Vši – postrach dětí i dospělých!

04.10. 2019

Někteří rodiče se s tímto problémem již setkali, někteří ještě ne. Ať už je tomu jakkoliv, dříve či později se s tímto nemilým parazitem určitě seznámíte. Je jen otázkou času, kdy váš potomek přinese domů vši! Pak už bude jedno, zda se vši nachází ve vlasech dospělých či pouze u vašich ratolestí. Jak tedy vyzrát na vši? Pojďme se na to společně podívat.

Kdy můžeme očekávat vši?

Nejčastější doba výskytu vší ve vlasech nastává, když děti nastupují do škol. Právě nyní je tedy velice příznivá doba. Prázdniny totiž děti tráví různě na táborech, kde hygiena nebývá důsledná. Pak stačí jeden jediný přenašeč a kolotoč se začíná poměrně rychle roztáčet. Jeden je chytá od druhého a spolehlivě předává dalším a dalším dětem.

Jaké jsou příznaky?

V drtivé většině případů si dítě začne škrábat hlavu, protože jej bude svědět pokožka. V této chvíli se doporučuje ihned provést důkladnou kontrolu vlasů a pokožky hlavy. Postup je zcela jednoduchý. Budete k tomu potřebovat hustý hřeben a list čistého bílého papíru. Při vyčesávání sledujte, zda z vlasů něco vypadává. Jestliže naleznete na papírů tohoto nepříjemné společníka, kterého si rozhodně nechcete nechat zdomácnit, proveďte stejnou kontrolu u všech členů vaší rodiny.

Statistika mluví jasně

Vši údajně nejvíce postihují děti předškolního a školního věku. Jedna z nejčastějších úvah, která rodiče napadne, je že školky či školy nemají řádně zaručenou potřebnou hygienu. Tento názor je ovšem zcela mylný. Každé toto zařízení musí splňovat normy, které jim nemilosrdně určuje hygiena. Hlavní příčinou, proč se veš vyskytuje v dětském kolektivu, je vzájemná blízkost dětí. Hrají si na stejných kobercích, sedí vedle sebe v lavicích, půjčují si stejné hračky… Není tedy divu, že zákeřná veš přeskočí z  jednoho dítěte na druhé. Boj proti těmto cizopasníkům není jednoduchý, ale přesto v současné době existuje řešení, jak se s tímto „vlasovým nájemníkem“ rozloučit.

Zvolte účinný přípravek na vši

Co tedy zakoupit na vši a hnidy? Existuje spousta prostředků, ale jak vybrat ten správný? Pamatujete, že jedno umytí hlavy nestačí. Volte kvalitní zdravotnický prostředek, který zakoupíte ve vašich lékárnách.

 

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno