Dostaňte se z depky či špatné nálady

18.01. 2019

Leden a únor jsou mnohými chápány jako nejhorší měsíce v roce. Syrové počasí, tma ráno i večer, vymetený bankovní účet po Vánocích, plná hlava předsevzetí, která se zdají nesplnitelná a jaro tak strašně daleko. Zimní depky zastihnou v určitém momentu snad všechny.

Rozpohybujte tělo i duši

Depka však není jen špatná nálada, ale také podrážděnost, demotivovanost, sebelítost a často také lenost s tímto stavem něco dělat. A právě lenost je důležité překonat. Pokud totiž již delší dobu cítíte, že vaše duše stagnuje, pomůžete ji tak, že rozpohybujete své tělo. Na pohybové aktivitě nezáleží a je jen na vás, co vás baví nebo o co si vaše tělo zrovna říká. Klidná jóga, akční box, vytrvalostní běh, rozjímavá procházka…Vyzkoušejte vše a uvidíte, co sedne zrovna vám.

Energie z přírody

Lehce se to říká, ale špatně provádí? Ano, máte pravdu. Natož teď v zimě, kdy vylézt do sychravého počasí je o to těžší. I tohle má však řešení. K potřebné duševní rovnováze vám totiž mohou pomoci i bylinky. Například kozlík lékařský se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě, podobně je na tom i třezalka, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Zklidnění pak najdete u meduňky napomáhající k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu. A i když jste to možná nevěděli, tak i vzácný šafrán dokáže udržovat dobrou náladu.

Zázračný L-tryptofan

L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, která je pro naše tělo i duši velice důležitá. Je totiž významná pro každou tělesnou buňku. Odborníky je dokonce L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Naše tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě. Nejlepšími zdroji jsou například vejce či mléčné výrobky. Nejsnadnější cestou, jak však do sebe L-tryptofan dostat, jsou doplňky stravy. Nejideálnější jsou takové, které kombinuji právě tuto aminokyselinu s výše zmiňovanými přírodními látkami. Při respektování doporučeného dávkování totiž nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno