Třapatka nachová – osvědčená pomocnice imunity!

14.11. 2019

Ničí bakterie a viry, redukuje alergie a hlavně nevídaně posiluje náš imunitní systém, který v tomto nečase dostává pořádně zabrat. Řeč je o rostlině Echinacea purpurea, která patří bezpochyby mezi nejznámější léčivé rostliny naší doby.

Již indiánské kmeny odhalily blahodárné léčivé účinky, když odvary z jejího kořeny úspěšně používaly k hojení ran a jako prostředek proti hadímu uštknutí a bodnutí hmyzu. Rostlina, která je výborným přírodním antibiotikem a prostředkem proti infekcím nejrůznějšího typu, se pak stala velmi oblíbenou také v ostatních zemích a v posledních letech je dokonce jedním z nejčastěji používaných rostlinných léčiv na světě.

Echinacea neboli Třapatka nachová je na mnohých místech rozšířenou a oblíbenou zahradní květinou. Léčivá síla této byliny s purpurovými květy je nevídaná - pomáhá totiž ničit bakterie i viry v našem organismu. Působí tak, že stimuluje buňky imunitního systému, které jsou nejdůležitější pro boj s infekcí. Echinacea také podporuje imunitní odpověď i při autoimunních stavech, například při atopickém ekzému, kterým dnes trpí až dvacet procent populace. Stejně tak její blahodárné účinky oceníme právě teď v zimě, kdy všemožné virózy číhají doslova na každém kroku.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno