Ochraňte vaše děti před viry

20.03. 2020

Odolnější imunita nebo také častější vystavení virům a bakteriím v kolektivním prostředí. To mohou být některé z důvodů, proč novému typu koronaviru, který se od konce minulého roku rozšířil z Číny do skoro celého světa, odolávají děti lépe než ostatní. I přes tento fakt je však zcela logické, že se o naše nejmenší bojíme více než obvykle. Každý zodpovědný rodič se teď tak nutně zabývá tím, jak chránit nejen sebe, ale hlavně své děti.

Nachlazení a oslabená imunita

Oslabená imunita je nyní obávaným strašákem snad všech rodičů. Jestliže také vaši ratolest často trápí kašel, rýma či jiné nachlazení, nedovolte, aby vás tyto útrapy zastihly nepřipravené. V domácí lékárničce by vám neměly chybět multibylinné sirupy pro děti, které mají skvělou chuť, takže děti si o ně budou samy říkat. Mějte také na mysli, že i po vyřešení komplikace, je potřeba myslet na prevenci. V prvé řadě je nezbytné posílit imunitu dětí, aby se situace za týden neopakovala znovu.

Jak posílit imunitu dětí

Především v těchto dnech, kdy jsou děti zavřené doma a mají málo pobytu na čerstvém vzduchu, je nezbytné na posílení imunity u dětí usilovně pracovat. Jestliže je vaše dítě nemocné až příliš často, může to být způsobeno také častým podávání antibiotik, která nejsou pro dětský organizmus vždy prospěšná. Tyto přípravky totiž působí pouze proti bakteriální infekci, ovšem kašel a rýma jsou infekce virové a přímo na ně antibiotika nezabírají. Rodiče tak hledají alternativní řešení, díky nimž se nachlazení snaží předejít. Mnoha rodičům se skvěle osvědčily cucavé tablety s beta-glukany z hlívy ústřičné a ovocnou příchutí či laktobacily ve formě tablet - nejvíce imunitních buněk v lidském těle se totiž hromadí právě ve střevech.

Myslete i na prevenci

Alfou a omegou je momentálně pečlivá hygiena. Právě teď je ten pravý čas naučit děti si správně a důkladně mýt ruce mýdlem. Dítě by si mělo mýt ruce vždy po toaletě, po příchodu z venku, před jídlem, ale i po kašlání, kýchání a smrkání. Délka mytí by měla být 20 až 30 vteřin. Důraz klaďte také na zakrývání si úst při zakašlání či kýchnutí, a to nejlépe papírovým kapesníkem, který se poté vyhodí do koše. Posledním důležitým preventivním opatřením je nošení roušek či jiných ochranných prostředků (šátek, látková plína apod.) na veřejných prostranstvích.

Jak na nošení roušek u dětí?

Zkoušeli jste ale někdy vysvětlit 3letému dítěti, že má nosit roušku, když zrovna nechce mít nic na obličeji? Někdy je problém, aby si dítě vzalo tričko bez obrázku, natož roušku, která mu na obličeji zavazí. Proto je dobré dítěti ušít roušku takovou, jaká se mu bude líbit (např. s obrázkem superhrdiny nebo jiné oblíbené postavy z pohádek). Pokud máte dítě starší, nechte ho s šitím roušek pomáhat (může vám chystat nitě nebo vybírat látku). Samotné nošení roušek pak spojte s prvkem dobrodružství – hrou na piráty, kovboje, loupežníky apod. Starším dětem se snažte situaci ohledně koronaviru vysvětlit a apelovat tak na jejich samostatnost a uvědomění. 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno