Vyzrajte na redukční dietu! Hubněte chytře

10.12. 2018

Dieta… Při vyřčení tohoto slova se zvedne tep skoro každé ženě a někdy i kdejakému muži. Dieta však nemusí znamenat jen trápení a hladovění, po kterém se vám kila vrátí. Hubnout se dá totiž i s úsměvem. Nevěříte? Čtěte dál a vyzrajte chytře na přebytečná kila.

3 důležitá pravidla správné diety

1. Hubnutí by mělo být především vašeho rozhodnutí. Nikoli vašeho okolí. Pokud o něm nejste 100% přesvědčeni, neměli byste se do něj ani pouštět, protože výsledek nebude stát za to.

2. Neporovnávejte se s ostatními. Každý člověk je originál a každý tedy shazuje kila jinou rychlostí. Že soused už shodil za měsíc tři kila? Nechte to být a zbytečně se nestresujte. Stres totiž hubnutí nepomáhá.

3. Pravidelný pohyb bude odteď váš věrný společník. Nemusíte hned začít trénovat na maraton, stačí si každý den protáhnout tělo nebo se jen projít ven. Nejpodstatnější však je, aby vás cvičení bavilo. Potom se k němu budete bez problému a s radostí každý den vracet.

 

Vláknina nesmí chybět v jídelníčku

Při hubnutí je velice důležitá vláknina. Tu dělíme na dva druhy – rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina zvyšuje objem stravy v žaludku a omezuje tak pocit hladu, nerozpustná pak zlepšuje funkčnost trávicího systému, díky níž podporuje peristaltiku střev. Ve velkém množství je vláknina obsažena například v luštěninách, v obilninách, v oříšcích či v některém ovoci a zelenině (například v malinách, avokádu či v kukuřici).

 

Skořice nejen do cukroví

I když se může zdát, že skořice je spojena pouze s Vánoci, cukrovím a svařeným vínem, není tomu tak. Toto jedinečné koření s charakteristickou vůní má totiž řadu pozitivních účinků, z nichž některé přispívají například i k lepšímu hubnutí. Skořice totiž podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. Přidejte si ji proto například do ovesné kaše či jogurtu, anebo vyzkoušejte doplňky stravy, jež obsahují skořici a které jsou určeny k podpoře při redukčních dietách.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno