Podpořte svou imunitu teď hned!

11.10. 2019

Chcete-li podpořit oslabenou imunitu v období nepříznivého počasí, zaměřte svou pozornost především na prevenci. Kromě úpravy životního stylu, dostatku spánku či pohybu, vhodné stravy a omezení alkoholu je dobré se také poohlédnout po zázračné houbě s mimořádnými účinky – hlívě ústřičné a produktech z ní připravených.

Hlíva ústřičná je houba rostoucí na listnatých stromech, která si svými účinky vysloužila název „Perla mezi houbami. Jedná se o jedlou houbu, která  roste na dřevě stromů. Ve své tkáni obsahuje aminokyseliny,  vitaminy skupiny B,  minerální látky a stopové prvky (železo, hořčík, zinek, selen, chrom, jod). Dále je velmi bohatým zdrojem  účinných přírodních látek- beta-glukanů. Obsahuje obě hlavní formy beta-glukanů, a to jak beta-1/3,1/4-D glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan.

Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. století př.n.l., zejména v Asii, je mnoho důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejich cenných účinků. Předností této houby jsou její vynikající chuťové a energetické složky, které využívali lidé po mnoho staletí.

Hlíva ústřičná si už v řadě domácností také našla své místo v kuchyni. Dají se z ní totiž připravit velmi chutné pokrmy a lze ji v omezené míře konzumovat i syrovou. Kromě polévek, gulášů a nejrůznějších variací na těstoviny si můžete hlívu vychutnat třeba syrovou, na plátky nakrájenou na chleba. Pokud nemáte dost času anebo kuchyně není vaše hobby, jděte tou nejsnazší cestou a pořiďte si v lékárně některý z přípravků s vysokým obsahem hlívy ústřičné buď pro vás, nebo také pro vaše děti. Jejich imunita je totiž ještě ve vývinu, a proto je ohrožena nejvíce.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno