Dokonale krásné vlasy po celé léto? Víme, jak na to!

28.06. 2019

Léto se kvapem blíží, sezóna dovolených a horkých dnů strávených na koupališti klepe na dveře a spolu s ní se objevují i rady, jak se nejlépe starat o vlasy u moře, bazénu a na přímém slunci. Stačí totiž pár dnů na letním sluníčku a vaše vlasy okamžitě ztrácí sílu, lesk a třepí se.

Balit, balit a zase balit!

Dopřejte vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velice příjemné a uklidňující. Zábaly jsou vhodné i proto, že v chladném počasí dochází k větší intenzitě lámání a třepení konečků.

Pozor na volbu kosmetiky pro vlasy

Většina přípravků, které slibují zdravé a hebké vlasy, upraví pouze povrch vlasu a nikoli jeho strukturu, takže vlas je po aplikaci na první pohled krásný a lesklý, nicméně jedná se zde pouze o efekt, který z dlouhodobého hlediska nemá větší význam.

Které látky jsou důležité především

Vnitřní výživa je pro vaše vlasy klíčová, jelikož potřebují vitamíny a také aminokyseliny, aby byly zdravé a plné síly. Důležitý je biotin, kyselina listová, křemík a zinek. Nejdůležitější aminokyselinou, která se až z 90% podílí na stavbě vlasu, je keratin. Ten proniká do hloubky vlasu, posiluje jeho strukturu a tím ovlivňuje kvalitu, růst i vzhled. Další klíčové aminokyseliny jsou methionin, cystein a tyrosin.

Dodejte vlasům to, co si žádají jinak!

Kosmetické přípravky vždy nestačí, a proto je vhodné tyto důležité látky doplňovat prostřednictvím pestré stravy. Často je náš jídelníček omezený a nevyvážený, a proto je vhodné využít specializovaných přípravků ze své lékárny, jež tyto látky doplní v optimálním množství.

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno