Vyzrajte na redukční dietu! Hubněte chytře
10.12. 2018Dieta… Při vyřčení tohoto slova se zvedne tep skoro každé ženě a někdy i kdejakému muži. Dieta však nemusí znamenat jen trápení a hladovění, po kterém se vám kila vrátí. Hubnout se dá totiž i s úsměvem. Nevěříte? Čtěte dál a vyzrajte chytře na přebytečná kila.
3 důležitá pravidla správné diety
1. Hubnutí by mělo být především vašeho rozhodnutí. Nikoli vašeho okolí. Pokud o něm nejste 100% přesvědčeni, neměli byste se do něj ani pouštět, protože výsledek nebude stát za to.
2. Neporovnávejte se s ostatními. Každý člověk je originál a každý tedy shazuje kila jinou rychlostí. Že soused už shodil za měsíc tři kila? Nechte to být a zbytečně se nestresujte. Stres totiž hubnutí nepomáhá.
3. Pravidelný pohyb bude odteď váš věrný společník. Nemusíte hned začít trénovat na maraton, stačí si každý den protáhnout tělo nebo se jen projít ven. Nejpodstatnější však je, aby vás cvičení bavilo. Potom se k němu budete bez problému a s radostí každý den vracet.
Vláknina nesmí chybět v jídelníčku
Při hubnutí je velice důležitá vláknina. Tu dělíme na dva druhy – rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina zvyšuje objem stravy v žaludku a omezuje tak pocit hladu, nerozpustná pak zlepšuje funkčnost trávicího systému, díky níž podporuje peristaltiku střev. Ve velkém množství je vláknina obsažena například v luštěninách, v obilninách, v oříšcích či v některém ovoci a zelenině (například v malinách, avokádu či v kukuřici).
Skořice nejen do cukroví
I když se může zdát, že skořice je spojena pouze s Vánoci, cukrovím a svařeným vínem, není tomu tak. Toto jedinečné koření s charakteristickou vůní má totiž řadu pozitivních účinků, z nichž některé přispívají například i k lepšímu hubnutí. Skořice totiž podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. Přidejte si ji proto například do ovesné kaše či jogurtu, anebo vyzkoušejte doplňky stravy, jež obsahují skořici a které jsou určeny k podpoře při redukčních dietách.
Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?
Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku.
Celý článek
Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!
Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!
Celý článek
Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU
Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.
Celý článek
Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU
Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.
Celý článek