KATEGORIE

Jak pečovat o suché ruce

Naše ruce jsou po celý váš život neustále zatěžovány a těžce zkoušeny namáhavou prací na zahradě, roky strávenými umýváním v saponátech a neustálým uklízením, ostrým sluncem, náročnými domácími pracemi a dalšími činnostmi. S rostoucím věkem kůže slábne, je vrásčitá, bývá vysušenější a pomaleji se regeneruje. Jak se tomu bránit? Vykompenzujte svým rukám tisíce hodin dřiny ušlechtilou péčí a náležitou pozorností.

Projevy suché a šupící se pokožky trpí celá řada lidí a příčin může být hned několik. Jedním takovým příznakem je dehydratace či nedostatek živin, které v kůži udržují vlhkost. Dále, jak již bylo řečeno, agresivní saponáty, které sice udržují naši domácnost čistou, ale beru si za to daň v podobě vysušených a začervenalých rukou. Dalším viníkem na seznamu je studené počasí a vítr, nadměrné sprchování a koupání, kouření a v neposlední řadě používání kosmetických přípravků s obsahem alkoholu.

Jak proti tomu bojovat?

Prvním krokem musí být kritické zhodnocení závažnosti problému. Stačí použít speciální krém nebo jsou problémy závažnější a bude nutná návštěva dermatologa? Pokud je pokožka pouze suchá a máte z ní nepříjemný pocit, bude stačit vyživující krém s glycerinem, mandlovým nebo konopným olejem. Pokud je však vaše pleť už načervenalá, šupinkovatí a začíná svědit, použijte speciální rukavice, které si přes noc navlečete přes nakrémované ruce. Jestliže se však na rukou objevuje zanícení, ruce svrbí, pálí a objevují se pupínky, je nejvyšší čas vyhledat specialistu, který doporučí vhodnou péči.

První pomoc rovnou z přírody

Výborným řešením je u suchých a podrážděných rukou vsadit na přírodní sílu bylin. Úlevu přinese domácí nálev z heřmánku či měsíčku, kterému se velmi dobře daří na zahradách. Ke zvláčnění pokožky pak pomáhá nálev z kontryhelu, fenyklu, kostivalu, řebříčku či proskurníku.

Můžete zkusit také smíchat lžíci medu a panenského olivového oleje, vmasírovat směs do pokožky, poté ji přebalit gázou a nechat přes noc působit. Tuto proceduru byste měli opakovat alespoň třikrát po sobě v krátkém intervalu a následně vždy, když dojde ke zhoršení stavu. Dobrým pomocníkem je i aloe vera. Seřízněte list podélně, vydlabejte dužinu a tu pak roztírejte po dlaních a hřbetu rukou.

Konopné řešení

Vsadit však můžete i na přírodní kosmetiku, která má certifikát CPK bio, což je pro zákazníka záruka toho, že jsou dané produkty vyráběny z nejkvalitnějších přírodních a ekologických surovin. Mezi takové výrobky patří například konopná mast Konopka značky Cannaderm, která je určená pro celodenní péči o velmi suchou, drsnou a šupící se pokožku. Tato mast zaručuje rychlé a dlouhodobé promaštění, zvláčnění a zjemnění suché pokožky a díky obsahu 50 % konopného oleje, vysokému zastoupení bambuckého másla a šalvěji. Právě konopný olej má na kůži blahodárné uklidňující a zvláčňující účinky a brání kůži, aby se vysoušela. Konopka vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, která ji chrání před vnějšími vlivy. Bambucké máslo je úžasné v tom, že obsahuje vitamin A, který je pro zdraví pleti nejzásadnější. Podílí se totiž na buněčném růstu a regeneraci kožních buněk a zabraňuje vysoušení kůže.

Vsaďte na opravdovou kvalitu přírodních přípravků a vyzkoušejte i další přípravky vlastnící certifikát CPK, jako je například Atopos z řady Atopos.

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz