KATEGORIE

Tajemství dlouhověkosti čínské medicíny

Mnoho lidí si myslí, že důchod se rovná konci aktivního života. Pokročilý věk totiž často přináší komplikace, které mohou tělo brzdit. Pokud ale hlava aktivní být chce, problémy spjaté s tělem se vyřešit dají. Inspiraci můžete najít například v čínské medicíně.

„Až budu v důchodu, tak si začnu užívat.“ Toto přání vyslovil již snad každý pracující člověk. Realita však bývá dosti komplikovaná a ne každý si důchod může naplno užívat. Důvodem bývají nejčastěji zdravotní komplikace, mezi něž patří například zvýšená hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak či oslabený imunitní systém. Řešení na tyto problémy můžeme najít v dědictví staré Číny.

 

Co je to čínská medicína a proč ji věřit?

Tedy v čínské medicíně, která je jedním ze vzácných příkladů lékařství, které přežilo v živé tradici již několik tisíciletí (konkrétně se dá hovořit o téměř 5000 letech). Jedná se tedy o medicínu, jež je ověřena historií. Kořeny tradiční čínské medicíny se opírají o starodávnou čínskou filozofii, jejímiž pilíři je teorie rovnováhy dvou protikladných principů jin a jang – nerozlučnou a zároveň odlišnou dvojici, která jen společně tvoří jednotu.

 

Tajemství dlouhověkosti

K nejstarším přírodním léčivům tradiční čínské medicíny patří houba Reishi. Původní čínský název houby je Ling Zhi, což lze do češtiny přeložit jako „božská houba nesmrtelnosti“. A Reishi určitě dostává svému jménu. Obsahuje totiž všechny esenciální kyseliny a okolo 200 různých minerálů a vitaminů, které posilují imunitu a obranyschopnost, regulují krevní tlak a snižují hladinu cholesterolu. Díky svým blahodárným účinkům se Reishi často připodobňuje Hlívě ústřičné, na rozdíl od ní však Reishi obsahuje vysoký podíl germania, jež zlepšuje okysličení organizmu a zpomaluje tak stárnutí. Chuť houby je označována jako sladká i lehce hořká, tedy jing i jang – základní princip čínské medicíny, který vyřeší veškeré tělesné i duševní strasti.

 

Jak ji Reishi užívat?

S největší pravděpodobností houbu v českých lesích nenajdete. To však vůbec nevadí. K dostání je totiž v pomletém stavu či její extrakt, který naleznete v kvalitních doplňcích stravy. Právě extrakt z houby je pro naše tělo přínosnější, a to z toho důvodu, že samotná houba má velice pevnou buněčnou strukturu, která zabraňuje tomu, aby se látky z ní dobře vstřebávaly do organizmu. Extrakt z Reishi nejenže zlepšuje vstřebatelnost látek, ale také tím pádem zajišťuje její vyšší účinnost.


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz