Podpořte svou imunitu teď hned!

11.10. 2019

Chcete-li podpořit oslabenou imunitu v období nepříznivého počasí, zaměřte svou pozornost především na prevenci. Kromě úpravy životního stylu, dostatku spánku či pohybu, vhodné stravy a omezení alkoholu je dobré se také poohlédnout po zázračné houbě s mimořádnými účinky – hlívě ústřičné a produktech z ní připravených.

Hlíva ústřičná je houba rostoucí na listnatých stromech, která si svými účinky vysloužila název „Perla mezi houbami. Jedná se o jedlou houbu, která  roste na dřevě stromů. Ve své tkáni obsahuje aminokyseliny,  vitaminy skupiny B,  minerální látky a stopové prvky (železo, hořčík, zinek, selen, chrom, jod). Dále je velmi bohatým zdrojem  účinných přírodních látek- beta-glukanů. Obsahuje obě hlavní formy beta-glukanů, a to jak beta-1/3,1/4-D glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan.

Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. století př.n.l., zejména v Asii, je mnoho důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejich cenných účinků. Předností této houby jsou její vynikající chuťové a energetické složky, které využívali lidé po mnoho staletí.

Hlíva ústřičná si už v řadě domácností také našla své místo v kuchyni. Dají se z ní totiž připravit velmi chutné pokrmy a lze ji v omezené míře konzumovat i syrovou. Kromě polévek, gulášů a nejrůznějších variací na těstoviny si můžete hlívu vychutnat třeba syrovou, na plátky nakrájenou na chleba. Pokud nemáte dost času anebo kuchyně není vaše hobby, jděte tou nejsnazší cestou a pořiďte si v lékárně některý z přípravků s vysokým obsahem hlívy ústřičné buď pro vás, nebo také pro vaše děti. Jejich imunita je totiž ještě ve vývinu, a proto je ohrožena nejvíce.

 

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno