Třapatka nachová – osvědčená pomocnice imunity!

14.11. 2019

Ničí bakterie a viry, redukuje alergie a hlavně nevídaně posiluje náš imunitní systém, který v tomto nečase dostává pořádně zabrat. Řeč je o rostlině Echinacea purpurea, která patří bezpochyby mezi nejznámější léčivé rostliny naší doby.

Již indiánské kmeny odhalily blahodárné léčivé účinky, když odvary z jejího kořeny úspěšně používaly k hojení ran a jako prostředek proti hadímu uštknutí a bodnutí hmyzu. Rostlina, která je výborným přírodním antibiotikem a prostředkem proti infekcím nejrůznějšího typu, se pak stala velmi oblíbenou také v ostatních zemích a v posledních letech je dokonce jedním z nejčastěji používaných rostlinných léčiv na světě.

Echinacea neboli Třapatka nachová je na mnohých místech rozšířenou a oblíbenou zahradní květinou. Léčivá síla této byliny s purpurovými květy je nevídaná - pomáhá totiž ničit bakterie i viry v našem organismu. Působí tak, že stimuluje buňky imunitního systému, které jsou nejdůležitější pro boj s infekcí. Echinacea také podporuje imunitní odpověď i při autoimunních stavech, například při atopickém ekzému, kterým dnes trpí až dvacet procent populace. Stejně tak její blahodárné účinky oceníme právě teď v zimě, kdy všemožné virózy číhají doslova na každém kroku.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno