KATEGORIE

Ochraňte vaše děti před viry

Odolnější imunita nebo také častější vystavení virům a bakteriím v kolektivním prostředí. To mohou být některé z důvodů, proč novému typu koronaviru, který se od konce minulého roku rozšířil z Číny do skoro celého světa, odolávají děti lépe než ostatní. I přes tento fakt je však zcela logické, že se o naše nejmenší bojíme více než obvykle. Každý zodpovědný rodič se teď tak nutně zabývá tím, jak chránit nejen sebe, ale hlavně své děti.

Nachlazení a oslabená imunita

Oslabená imunita je nyní obávaným strašákem snad všech rodičů. Jestliže také vaši ratolest často trápí kašel, rýma či jiné nachlazení, nedovolte, aby vás tyto útrapy zastihly nepřipravené. V domácí lékárničce by vám neměly chybět multibylinné sirupy pro děti, které mají skvělou chuť, takže děti si o ně budou samy říkat. Mějte také na mysli, že i po vyřešení komplikace, je potřeba myslet na prevenci. V prvé řadě je nezbytné posílit imunitu dětí, aby se situace za týden neopakovala znovu.

Jak posílit imunitu dětí

Především v těchto dnech, kdy jsou děti zavřené doma a mají málo pobytu na čerstvém vzduchu, je nezbytné na posílení imunity u dětí usilovně pracovat. Jestliže je vaše dítě nemocné až příliš často, může to být způsobeno také častým podávání antibiotik, která nejsou pro dětský organizmus vždy prospěšná. Tyto přípravky totiž působí pouze proti bakteriální infekci, ovšem kašel a rýma jsou infekce virové a přímo na ně antibiotika nezabírají. Rodiče tak hledají alternativní řešení, díky nimž se nachlazení snaží předejít. Mnoha rodičům se skvěle osvědčily cucavé tablety s beta-glukany z hlívy ústřičné a ovocnou příchutí či laktobacily ve formě tablet - nejvíce imunitních buněk v lidském těle se totiž hromadí právě ve střevech.

Myslete i na prevenci

Alfou a omegou je momentálně pečlivá hygiena. Právě teď je ten pravý čas naučit děti si správně a důkladně mýt ruce mýdlem. Dítě by si mělo mýt ruce vždy po toaletě, po příchodu z venku, před jídlem, ale i po kašlání, kýchání a smrkání. Délka mytí by měla být 20 až 30 vteřin. Důraz klaďte také na zakrývání si úst při zakašlání či kýchnutí, a to nejlépe papírovým kapesníkem, který se poté vyhodí do koše. Posledním důležitým preventivním opatřením je nošení roušek či jiných ochranných prostředků (šátek, látková plína apod.) na veřejných prostranstvích.

Jak na nošení roušek u dětí?

Zkoušeli jste ale někdy vysvětlit 3letému dítěti, že má nosit roušku, když zrovna nechce mít nic na obličeji? Někdy je problém, aby si dítě vzalo tričko bez obrázku, natož roušku, která mu na obličeji zavazí. Proto je dobré dítěti ušít roušku takovou, jaká se mu bude líbit (např. s obrázkem superhrdiny nebo jiné oblíbené postavy z pohádek). Pokud máte dítě starší, nechte ho s šitím roušek pomáhat (může vám chystat nitě nebo vybírat látku). Samotné nošení roušek pak spojte s prvkem dobrodružství – hrou na piráty, kovboje, loupežníky apod. Starším dětem se snažte situaci ohledně koronaviru vysvětlit a apelovat tak na jejich samostatnost a uvědomění. 

 


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz