Účinné zbraně proti rýmě a nachlazení přímo z přírody

04.09. 2019

Ať chceme či ne, při pohledu z okna je jasné, že se nám podzim opět přiblížil. A jak už to tak bývá, společně s ním přichází také nepříjemní parťáci jako je kašel, rýma či škrábání v krku. Pojďme se nyní společně podívat, jak se rychle a efektivně zbavit nachlazení a posílit svou imunitu.

Kašel umí potrápit

Kašel většinou přichází společně s nachlazením. Nejprve je suchý, a jak se zvyšuje produkce hlenu, mění se na vlhký kašel.

Jak se zbavit otravného kašle?

Základem pro překonání nachlazení je klid na lůžku, pravidelný příjem tekutin a strava se zvýšeným obsahem vitamínů, které nyní vaše tělo nezbytně potřebuje. Pokud chcete jít najisto a nemáte k dispozici čerstvé či sušené byliny na zahlenění průdušky, sáhněte po multibylinných sirupech ze své lékárny. Účinkují při vlhkém i suchém kašli, jsou na přírodní bázi a jejich příjemná chuť usnadňuje užívání nejen dětem, ale i dospělým. Pokud nejste zastánci sirupů, vsaďte na cucavé pastilky, které mají navíc i skvělou chuť.

Nedejte kašli šanci

Pokud chcete zvýšit intenzitu vykašlávání, jsou rovněž skvělé teplé obklady a potírání hrudníku. Vybírat můžete z mastí, sádla i olejů. Běžně se používá psí sádlo, vepřové sádlo, solné obklady nebo eukalyptus ve formě esenciálního oleje. Po aplikaci směsi na hrudník se na pokožce vytvoří speciální ochranný film, díky kterému nedochází ke ztrátám vody a účinné látky léčivých rostlin snadněji pronikají do pokožky. Tkáň hrudníku se více prokrvuje, a proto lépe vykašláváte. Při výběru se zaměřte na složení. Výborné výsledky při nachlazení sklízí ty, ve kterých naleznete eukalyptovou a tymiánovou silici.

Rýma není kamarád, pozor na klasické nosní kapky

Rýma je zánět nosní sliznice, který vyvolávají viry. Jakmile proniknou do sliznice, množí se a provokují organizmus k obraně. Ochranné buňky útočí na viry, čímž dochází k opuchnutí nosní sliznice a zvýšené sekreci hlenu, který odvádí škodlivé látky z těla ven. Právě proto se nemůžete pořádně nadechnout a neustále smrkáte. Od pomoci vám mohou ulevit nosní kapky, které ovšem nesmíte používat dlouhodobě, jelikož neprospívají nosní sliznici.

Přírodní sílou na rýmu

Naši předci neměli možnosti v podobě sprejů do nosu, proto se spoléhali na pomoc, která jim rostla přímo pod okny. A dobře věděli, co dělají. Bylinky jsou prostě nenahraditelné, když přijde na ucpaný nos. Naštěstí jsou v lékárně k zakoupení nosní kapky vyráběné pouze z přírodních účinných látek, které je možné využívat dlouhodobě a bez obav z vedlejších nežádoucích účinků.

Posilte imunitní systém!

Jak již bylo řečeno, oslabená imunita je obávaným strašákem všech jedinců bez rozdílů věku či pohlaví. Přesto asi nejhorší situace nastává v dětském kolektivu, kde se kumulují všemožné nákazy, viry a bakterie, které se šíří závratným tempem. Děti navíc nemají ještě zcela vyvinutý imunitní systém, takže je opravdu potřeba, být ve střehu.  Běžným jevem poté je, že dítě přenese nákazu na rodiče a nastává nekonečný kolotoč kurýrování.

Jak posílit obranyschopnost?

Obranyschopnost je možno podpořit vhodnou stravou. Vždy je dobré dbát na to, aby byla strava pestrá a čerstvá, s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, masa, obilovin a mléčných výrobků. Opět naštěstí existuje lékárna, kde se dá vybrat nejrůznější doplňky stravy na podporu imunity – kapky, doplňky stravy obsahem hlívy či různé kapky.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno