Komáři útočí? Zastavte svědění

08.06. 2020

Všichni je známe a všichni jsme již někdy pocítili, jak dokonale umí člověku pít krev. Komáři! Sice jejich štípnutí není životu nebezpečné, ale zato je velice protivné. Neustále svědění kůže je otravnější než pondělní ráno. Naštěstí však existují způsoby, jak nepříjemné projevy komářího štípnutí zmírnit.

První pomoc hledejte v kuchyni

Jako první se můžete poohlédnout v domácích zásobách, protože i zde můžete najít spolehlivé pomocníky, kteří zmírní otravné komáří svědění. Patří mezi ně například citronová šťáva či obyčejný ocet. Ten přinese nejen brzkou úlevu, ale také místo vydezinfikuje. Známým zabijákem svědění jsou i ovesné vločky. Vyrobte si z nich a vody kašičku, kterou aplikujte na postižené místo. Nechte zaschnout a smyjte.

Zubní pasta nejen na opary

Pokud se vám nechce až do kuchyně, stačí zajít do koupelny, kde určitě najdete zubní pastu. Ta nepomáhá jen v boji proti zubnímu kazu či při léčbě oparů, ale také zmírňuje jakékoliv svědění. Nejosvědčenější jsou pasty s mentolovou příchutí, které zasažené místo navíc příjemně zchladí. Pokud chcete štípanec zároveň vydezinfikovat, sáhněte po pleťové vodě, jež obsahuje alkohol.

Babské rady nad zlato

Naše babičky tvrdily, že ověřeným způsobem, jak se zbavit svědění, je vtlačit pomocí nehtů do pupínku písmeno X. Na této radě určitě něco je. Nehtem totiž v kůži rozproudíte proteiny, které svědění na chvíli zastaví. Proto se také doporučuje, aby se štípanec nikdy neškrábal, ale naopak propleskával prsty. Nemusíte však moc. Stačí jen tak, abyste pocítili lehké štípnutí.

Účinná pomoc z lékárny

Rady babiček i prostředky naší domácnosti však nemusí pomoci vždy. Proto je někdy lepší vsadit na účinnou pomoc z lékárny. V lékárničce by vám proto neměl chybět chladivý mentolový gel určený právě na zklidnění pokožky po bodnutí hmyzem. Ideální je gel na bázi extraktu z boswellie a rdesna, které zmírňují svědění, zklidňují postižené místo a urychlují odeznění červené vyrážky. Takový gel je také multifunkční, jelikož vám dokáže pomoci i při kopřivce či po spálení sluncem.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno