Cesta k podpoře početí – hormonální jóga

10.05. 2019

Cvičební technika, která dokáže upravit menstruační cyklus, zkvalitnit děložní sliznici i pozitivně ovlivnit psychiku, to je hormonální jóga. O jaký druh cvičení se jedná a proč dokáže zjednodušit vaši cestu k vysněnému miminku?

Hormonální jógovou terapii neboli HJT vytvořila brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodrigues, a to ve spolupráci s psychology, fyzioterapeuty a významnými jógovými učiteli. Jedná se o speciální sestavu cviků, jež celkově omlazuje tělo a revitalizuje organizmus. Jak už název napovídá, je určena především ženám mající problém s hormonální nerovnováhou, tedy například s nepravidelnou menstruací či ovulací, s nízkou hladinou ženských hormonů či se špatným prokrvením pánevní oblasti.

Hormonální jóga obsahuje sestavu cviků, které jsou snadné a zároveň promyšleně seřazené. Díky provázanosti dynamických cviků s mentálními technikami a se silným dechovým cvičením dochází k masáži a prokrvení vnitřních orgánů v oblasti břicha a pánve (tedy vaječníků, dělohy a dalších ženských orgánů). Výsledkem cvičení je pak zvýšení estrogenu v ženském těle, ustálení ovulace, snížení únavy, harmonizace psychiky a celého energetického systému těla.

Hormonální jóga je vhodná pro všechny. Doporučována je například i těm, kteří se potýkají s nejrůznějšími problémy, do nichž patří například i nevysvětlitelná neplodnost. Nemusí ji cvičit pouze ženy, ale mohou ji vyzkoušet i muži. Sestava cviků hormonální jógy totiž může zlepšit kvalitu spermatu a podpořit tvorbu testosteronu, což zkvalitňuje i celý intimní život muže a ženy.

Dopřejte tělu potřebné látky

Pokud chcete snahu o miminko maximalizovat, dopřejte svému tělu látky, které početí podporují. Jedná se například o zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež podporuje běžný metabolizmu homocysteinu. Tyto látky najdete nejen ve stravě, ale jejich kombinaci využívají i doplňky stravy, jež jsou speciálně vyvinuty pro osoby, jež se o miminko snaží.

 

 

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno