KATEGORIE

Třapatka nachová – osvědčená pomocnice imunity!

Ničí bakterie a viry, redukuje alergie a hlavně nevídaně posiluje náš imunitní systém, který v tomto nečase dostává pořádně zabrat. Řeč je o rostlině Echinacea purpurea, která patří bezpochyby mezi nejznámější léčivé rostliny naší doby.

Již indiánské kmeny odhalily blahodárné léčivé účinky, když odvary z jejího kořeny úspěšně používaly k hojení ran a jako prostředek proti hadímu uštknutí a bodnutí hmyzu. Rostlina, která je výborným přírodním antibiotikem a prostředkem proti infekcím nejrůznějšího typu, se pak stala velmi oblíbenou také v ostatních zemích a v posledních letech je dokonce jedním z nejčastěji používaných rostlinných léčiv na světě.

Echinacea neboli Třapatka nachová je na mnohých místech rozšířenou a oblíbenou zahradní květinou. Léčivá síla této byliny s purpurovými květy je nevídaná - pomáhá totiž ničit bakterie i viry v našem organismu. Působí tak, že stimuluje buňky imunitního systému, které jsou nejdůležitější pro boj s infekcí. Echinacea také podporuje imunitní odpověď i při autoimunních stavech, například při atopickém ekzému, kterým dnes trpí až dvacet procent populace. Stejně tak její blahodárné účinky oceníme právě teď v zimě, kdy všemožné virózy číhají doslova na každém kroku.


Doporučujeme

Arginmax Cannaderm Clavin DaVinci Academia Dr.Weiss ElastiQ Priessnitz