KATEGORIE

Dokonale krásné vlasy po celé léto? Víme, jak na to!

Léto se kvapem blíží, sezóna dovolených a horkých dnů strávených na koupališti klepe na dveře a spolu s ní se objevují i rady, jak se nejlépe starat o vlasy u moře, bazénu a na přímém slunci. Stačí totiž pár dnů na letním sluníčku a vaše vlasy okamžitě ztrácí sílu, lesk a třepí se.

Balit, balit a zase balit!

Dopřejte vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velice příjemné a uklidňující. Zábaly jsou vhodné i proto, že v chladném počasí dochází k větší intenzitě lámání a třepení konečků.

Pozor na volbu kosmetiky pro vlasy

Většina přípravků, které slibují zdravé a hebké vlasy, upraví pouze povrch vlasu a nikoli jeho strukturu, takže vlas je po aplikaci na první pohled krásný a lesklý, nicméně jedná se zde pouze o efekt, který z dlouhodobého hlediska nemá větší význam.

Které látky jsou důležité především

Vnitřní výživa je pro vaše vlasy klíčová, jelikož potřebují vitamíny a také aminokyseliny, aby byly zdravé a plné síly. Důležitý je biotin, kyselina listová, křemík a zinek. Nejdůležitější aminokyselinou, která se až z 90% podílí na stavbě vlasu, je keratin. Ten proniká do hloubky vlasu, posiluje jeho strukturu a tím ovlivňuje kvalitu, růst i vzhled. Další klíčové aminokyseliny jsou methionin, cystein a tyrosin.

Dodejte vlasům to, co si žádají jinak!

Kosmetické přípravky vždy nestačí, a proto je vhodné tyto důležité látky doplňovat prostřednictvím pestré stravy. Často je náš jídelníček omezený a nevyvážený, a proto je vhodné využít specializovaných přípravků ze své lékárny, jež tyto látky doplní v optimálním množství.

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz