Chraňte své klouby! Prozradíme vám osvědčený recept!

22.02. 2019

Život bez dobře fungujících kloubů je pro nás nepředstavitelný. V našem těle se jich nachází více než dvě stovky a stejně jako ostatní orgány, i klouby může postihnout celá řada problémů, protože jsou denně vystaveny zatěžkávací zkoušce.

Snížená pohyblivost a citlivost kloubů. Tyto příznaky nepostihují jen seniory a lidi středního věku, ale také dospívající mládež, aktivní sportovce a dokonce i děti. Jak se tedy účinně bránit? Aby bylo možné předejít různým zdravotním komplikacím, je třeba pamatovat na své klouby každý den. To ony vám umožňují plynulý pohyb, bez něhož by byl váš život jen přežíváním.

Pestrá strava a přiměřený pohyb

Kloubům je potřeba dodat kvalitní bílkovinu a "zdravé" tuky s obsahem nenasycených mastných kyselin OMEGA 3. Ideálním zdrojem jsou ryby. Důležité jsou také potraviny s obsahem vápníku a hořčíku. Obohaťte si proto jídelníček o jogurty a luštěniny.

Bez pravidelného pohybu to nepůjde. Provádějte jakoukoliv aktivitu, kde je zaručený aktivní pohyb kloubů. Výběrem vhodného sportu se navíc vyvarujete nadváze, která kloubům rozhodně neprospívá. Pečlivě také dbejte na vhodnou obuv tlumící nárazy a vyhovující vaší aktuální činnosti.

Lékárna přináší úlevu

Na trhu se v poslední době objevila řada produktů, nabízejících účinné látky pro péči o klouby. Jak ovšem vybrat ten nejlepší? Odpověď je jednoduchá. Stačí se pouze zaměřit na složení zvoleného přípravku. Rozhodně stojí za to vyzkoušet takový doplněk stravy, který vychází z tradičních receptur doplněných o nejnovější vědecké poznatky a obsahuje tři typy kolagenů. Pro klouby je rovněž velmi přínosný extrakt z boswellie – jedinečné rostliny rostoucí v Indii, severní Africe a na Středním východě, přispívající k podpoře hybnosti a pružnosti kloubů a příznivě působící i při zvýšené zátěži kloubů, svalů a kostí.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno