KATEGORIE

Vyzrajte na redukční dietu! Hubněte chytře

Dieta… Při vyřčení tohoto slova se zvedne tep skoro každé ženě a někdy i kdejakému muži. Dieta však nemusí znamenat jen trápení a hladovění, po kterém se vám kila vrátí. Hubnout se dá totiž i s úsměvem. Nevěříte? Čtěte dál a vyzrajte chytře na přebytečná kila.

3 důležitá pravidla správné diety

1. Hubnutí by mělo být především vašeho rozhodnutí. Nikoli vašeho okolí. Pokud o něm nejste 100% přesvědčeni, neměli byste se do něj ani pouštět, protože výsledek nebude stát za to.

2. Neporovnávejte se s ostatními. Každý člověk je originál a každý tedy shazuje kila jinou rychlostí. Že soused už shodil za měsíc tři kila? Nechte to být a zbytečně se nestresujte. Stres totiž hubnutí nepomáhá.

3. Pravidelný pohyb bude odteď váš věrný společník. Nemusíte hned začít trénovat na maraton, stačí si každý den protáhnout tělo nebo se jen projít ven. Nejpodstatnější však je, aby vás cvičení bavilo. Potom se k němu budete bez problému a s radostí každý den vracet.

 

Vláknina nesmí chybět v jídelníčku

Při hubnutí je velice důležitá vláknina. Tu dělíme na dva druhy – rozpustnou a nerozpustnou. Rozpustná vláknina zvyšuje objem stravy v žaludku a omezuje tak pocit hladu, nerozpustná pak zlepšuje funkčnost trávicího systému, díky níž podporuje peristaltiku střev. Ve velkém množství je vláknina obsažena například v luštěninách, v obilninách, v oříšcích či v některém ovoci a zelenině (například v malinách, avokádu či v kukuřici).

 

Skořice nejen do cukroví

I když se může zdát, že skořice je spojena pouze s Vánoci, cukrovím a svařeným vínem, není tomu tak. Toto jedinečné koření s charakteristickou vůní má totiž řadu pozitivních účinků, z nichž některé přispívají například i k lepšímu hubnutí. Skořice totiž podporuje odbourávání tuků a usnadňuje trávení. Přidejte si ji proto například do ovesné kaše či jogurtu, anebo vyzkoušejte doplňky stravy, jež obsahují skořici a které jsou určeny k podpoře při redukčních dietách.


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz