Dokonale krásné vlasy po celé léto? Víme, jak na to!

28.06. 2019

Léto se kvapem blíží, sezóna dovolených a horkých dnů strávených na koupališti klepe na dveře a spolu s ní se objevují i rady, jak se nejlépe starat o vlasy u moře, bazénu a na přímém slunci. Stačí totiž pár dnů na letním sluníčku a vaše vlasy okamžitě ztrácí sílu, lesk a třepí se.

Balit, balit a zase balit!

Dopřejte vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl provádět každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysoušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velice příjemné a uklidňující. Zábaly jsou vhodné i proto, že v chladném počasí dochází k větší intenzitě lámání a třepení konečků.

Pozor na volbu kosmetiky pro vlasy

Většina přípravků, které slibují zdravé a hebké vlasy, upraví pouze povrch vlasu a nikoli jeho strukturu, takže vlas je po aplikaci na první pohled krásný a lesklý, nicméně jedná se zde pouze o efekt, který z dlouhodobého hlediska nemá větší význam.

Které látky jsou důležité především

Vnitřní výživa je pro vaše vlasy klíčová, jelikož potřebují vitamíny a také aminokyseliny, aby byly zdravé a plné síly. Důležitý je biotin, kyselina listová, křemík a zinek. Nejdůležitější aminokyselinou, která se až z 90% podílí na stavbě vlasu, je keratin. Ten proniká do hloubky vlasu, posiluje jeho strukturu a tím ovlivňuje kvalitu, růst i vzhled. Další klíčové aminokyseliny jsou methionin, cystein a tyrosin.

Dodejte vlasům to, co si žádají jinak!

Kosmetické přípravky vždy nestačí, a proto je vhodné tyto důležité látky doplňovat prostřednictvím pestré stravy. Často je náš jídelníček omezený a nevyvážený, a proto je vhodné využít specializovaných přípravků ze své lékárny, jež tyto látky doplní v optimálním množství.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno