Dopřejte svému zraku potřebnou úlevu

12.07. 2019

Trápí vás zhoršující se zrak? Na vině je nejčastěji náročný životní styl, nekonečné hodiny strávené za monitorem počítače, sledování televize a žádný odpočinek. Nastal čas ulehčit vašim svým očím!

Pozor na tyto situace!

Prostředí, ve kterém se pohybujete, je klíčové pro správné fungování očí. Jestliže se vyskytujete v prašném či zakouřeném ovzduší, může to negativně ovlivnit váš zrak. Mějte proto vždy po ruce speciální oční kapky, které vašim očím dopřejí okamžitou úlevu a osvěžení. Nevhodným zlozvykem pro vaše oči je také jejich časté protírání a mnutí. Aktivní kouření rovněž vašim očím neprospívá, protože zvyšuje nitrooční tlak.

Prevence před postihem

Není důležité, jestli je vám dvacet, nebo šedesát. Vždy je dobré zajít jednou ročně k očnímu lékaři na pravidelné vyšetření vašeho zraku. Možná vás překvapí, že konzultace s odborníkem se doporučuje i v případě, když nemáte žádné akutní potíže. Lékař totiž dokáže odhalit komplikace, které by případně v blízké budoucnosti mohly nastat a podniknout tak potřebné kroky pro jejich nápravu.

Strava hraje prim

Dalším krokem k nápravě je úprava jídelníčku. Oči je totiž potřeba vyživovat úplně stejně jako jiné části těla. Asi nejdůležitější látky, které vašemu zraku můžete dodat, jsou beta- karoteny, zeaxanthin a lutein. Bohatým zdrojem luteinu je listová zelenina, kapusta, špenát, brokolice, papája, kukuřice a vejce. Ve svém jídelníčku nezapomínejte také na ryby, které obsahují omega tři a nenasycené mastné kyseliny pro posílení buněčné membrány.

Lékárna zná řešení

Je pravda, že částečně dokážeme tyto výše zmíněné látky získat z potravy, jejich spotřeba však nejen s přibývajícím věkem roste a je třeba je doplňovat i z jiných zdrojů.  V ideálním případě je vhodné se zaměřit na kvalitní a osvědčené doplňky stravy, které běžně zakoupíte ve své lékárně.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno