KATEGORIE

Natřete to oparům!

Nepříjemný, nevzhledný a nikdy nekončící problém jménem opar, umí pořádně znepříjemnit běžný den. Nejeden z nás si při pomyšlení na tuto zdravotní komplikaci okamžitě vybaví pocit zoufalství, kdy z ničeho nic cítí nepříjemné pálení, mravenčení, svědění a najednou bum! Je to zase tady – opar jako malina!

Čím je způsoben                                               

Opary způsobuje vir herpes simplex, který se do těla dostane a zůstane v něm už napořád. Vyčkává, kdy bude imunita oslabena, aby mohl zaútočit. Po první infikaci totiž tento vir přežívá v nervových buňkách. Opar je velmi nakažlivé infekční onemocnění, které postihuje především sliznici v nose, rty či okolí úst.  Někdy se opar objeví rovněž na genitáliích či přímo na obličeji, a pak je potřeba neprodleně vyhledat odbornou pomoc.

Kdy se zase objeví?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože organizmus každého z nás reaguje jinak. Někdo na opary trpí velmi často, a jiný naopak pouze jednou do roka. Opary vyskytující se na rtech většinou zmizí do deseti dnů.

Obecné zásady

Opar je velice infekční záležitost, a proto vždy dodržujte tři jednoduché zásady. Opar NIKDY nepropichujte, neslupujte stroupek a rozhodně nemačkejte!

Jak tedy na něj?


Vyzkoušet můžete vhodného pomocníka z lékárny nebo bylinářství, který potlačí bolestivost a svědivost a také urychlí dobu jeho hojení. V posledních letech se v boji s tímto problémem skvěle osvědčilo přírodní konopí, které v kombinaci s dalšími účinnými látkami ocenilo široké spektrum spokojených uživatelů.

 

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz