím, právě v tento čas, mnohem více podléhá. Nenechávejte raději nic náhodě a navštivte svou lékárnu, kde můžete zakoupit osvědčeného pomocníka přímo na podporu vaší imunity. Velmi oblíbené jsou chutné cucavé tablety, které jsou bohaté na potřebné látky, které udrží váš organizmus v plné formě i v této náročné sezóně.

Dopřejte i vy svému tělu posilu, kterou na podzim nutně potřebuje!

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno