6 rad, jak trénovat váš mozek

01.11. 2018

Náročná práce, běhání kolem rodiny, každodenní zařizování. Dnešní doba je velice uspěchaná a je tedy zcela normální, že člověk se cítí čím dál tím víc unavenější. Únava však nevychází pouze z našeho těla, ale především z naší hlavy.

Pro lepší kondici je tedy důležité trénovat hlavně mozek. Přinášíme vám proto několik tipů, jak centrum našeho myšlení procvičovat, aby nezakrnělo a vše si dokonale pamatovalo.

 

1. Pijte hodně vody

Dodržování pitného režimu, který by měl být min. 2 litry denně, udržuje volný průtok informací mezi mozkovými buňkami. Voda nebo i jiná tekutina ředí krev, což má za následek lepší okysličování mozku. Tím pádem více energie pro jeho správnou práci.

 

2. Kvalitní spánek je základ

Právě ve chvílích nerušeného snění zažívá mozek nejproduktivnější část dne – ukládá veškeré informace do dlouhodobé paměti. Dejte tedy mozku dostatečné množství času, aby na všem mohl v klidu pracovat. Důležitá však není jen doba spánku, ale také jeho kvalita.

 

3. Sport pro tělo i mozek

Sport udržuje v pohodě především naše tělo, ale ani mozek u fyzických aktivit nezahálí. Pro správné prokrvení mozku je vhodný jakýkoliv sport. Nejlepší jsou však takové aktivity, u nichž zapojujete co nejvíce smyslových orgánů. Ideální je například golf, bruslení nebo plavání.

 

4. Dělejte věci jinak

Skoncujte například se svou ranní rutinou. Možná vám to vezme trochu času, ale mozek tak procvičíte dokonale. Zkuste se například zítra první obléct a až pak snídat nebo jděte s pejskem na ranní procházku na jiné místo. Nedávno bylo také vědecky dokázáno, že čištěním zubů méně aktivní rukou se posiluje nedominantní hemisféra, díky čemuž se zabraňujete například nástupu Alzheimerovy choroby. Dejte si proto zítra kartáček na zuby do druhé ruky.

 

5. Žvýkání uvolňuje

Žvýkání žvýkačky nebo cucání bonbónu je ten nejlepší doping pro vaše šedé buňky mozkové. Díky lícním svalům se mozek lépe okysličuje, a tím pádem i lépe pracuje. Studie vědců z anglického Newcastlu potvrdila, že žvýkáním se výkonnost dlouhodobé i krátkodobé paměti zvyšuje až o jednu třetinu.

 

6. Znáte Ginkgo bilobu?

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný je možná to nejlepší, co můžete svému mozku nabídnout. Tato rostlina totiž zlepšuje krevní oběh, čímž zajišťuje normální funkci mozku. Navíc také zdokonaluje paměť, zabraňuje její ztrátě a velice pozitivně působí na myšlenkovou koncentraci. Ginkgo biloba patří k nejstarším rostlinám na naší planetě. Má dlouze řapíkaté listy s plochou čepelí a dvěma laloky. A právě listy jsou část, kterou z Ginkgo biloby využívá lidové léčitelství, tradiční čínská medicína i moderní farmacie v řadě doplňků stravy.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno