Komáři útočí? Zastavte svědění

08.06. 2020

Všichni je známe a všichni jsme již někdy pocítili, jak dokonale umí člověku pít krev. Komáři! Sice jejich štípnutí není životu nebezpečné, ale zato je velice protivné. Neustále svědění kůže je otravnější než pondělní ráno. Naštěstí však existují způsoby, jak nepříjemné projevy komářího štípnutí zmírnit.

První pomoc hledejte v kuchyni

Jako první se můžete poohlédnout v domácích zásobách, protože i zde můžete najít spolehlivé pomocníky, kteří zmírní otravné komáří svědění. Patří mezi ně například citronová šťáva či obyčejný ocet. Ten přinese nejen brzkou úlevu, ale také místo vydezinfikuje. Známým zabijákem svědění jsou i ovesné vločky. Vyrobte si z nich a vody kašičku, kterou aplikujte na postižené místo. Nechte zaschnout a smyjte.

Zubní pasta nejen na opary

Pokud se vám nechce až do kuchyně, stačí zajít do koupelny, kde určitě najdete zubní pastu. Ta nepomáhá jen v boji proti zubnímu kazu či při léčbě oparů, ale také zmírňuje jakékoliv svědění. Nejosvědčenější jsou pasty s mentolovou příchutí, které zasažené místo navíc příjemně zchladí. Pokud chcete štípanec zároveň vydezinfikovat, sáhněte po pleťové vodě, jež obsahuje alkohol.

Babské rady nad zlato

Naše babičky tvrdily, že ověřeným způsobem, jak se zbavit svědění, je vtlačit pomocí nehtů do pupínku písmeno X. Na této radě určitě něco je. Nehtem totiž v kůži rozproudíte proteiny, které svědění na chvíli zastaví. Proto se také doporučuje, aby se štípanec nikdy neškrábal, ale naopak propleskával prsty. Nemusíte však moc. Stačí jen tak, abyste pocítili lehké štípnutí.

Účinná pomoc z lékárny

Rady babiček i prostředky naší domácnosti však nemusí pomoci vždy. Proto je někdy lepší vsadit na účinnou pomoc z lékárny. V lékárničce by vám proto neměl chybět chladivý mentolový gel určený právě na zklidnění pokožky po bodnutí hmyzem. Ideální je gel na bázi extraktu z boswellie a rdesna, které zmírňují svědění, zklidňují postižené místo a urychlují odeznění červené vyrážky. Takový gel je také multifunkční, jelikož vám dokáže pomoci i při kopřivce či po spálení sluncem.

 

 

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno