Tři kroky jak posílit imunitu!

02.10. 2020

Imunitní systém je jednoduše řečeno "zdravotní policie", která pomáhá a chrání náš organizmus. Nachází v těle cizí a nebezpečné protivníky a snaží se je z těla vyloučit ještě před tím, než zaútočí. Koronavirus je z celého spektra virů, které známe, asi jeden z nejagresivnějších. Proto bychom svou imunitu měli v tomto období chránit více než obvykle. Doporučujeme vám proto následující 3 kroky, jak imunitu posílit, aby se vaše tělo umělo opět bránit.

Oslabená imunita? Jak se pozná?

Oslabená imunita se projevuje nejčastěji únavou a neustálým pocitem‚ že na nás něco „leze“. Při narušeném imunitním systému se naše tělo nedokáže dokonale bránit, a proto se různá nachlazení a nemoci stále vracejí. Postupem času pak dochází i ke špatnému hojení ran, nechutenství či ekzémům a kvasinkovým infekcím. Pokud pozorujete, že s vaším tělem je něco v nepořádku, je čas se zaměřit na svou imunitu.

1. krok: Detoxikace organizmu

O detoxikaci organizmu se hovoří obzvláště s příchodem jara a podzimu. Jednorázové očistné procedury se však doporučují po celý rok. Především v době, kdy cítíme, že naše tělo potřebuje nakopnout. Podstatou detoxikace je zbavení organizmu toxických a jiných tělo zatěžujících látek. Právě proto hraje v kvalitě imunitního systému důležitou roli. K očistě organizmu vám pomůže například sladkovodní řasa chlorella, která pomáhá odstartovat proces čerpání vitality a následně kvalitní regeneraci buněk v organizmu. Má rovněž výborný vliv na orgány, které mají detoxikaci na starost – žlučník, játra a ledviny.

Přehled produktů zaměřených na detoxikaci organizmu.

2. krok: Restartujte střevní mikroflóru laktobacily

Není žádným tajemstvím, že základem obranyschopnosti je čisté střevo. Nejvíce imunitních buněk v lidském těle se totiž hromadí právě tady. Rozmnožování škodlivých látek ve střevech omezují probiotika. Mezi nejčastěji používané kmeny probiotik patří laktobacily, které najdeme v produktech mléčného kvašení, tedy v jogurtech, kefírech apod. Mléčné výrobky však mnohdy nestačí. Navíc v nich mohou být obsažena i antibiotika, jež střevní mikroflóru narušují. Proto je mnohdy užitečnější užívat doplňky stravy obsahující správně vybrané a vyvážené kombinace látek – například námi zmíněné probiotické kultury, selen a inulin z čekanky, jenž napomáhá ke snadnému a pohodlnému trávení.

3. krok: Jak jednoduše posílit imunitu pomocí přírody

  • Musím chodit do zaměstnání, takže se stále stýkám s lidmi.
  • Situace ohledně koronaviru mě stresuje a často propadám panice.
  • Kvůli karanténním opatřením jsem přestal(a) cvičit.
  • Jsem riziková skupina – věk nad 65 let či mám chronické onemocnění.
  • Součástí mého života je kouření.

Shoduje se vaše nynější životní situace alespoň s jedním bodem? V takovémto případě vám doporučujeme, abyste svou imunitu začali posilovat. Pokud nechcete nebo nemůžete razantně měnit svůj život, pomoc můžete hledat v přírodě. Existují totiž dvě houby, které lze považovat za malé imunitní zázraky – hlívu ústřičnou a houbu Reishi. Hlíva ústřičná je bohatým zdrojem beta-glukanů, jež jsou všeobecně známy svými pozitivními účinky pro lidský organizmus, houba Reishi zase přispívá k přirození obranyschopnosti a aktivuje imunitní reakce organizmu. Ani jednu houbu však nemusíte hledat v lese, stačí zvolit kvalitní doplněk stravy, jenž hlívu ústřičnou či Reishi obsahuje.

 

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno