Chraňte své klouby! Prozradíme vám osvědčený recept!

22.02. 2019

Život bez dobře fungujících kloubů je pro nás nepředstavitelný. V našem těle se jich nachází více než dvě stovky a stejně jako ostatní orgány, i klouby může postihnout celá řada problémů, protože jsou denně vystaveny zatěžkávací zkoušce.

Snížená pohyblivost a citlivost kloubů. Tyto příznaky nepostihují jen seniory a lidi středního věku, ale také dospívající mládež, aktivní sportovce a dokonce i děti. Jak se tedy účinně bránit? Aby bylo možné předejít různým zdravotním komplikacím, je třeba pamatovat na své klouby každý den. To ony vám umožňují plynulý pohyb, bez něhož by byl váš život jen přežíváním.

Pestrá strava a přiměřený pohyb

Kloubům je potřeba dodat kvalitní bílkovinu a "zdravé" tuky s obsahem nenasycených mastných kyselin OMEGA 3. Ideálním zdrojem jsou ryby. Důležité jsou také potraviny s obsahem vápníku a hořčíku. Obohaťte si proto jídelníček o jogurty a luštěniny.

Bez pravidelného pohybu to nepůjde. Provádějte jakoukoliv aktivitu, kde je zaručený aktivní pohyb kloubů. Výběrem vhodného sportu se navíc vyvarujete nadváze, která kloubům rozhodně neprospívá. Pečlivě také dbejte na vhodnou obuv tlumící nárazy a vyhovující vaší aktuální činnosti.

Lékárna přináší úlevu

Na trhu se v poslední době objevila řada produktů, nabízejících účinné látky pro péči o klouby. Jak ovšem vybrat ten nejlepší? Odpověď je jednoduchá. Stačí se pouze zaměřit na složení zvoleného přípravku. Rozhodně stojí za to vyzkoušet takový doplněk stravy, který vychází z tradičních receptur doplněných o nejnovější vědecké poznatky a obsahuje tři typy kolagenů. Pro klouby je rovněž velmi přínosný extrakt z boswellie – jedinečné rostliny rostoucí v Indii, severní Africe a na Středním východě, přispívající k podpoře hybnosti a pružnosti kloubů a příznivě působící i při zvýšené zátěži kloubů, svalů a kostí.

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno