Podpořte svou psychickou pohodu!

15.05. 2020

Špatná nálada a rozladěnost v dnešním moderním světě postihuje většinu populace. Dostavuje se v době, kdy se člověku nedaří, když jej něco trápí, nebo se narušuje hranice klidového režimu a na řadu přichází nepříjemný stres. Právě ten je totiž spouštěč pro nepříjemné pocity úzkosti a náladovosti.

Z čeho plyne špatná nálada a pocit strachu

Špatná nálada neboli depka bývá často spojena s podrážděností, ztrátou motivace, sebelítostí, strachem... Pokud je nervový systém přetížen dlouhodobě, dotyčná osoba už ani nevnímá, že je něco špatně. Situace u nás i ve světě dnes není zrovna růžová a jednoduchá. Celosvětová pandemie mnoha lidem převrátila život naruby a nikdo přesně neví, co se vlastně bude dít zítra, pozítří, za měsíc či za rok. Stále nová nařízení a každodenní změny mohou vést u osob, které ctí řád, pravidla, jistoty a pevný systém ke strachu z neznámého. Negativní myšlenky rovněž umocnila karanténa, která zamávala s běžnými návyky. Nemalou roli hraje u mnoha osob samozřejmě i finanční nejistota, která pocit paniky jen prohlubuje. Všechny tyto a další faktory mohou vést až k nechutenství či k problémům se spánkem a ztrátou koncentrace. Nepodceňujte proto varování těla a začněte jednat.

Bylinky – přírodní cesta k uklidnění

Při hledání ztracené duševní rovnováhy zkuste vsadit na bylinky. Vzpomeňte si na své babičky, které často pamatovaly válku, a přesto nikdy neokusily „depku“. Vždy vás na jejich tvářích vítal úsměv od ucha k uchu. Jak to dělaly? Odpověď je snadná. Znaly bylinky. Například kozlík lékařský, který se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě. Podobně kvalitních výsledků dosahuje také třezalka tečkovaná, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Pokud se potřebujete zklidnit, zaměřte se na meduňku. Ta napomáhá nejen k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu, ale zároveň je optimální i k udržování pozitivní nálady a dobrých kognitivních funkcí.

L-tryptofan – zázračná aminokyselina

L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, kterou tělo potřebuje k tvorbě bílkovin. Tato aminokyselina je klíčová také pro vznik serotoninu a melatoninu, tedy dvou hormonů „dobré nálady“. Odborníky proto bývá L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Lidské tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě nebo ve formě doplňků stravy.

Spojení bylin a L-tryptofanu naleznete v lékárně

Pokud chcete zkombinovat sílu bylinek a L-tryptofanu, je dobré vsadit na doplněk stravy. Vždy je potřeba zaměřit se na vhodné složení. Ideální je například kombinace L-tryptofanu a extraktů z bylin s látkami podporující psychickou činnost a nervovou soustavu (hořčík či vitamin B12). Složení kvalitních přípravků je totiž nenávykové a při respektování doporučeného dávkování nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.

 

 

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno