Vši – postrach dětí i dospělých!

04.10. 2019

Někteří rodiče se s tímto problémem již setkali, někteří ještě ne. Ať už je tomu jakkoliv, dříve či později se s tímto nemilým parazitem určitě seznámíte. Je jen otázkou času, kdy váš potomek přinese domů vši! Pak už bude jedno, zda se vši nachází ve vlasech dospělých či pouze u vašich ratolestí. Jak tedy vyzrát na vši? Pojďme se na to společně podívat.

Kdy můžeme očekávat vši?

Nejčastější doba výskytu vší ve vlasech nastává, když děti nastupují do škol. Právě nyní je tedy velice příznivá doba. Prázdniny totiž děti tráví různě na táborech, kde hygiena nebývá důsledná. Pak stačí jeden jediný přenašeč a kolotoč se začíná poměrně rychle roztáčet. Jeden je chytá od druhého a spolehlivě předává dalším a dalším dětem.

Jaké jsou příznaky?

V drtivé většině případů si dítě začne škrábat hlavu, protože jej bude svědět pokožka. V této chvíli se doporučuje ihned provést důkladnou kontrolu vlasů a pokožky hlavy. Postup je zcela jednoduchý. Budete k tomu potřebovat hustý hřeben a list čistého bílého papíru. Při vyčesávání sledujte, zda z vlasů něco vypadává. Jestliže naleznete na papírů tohoto nepříjemné společníka, kterého si rozhodně nechcete nechat zdomácnit, proveďte stejnou kontrolu u všech členů vaší rodiny.

Statistika mluví jasně

Vši údajně nejvíce postihují děti předškolního a školního věku. Jedna z nejčastějších úvah, která rodiče napadne, je že školky či školy nemají řádně zaručenou potřebnou hygienu. Tento názor je ovšem zcela mylný. Každé toto zařízení musí splňovat normy, které jim nemilosrdně určuje hygiena. Hlavní příčinou, proč se veš vyskytuje v dětském kolektivu, je vzájemná blízkost dětí. Hrají si na stejných kobercích, sedí vedle sebe v lavicích, půjčují si stejné hračky… Není tedy divu, že zákeřná veš přeskočí z  jednoho dítěte na druhé. Boj proti těmto cizopasníkům není jednoduchý, ale přesto v současné době existuje řešení, jak se s tímto „vlasovým nájemníkem“ rozloučit.

Zvolte účinný přípravek na vši

Co tedy zakoupit na vši a hnidy? Existuje spousta prostředků, ale jak vybrat ten správný? Pamatujete, že jedno umytí hlavy nestačí. Volte kvalitní zdravotnický prostředek, který zakoupíte ve vašich lékárnách.

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno