Třapatka nachová – osvědčená pomocnice imunity!

14.11. 2019

Ničí bakterie a viry, redukuje alergie a hlavně nevídaně posiluje náš imunitní systém, který v tomto nečase dostává pořádně zabrat. Řeč je o rostlině Echinacea purpurea, která patří bezpochyby mezi nejznámější léčivé rostliny naší doby.

Již indiánské kmeny odhalily blahodárné léčivé účinky, když odvary z jejího kořeny úspěšně používaly k hojení ran a jako prostředek proti hadímu uštknutí a bodnutí hmyzu. Rostlina, která je výborným přírodním antibiotikem a prostředkem proti infekcím nejrůznějšího typu, se pak stala velmi oblíbenou také v ostatních zemích a v posledních letech je dokonce jedním z nejčastěji používaných rostlinných léčiv na světě.

Echinacea neboli Třapatka nachová je na mnohých místech rozšířenou a oblíbenou zahradní květinou. Léčivá síla této byliny s purpurovými květy je nevídaná - pomáhá totiž ničit bakterie i viry v našem organismu. Působí tak, že stimuluje buňky imunitního systému, které jsou nejdůležitější pro boj s infekcí. Echinacea také podporuje imunitní odpověď i při autoimunních stavech, například při atopickém ekzému, kterým dnes trpí až dvacet procent populace. Stejně tak její blahodárné účinky oceníme právě teď v zimě, kdy všemožné virózy číhají doslova na každém kroku.

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno