Dostaňte se z depky či špatné nálady
18.01. 2019Leden a únor jsou mnohými chápány jako nejhorší měsíce v roce. Syrové počasí, tma ráno i večer, vymetený bankovní účet po Vánocích, plná hlava předsevzetí, která se zdají nesplnitelná a jaro tak strašně daleko. Zimní depky zastihnou v určitém momentu snad všechny.
Rozpohybujte tělo i duši
Depka však není jen špatná nálada, ale také podrážděnost, demotivovanost, sebelítost a často také lenost s tímto stavem něco dělat. A právě lenost je důležité překonat. Pokud totiž již delší dobu cítíte, že vaše duše stagnuje, pomůžete ji tak, že rozpohybujete své tělo. Na pohybové aktivitě nezáleží a je jen na vás, co vás baví nebo o co si vaše tělo zrovna říká. Klidná jóga, akční box, vytrvalostní běh, rozjímavá procházka…Vyzkoušejte vše a uvidíte, co sedne zrovna vám.
Energie z přírody
Lehce se to říká, ale špatně provádí? Ano, máte pravdu. Natož teď v zimě, kdy vylézt do sychravého počasí je o to těžší. I tohle má však řešení. K potřebné duševní rovnováze vám totiž mohou pomoci i bylinky. Například kozlík lékařský se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě, podobně je na tom i třezalka, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Zklidnění pak najdete u meduňky napomáhající k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu. A i když jste to možná nevěděli, tak i vzácný šafrán dokáže udržovat dobrou náladu.
Zázračný L-tryptofan
L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, která je pro naše tělo i duši velice důležitá. Je totiž významná pro každou tělesnou buňku. Odborníky je dokonce L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Naše tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě. Nejlepšími zdroji jsou například vejce či mléčné výrobky. Nejsnadnější cestou, jak však do sebe L-tryptofan dostat, jsou doplňky stravy. Nejideálnější jsou takové, které kombinuji právě tuto aminokyselinu s výše zmiňovanými přírodními látkami. Při respektování doporučeného dávkování totiž nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.
Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ
Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.
Celý článek
Strašák jménem CHOLESTEROL
Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.
Celý článek
HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží
Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?
Celý článek
Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?
V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.
Celý článek