Komáři útočí? Zastavte svědění

08.06. 2020

Všichni je známe a všichni jsme již někdy pocítili, jak dokonale umí člověku pít krev. Komáři! Sice jejich štípnutí není životu nebezpečné, ale zato je velice protivné. Neustále svědění kůže je otravnější než pondělní ráno. Naštěstí však existují způsoby, jak nepříjemné projevy komářího štípnutí zmírnit.

První pomoc hledejte v kuchyni

Jako první se můžete poohlédnout v domácích zásobách, protože i zde můžete najít spolehlivé pomocníky, kteří zmírní otravné komáří svědění. Patří mezi ně například citronová šťáva či obyčejný ocet. Ten přinese nejen brzkou úlevu, ale také místo vydezinfikuje. Známým zabijákem svědění jsou i ovesné vločky. Vyrobte si z nich a vody kašičku, kterou aplikujte na postižené místo. Nechte zaschnout a smyjte.

Zubní pasta nejen na opary

Pokud se vám nechce až do kuchyně, stačí zajít do koupelny, kde určitě najdete zubní pastu. Ta nepomáhá jen v boji proti zubnímu kazu či při léčbě oparů, ale také zmírňuje jakékoliv svědění. Nejosvědčenější jsou pasty s mentolovou příchutí, které zasažené místo navíc příjemně zchladí. Pokud chcete štípanec zároveň vydezinfikovat, sáhněte po pleťové vodě, jež obsahuje alkohol.

Babské rady nad zlato

Naše babičky tvrdily, že ověřeným způsobem, jak se zbavit svědění, je vtlačit pomocí nehtů do pupínku písmeno X. Na této radě určitě něco je. Nehtem totiž v kůži rozproudíte proteiny, které svědění na chvíli zastaví. Proto se také doporučuje, aby se štípanec nikdy neškrábal, ale naopak propleskával prsty. Nemusíte však moc. Stačí jen tak, abyste pocítili lehké štípnutí.

Účinná pomoc z lékárny

Rady babiček i prostředky naší domácnosti však nemusí pomoci vždy. Proto je někdy lepší vsadit na účinnou pomoc z lékárny. V lékárničce by vám proto neměl chybět chladivý mentolový gel určený právě na zklidnění pokožky po bodnutí hmyzem. Ideální je gel na bázi extraktu z boswellie a rdesna, které zmírňují svědění, zklidňují postižené místo a urychlují odeznění červené vyrážky. Takový gel je také multifunkční, jelikož vám dokáže pomoci i při kopřivce či po spálení sluncem.

 

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno