Účinné zbraně proti rýmě a nachlazení přímo z přírody

04.09. 2019

Ať chceme či ne, při pohledu z okna je jasné, že se nám podzim opět přiblížil. A jak už to tak bývá, společně s ním přichází také nepříjemní parťáci jako je kašel, rýma či škrábání v krku. Pojďme se nyní společně podívat, jak se rychle a efektivně zbavit nachlazení a posílit svou imunitu.

Kašel umí potrápit

Kašel většinou přichází společně s nachlazením. Nejprve je suchý, a jak se zvyšuje produkce hlenu, mění se na vlhký kašel.

Jak se zbavit otravného kašle?

Základem pro překonání nachlazení je klid na lůžku, pravidelný příjem tekutin a strava se zvýšeným obsahem vitamínů, které nyní vaše tělo nezbytně potřebuje. Pokud chcete jít najisto a nemáte k dispozici čerstvé či sušené byliny na zahlenění průdušky, sáhněte po multibylinných sirupech ze své lékárny. Účinkují při vlhkém i suchém kašli, jsou na přírodní bázi a jejich příjemná chuť usnadňuje užívání nejen dětem, ale i dospělým. Pokud nejste zastánci sirupů, vsaďte na cucavé pastilky, které mají navíc i skvělou chuť.

Nedejte kašli šanci

Pokud chcete zvýšit intenzitu vykašlávání, jsou rovněž skvělé teplé obklady a potírání hrudníku. Vybírat můžete z mastí, sádla i olejů. Běžně se používá psí sádlo, vepřové sádlo, solné obklady nebo eukalyptus ve formě esenciálního oleje. Po aplikaci směsi na hrudník se na pokožce vytvoří speciální ochranný film, díky kterému nedochází ke ztrátám vody a účinné látky léčivých rostlin snadněji pronikají do pokožky. Tkáň hrudníku se více prokrvuje, a proto lépe vykašláváte. Při výběru se zaměřte na složení. Výborné výsledky při nachlazení sklízí ty, ve kterých naleznete eukalyptovou a tymiánovou silici.

Rýma není kamarád, pozor na klasické nosní kapky

Rýma je zánět nosní sliznice, který vyvolávají viry. Jakmile proniknou do sliznice, množí se a provokují organizmus k obraně. Ochranné buňky útočí na viry, čímž dochází k opuchnutí nosní sliznice a zvýšené sekreci hlenu, který odvádí škodlivé látky z těla ven. Právě proto se nemůžete pořádně nadechnout a neustále smrkáte. Od pomoci vám mohou ulevit nosní kapky, které ovšem nesmíte používat dlouhodobě, jelikož neprospívají nosní sliznici.

Přírodní sílou na rýmu

Naši předci neměli možnosti v podobě sprejů do nosu, proto se spoléhali na pomoc, která jim rostla přímo pod okny. A dobře věděli, co dělají. Bylinky jsou prostě nenahraditelné, když přijde na ucpaný nos. Naštěstí jsou v lékárně k zakoupení nosní kapky vyráběné pouze z přírodních účinných látek, které je možné využívat dlouhodobě a bez obav z vedlejších nežádoucích účinků.

Posilte imunitní systém!

Jak již bylo řečeno, oslabená imunita je obávaným strašákem všech jedinců bez rozdílů věku či pohlaví. Přesto asi nejhorší situace nastává v dětském kolektivu, kde se kumulují všemožné nákazy, viry a bakterie, které se šíří závratným tempem. Děti navíc nemají ještě zcela vyvinutý imunitní systém, takže je opravdu potřeba, být ve střehu.  Běžným jevem poté je, že dítě přenese nákazu na rodiče a nastává nekonečný kolotoč kurýrování.

Jak posílit obranyschopnost?

Obranyschopnost je možno podpořit vhodnou stravou. Vždy je dobré dbát na to, aby byla strava pestrá a čerstvá, s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, masa, obilovin a mléčných výrobků. Opět naštěstí existuje lékárna, kde se dá vybrat nejrůznější doplňky stravy na podporu imunity – kapky, doplňky stravy obsahem hlívy či různé kapky.

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno