Cesta k podpoře početí – hormonální jóga

10.05. 2019

Cvičební technika, která dokáže upravit menstruační cyklus, zkvalitnit děložní sliznici i pozitivně ovlivnit psychiku, to je hormonální jóga. O jaký druh cvičení se jedná a proč dokáže zjednodušit vaši cestu k vysněnému miminku?

Hormonální jógovou terapii neboli HJT vytvořila brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodrigues, a to ve spolupráci s psychology, fyzioterapeuty a významnými jógovými učiteli. Jedná se o speciální sestavu cviků, jež celkově omlazuje tělo a revitalizuje organizmus. Jak už název napovídá, je určena především ženám mající problém s hormonální nerovnováhou, tedy například s nepravidelnou menstruací či ovulací, s nízkou hladinou ženských hormonů či se špatným prokrvením pánevní oblasti.

Hormonální jóga obsahuje sestavu cviků, které jsou snadné a zároveň promyšleně seřazené. Díky provázanosti dynamických cviků s mentálními technikami a se silným dechovým cvičením dochází k masáži a prokrvení vnitřních orgánů v oblasti břicha a pánve (tedy vaječníků, dělohy a dalších ženských orgánů). Výsledkem cvičení je pak zvýšení estrogenu v ženském těle, ustálení ovulace, snížení únavy, harmonizace psychiky a celého energetického systému těla.

Hormonální jóga je vhodná pro všechny. Doporučována je například i těm, kteří se potýkají s nejrůznějšími problémy, do nichž patří například i nevysvětlitelná neplodnost. Nemusí ji cvičit pouze ženy, ale mohou ji vyzkoušet i muži. Sestava cviků hormonální jógy totiž může zlepšit kvalitu spermatu a podpořit tvorbu testosteronu, což zkvalitňuje i celý intimní život muže a ženy.

Dopřejte tělu potřebné látky

Pokud chcete snahu o miminko maximalizovat, dopřejte svému tělu látky, které početí podporují. Jedná se například o zinek přispívající k přirozené plodnosti a reprodukci, vitamin B6 pro regulaci hormonální aktivity a také kyselinu listovou, jež podporuje běžný metabolizmu homocysteinu. Tyto látky najdete nejen ve stravě, ale jejich kombinaci využívají i doplňky stravy, jež jsou speciálně vyvinuty pro osoby, jež se o miminko snaží.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno