Vši – postrach dětí i dospělých!

04.10. 2019

Někteří rodiče se s tímto problémem již setkali, někteří ještě ne. Ať už je tomu jakkoliv, dříve či později se s tímto nemilým parazitem určitě seznámíte. Je jen otázkou času, kdy váš potomek přinese domů vši! Pak už bude jedno, zda se vši nachází ve vlasech dospělých či pouze u vašich ratolestí. Jak tedy vyzrát na vši? Pojďme se na to společně podívat.

Kdy můžeme očekávat vši?

Nejčastější doba výskytu vší ve vlasech nastává, když děti nastupují do škol. Právě nyní je tedy velice příznivá doba. Prázdniny totiž děti tráví různě na táborech, kde hygiena nebývá důsledná. Pak stačí jeden jediný přenašeč a kolotoč se začíná poměrně rychle roztáčet. Jeden je chytá od druhého a spolehlivě předává dalším a dalším dětem.

Jaké jsou příznaky?

V drtivé většině případů si dítě začne škrábat hlavu, protože jej bude svědět pokožka. V této chvíli se doporučuje ihned provést důkladnou kontrolu vlasů a pokožky hlavy. Postup je zcela jednoduchý. Budete k tomu potřebovat hustý hřeben a list čistého bílého papíru. Při vyčesávání sledujte, zda z vlasů něco vypadává. Jestliže naleznete na papírů tohoto nepříjemné společníka, kterého si rozhodně nechcete nechat zdomácnit, proveďte stejnou kontrolu u všech členů vaší rodiny.

Statistika mluví jasně

Vši údajně nejvíce postihují děti předškolního a školního věku. Jedna z nejčastějších úvah, která rodiče napadne, je že školky či školy nemají řádně zaručenou potřebnou hygienu. Tento názor je ovšem zcela mylný. Každé toto zařízení musí splňovat normy, které jim nemilosrdně určuje hygiena. Hlavní příčinou, proč se veš vyskytuje v dětském kolektivu, je vzájemná blízkost dětí. Hrají si na stejných kobercích, sedí vedle sebe v lavicích, půjčují si stejné hračky… Není tedy divu, že zákeřná veš přeskočí z  jednoho dítěte na druhé. Boj proti těmto cizopasníkům není jednoduchý, ale přesto v současné době existuje řešení, jak se s tímto „vlasovým nájemníkem“ rozloučit.

Zvolte účinný přípravek na vši

Co tedy zakoupit na vši a hnidy? Existuje spousta prostředků, ale jak vybrat ten správný? Pamatujete, že jedno umytí hlavy nestačí. Volte kvalitní zdravotnický prostředek, který zakoupíte ve vašich lékárnách.

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno