Dokonale krásné vlasy po celé léto? Víme, jak na to!

28.06. 2019

Léto se kvapem blíží, sezóna dovolených a horkých dnů strávených na koupališti klepe na dveře a spolu s ní se objevují i rady, jak se nejlépe starat o vlasy u moře, bazénu a na přímém slunci. Stačí totiž pár dnů na letním sluníčku a vaše vlasy okamžitě ztrácí sílu, lesk a třepí se.

Balit, balit a zase balit!

Dopřejte vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velice příjemné a uklidňující. Zábaly jsou vhodné i proto, že v chladném počasí dochází k větší intenzitě lámání a třepení konečků.

Pozor na volbu kosmetiky pro vlasy

Většina přípravků, které slibují zdravé a hebké vlasy, upraví pouze povrch vlasu a nikoli jeho strukturu, takže vlas je po aplikaci na první pohled krásný a lesklý, nicméně jedná se zde pouze o efekt, který z dlouhodobého hlediska nemá větší význam.

Které látky jsou důležité především

Vnitřní výživa je pro vaše vlasy klíčová, jelikož potřebují vitamíny a také aminokyseliny, aby byly zdravé a plné síly. Důležitý je biotin, kyselina listová, křemík a zinek. Nejdůležitější aminokyselinou, která se až z 90% podílí na stavbě vlasu, je keratin. Ten proniká do hloubky vlasu, posiluje jeho strukturu a tím ovlivňuje kvalitu, růst i vzhled. Další klíčové aminokyseliny jsou methionin, cystein a tyrosin.

Dodejte vlasům to, co si žádají jinak!

Kosmetické přípravky vždy nestačí, a proto je vhodné tyto důležité látky doplňovat prostřednictvím pestré stravy. Často je náš jídelníček omezený a nevyvážený, a proto je vhodné využít specializovaných přípravků ze své lékárny, jež tyto látky doplní v optimálním množství.

 

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno