Chraňte své klouby! Prozradíme vám osvědčený recept!

22.02. 2019

Život bez dobře fungujících kloubů je pro nás nepředstavitelný. V našem těle se jich nachází více než dvě stovky a stejně jako ostatní orgány, i klouby může postihnout celá řada problémů, protože jsou denně vystaveny zatěžkávací zkoušce.

Snížená pohyblivost a citlivost kloubů. Tyto příznaky nepostihují jen seniory a lidi středního věku, ale také dospívající mládež, aktivní sportovce a dokonce i děti. Jak se tedy účinně bránit? Aby bylo možné předejít různým zdravotním komplikacím, je třeba pamatovat na své klouby každý den. To ony vám umožňují plynulý pohyb, bez něhož by byl váš život jen přežíváním.

Pestrá strava a přiměřený pohyb

Kloubům je potřeba dodat kvalitní bílkovinu a "zdravé" tuky s obsahem nenasycených mastných kyselin OMEGA 3. Ideálním zdrojem jsou ryby. Důležité jsou také potraviny s obsahem vápníku a hořčíku. Obohaťte si proto jídelníček o jogurty a luštěniny.

Bez pravidelného pohybu to nepůjde. Provádějte jakoukoliv aktivitu, kde je zaručený aktivní pohyb kloubů. Výběrem vhodného sportu se navíc vyvarujete nadváze, která kloubům rozhodně neprospívá. Pečlivě také dbejte na vhodnou obuv tlumící nárazy a vyhovující vaší aktuální činnosti.

Lékárna přináší úlevu

Na trhu se v poslední době objevila řada produktů, nabízejících účinné látky pro péči o klouby. Jak ovšem vybrat ten nejlepší? Odpověď je jednoduchá. Stačí se pouze zaměřit na složení zvoleného přípravku. Rozhodně stojí za to vyzkoušet takový doplněk stravy, který vychází z tradičních receptur doplněných o nejnovější vědecké poznatky a obsahuje tři typy kolagenů. Pro klouby je rovněž velmi přínosný extrakt z boswellie – jedinečné rostliny rostoucí v Indii, severní Africe a na Středním východě, přispívající k podpoře hybnosti a pružnosti kloubů a příznivě působící i při zvýšené zátěži kloubů, svalů a kostí.

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno