Vši – postrach dětí i dospělých!

04.10. 2019

Někteří rodiče se s tímto problémem již setkali, někteří ještě ne. Ať už je tomu jakkoliv, dříve či později se s tímto nemilým parazitem určitě seznámíte. Je jen otázkou času, kdy váš potomek přinese domů vši! Pak už bude jedno, zda se vši nachází ve vlasech dospělých či pouze u vašich ratolestí. Jak tedy vyzrát na vši? Pojďme se na to společně podívat.

Kdy můžeme očekávat vši?

Nejčastější doba výskytu vší ve vlasech nastává, když děti nastupují do škol. Právě nyní je tedy velice příznivá doba. Prázdniny totiž děti tráví různě na táborech, kde hygiena nebývá důsledná. Pak stačí jeden jediný přenašeč a kolotoč se začíná poměrně rychle roztáčet. Jeden je chytá od druhého a spolehlivě předává dalším a dalším dětem.

Jaké jsou příznaky?

V drtivé většině případů si dítě začne škrábat hlavu, protože jej bude svědět pokožka. V této chvíli se doporučuje ihned provést důkladnou kontrolu vlasů a pokožky hlavy. Postup je zcela jednoduchý. Budete k tomu potřebovat hustý hřeben a list čistého bílého papíru. Při vyčesávání sledujte, zda z vlasů něco vypadává. Jestliže naleznete na papírů tohoto nepříjemné společníka, kterého si rozhodně nechcete nechat zdomácnit, proveďte stejnou kontrolu u všech členů vaší rodiny.

Statistika mluví jasně

Vši údajně nejvíce postihují děti předškolního a školního věku. Jedna z nejčastějších úvah, která rodiče napadne, je že školky či školy nemají řádně zaručenou potřebnou hygienu. Tento názor je ovšem zcela mylný. Každé toto zařízení musí splňovat normy, které jim nemilosrdně určuje hygiena. Hlavní příčinou, proč se veš vyskytuje v dětském kolektivu, je vzájemná blízkost dětí. Hrají si na stejných kobercích, sedí vedle sebe v lavicích, půjčují si stejné hračky… Není tedy divu, že zákeřná veš přeskočí z  jednoho dítěte na druhé. Boj proti těmto cizopasníkům není jednoduchý, ale přesto v současné době existuje řešení, jak se s tímto „vlasovým nájemníkem“ rozloučit.

Zvolte účinný přípravek na vši

Co tedy zakoupit na vši a hnidy? Existuje spousta prostředků, ale jak vybrat ten správný? Pamatujete, že jedno umytí hlavy nestačí. Volte kvalitní zdravotnický prostředek, který zakoupíte ve vašich lékárnách.

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno