6 rad, jak trénovat váš mozek

01.11. 2018

Náročná práce, běhání kolem rodiny, každodenní zařizování. Dnešní doba je velice uspěchaná a je tedy zcela normální, že člověk se cítí čím dál tím víc unavenější. Únava však nevychází pouze z našeho těla, ale především z naší hlavy.

Pro lepší kondici je tedy důležité trénovat hlavně mozek. Přinášíme vám proto několik tipů, jak centrum našeho myšlení procvičovat, aby nezakrnělo a vše si dokonale pamatovalo.

 

1. Pijte hodně vody

Dodržování pitného režimu, který by měl být min. 2 litry denně, udržuje volný průtok informací mezi mozkovými buňkami. Voda nebo i jiná tekutina ředí krev, což má za následek lepší okysličování mozku. Tím pádem více energie pro jeho správnou práci.

 

2. Kvalitní spánek je základ

Právě ve chvílích nerušeného snění zažívá mozek nejproduktivnější část dne – ukládá veškeré informace do dlouhodobé paměti. Dejte tedy mozku dostatečné množství času, aby na všem mohl v klidu pracovat. Důležitá však není jen doba spánku, ale také jeho kvalita.

 

3. Sport pro tělo i mozek

Sport udržuje v pohodě především naše tělo, ale ani mozek u fyzických aktivit nezahálí. Pro správné prokrvení mozku je vhodný jakýkoliv sport. Nejlepší jsou však takové aktivity, u nichž zapojujete co nejvíce smyslových orgánů. Ideální je například golf, bruslení nebo plavání.

 

4. Dělejte věci jinak

Skoncujte například se svou ranní rutinou. Možná vám to vezme trochu času, ale mozek tak procvičíte dokonale. Zkuste se například zítra první obléct a až pak snídat nebo jděte s pejskem na ranní procházku na jiné místo. Nedávno bylo také vědecky dokázáno, že čištěním zubů méně aktivní rukou se posiluje nedominantní hemisféra, díky čemuž se zabraňujete například nástupu Alzheimerovy choroby. Dejte si proto zítra kartáček na zuby do druhé ruky.

 

5. Žvýkání uvolňuje

Žvýkání žvýkačky nebo cucání bonbónu je ten nejlepší doping pro vaše šedé buňky mozkové. Díky lícním svalům se mozek lépe okysličuje, a tím pádem i lépe pracuje. Studie vědců z anglického Newcastlu potvrdila, že žvýkáním se výkonnost dlouhodobé i krátkodobé paměti zvyšuje až o jednu třetinu.

 

6. Znáte Ginkgo bilobu?

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný je možná to nejlepší, co můžete svému mozku nabídnout. Tato rostlina totiž zlepšuje krevní oběh, čímž zajišťuje normální funkci mozku. Navíc také zdokonaluje paměť, zabraňuje její ztrátě a velice pozitivně působí na myšlenkovou koncentraci. Ginkgo biloba patří k nejstarším rostlinám na naší planetě. Má dlouze řapíkaté listy s plochou čepelí a dvěma laloky. A právě listy jsou část, kterou z Ginkgo biloby využívá lidové léčitelství, tradiční čínská medicína i moderní farmacie v řadě doplňků stravy.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno