Dokonale krásné vlasy po celé léto? Víme, jak na to!

28.06. 2019

Léto se kvapem blíží, sezóna dovolených a horkých dnů strávených na koupališti klepe na dveře a spolu s ní se objevují i rady, jak se nejlépe starat o vlasy u moře, bazénu a na přímém slunci. Stačí totiž pár dnů na letním sluníčku a vaše vlasy okamžitě ztrácí sílu, lesk a třepí se.

Balit, balit a zase balit!

Dopřejte vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velice příjemné a uklidňující. Zábaly jsou vhodné i proto, že v chladném počasí dochází k větší intenzitě lámání a třepení konečků.

Pozor na volbu kosmetiky pro vlasy

Většina přípravků, které slibují zdravé a hebké vlasy, upraví pouze povrch vlasu a nikoli jeho strukturu, takže vlas je po aplikaci na první pohled krásný a lesklý, nicméně jedná se zde pouze o efekt, který z dlouhodobého hlediska nemá větší význam.

Které látky jsou důležité především

Vnitřní výživa je pro vaše vlasy klíčová, jelikož potřebují vitamíny a také aminokyseliny, aby byly zdravé a plné síly. Důležitý je biotin, kyselina listová, křemík a zinek. Nejdůležitější aminokyselinou, která se až z 90% podílí na stavbě vlasu, je keratin. Ten proniká do hloubky vlasu, posiluje jeho strukturu a tím ovlivňuje kvalitu, růst i vzhled. Další klíčové aminokyseliny jsou methionin, cystein a tyrosin.

Dodejte vlasům to, co si žádají jinak!

Kosmetické přípravky vždy nestačí, a proto je vhodné tyto důležité látky doplňovat prostřednictvím pestré stravy. Často je náš jídelníček omezený a nevyvážený, a proto je vhodné využít specializovaných přípravků ze své lékárny, jež tyto látky doplní v optimálním množství.

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno