Podpořte svou imunitu teď hned!

11.10. 2019

Chcete-li podpořit oslabenou imunitu v období nepříznivého počasí, zaměřte svou pozornost především na prevenci. Kromě úpravy životního stylu, dostatku spánku či pohybu, vhodné stravy a omezení alkoholu je dobré se také poohlédnout po zázračné houbě s mimořádnými účinky – hlívě ústřičné a produktech z ní připravených.

Hlíva ústřičná je houba rostoucí na listnatých stromech, která si svými účinky vysloužila název „Perla mezi houbami. Jedná se o jedlou houbu, která  roste na dřevě stromů. Ve své tkáni obsahuje aminokyseliny,  vitaminy skupiny B,  minerální látky a stopové prvky (železo, hořčík, zinek, selen, chrom, jod). Dále je velmi bohatým zdrojem  účinných přírodních látek- beta-glukanů. Obsahuje obě hlavní formy beta-glukanů, a to jak beta-1/3,1/4-D glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan.

Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. století př.n.l., zejména v Asii, je mnoho důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejich cenných účinků. Předností této houby jsou její vynikající chuťové a energetické složky, které využívali lidé po mnoho staletí.

Hlíva ústřičná si už v řadě domácností také našla své místo v kuchyni. Dají se z ní totiž připravit velmi chutné pokrmy a lze ji v omezené míře konzumovat i syrovou. Kromě polévek, gulášů a nejrůznějších variací na těstoviny si můžete hlívu vychutnat třeba syrovou, na plátky nakrájenou na chleba. Pokud nemáte dost času anebo kuchyně není vaše hobby, jděte tou nejsnazší cestou a pořiďte si v lékárně některý z přípravků s vysokým obsahem hlívy ústřičné buď pro vás, nebo také pro vaše děti. Jejich imunita je totiž ještě ve vývinu, a proto je ohrožena nejvíce.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno