Podpořte svou psychickou pohodu!

15.05. 2020

Špatná nálada a rozladěnost v dnešním moderním světě postihuje většinu populace. Dostavuje se v době, kdy se člověku nedaří, když jej něco trápí, nebo se narušuje hranice klidového režimu a na řadu přichází nepříjemný stres. Právě ten je totiž spouštěč pro nepříjemné pocity úzkosti a náladovosti.

Z čeho plyne špatná nálada a pocit strachu

Špatná nálada neboli depka bývá často spojena s podrážděností, ztrátou motivace, sebelítostí, strachem... Pokud je nervový systém přetížen dlouhodobě, dotyčná osoba už ani nevnímá, že je něco špatně. Situace u nás i ve světě dnes není zrovna růžová a jednoduchá. Celosvětová pandemie mnoha lidem převrátila život naruby a nikdo přesně neví, co se vlastně bude dít zítra, pozítří, za měsíc či za rok. Stále nová nařízení a každodenní změny mohou vést u osob, které ctí řád, pravidla, jistoty a pevný systém ke strachu z neznámého. Negativní myšlenky rovněž umocnila karanténa, která zamávala s běžnými návyky. Nemalou roli hraje u mnoha osob samozřejmě i finanční nejistota, která pocit paniky jen prohlubuje. Všechny tyto a další faktory mohou vést až k nechutenství či k problémům se spánkem a ztrátou koncentrace. Nepodceňujte proto varování těla a začněte jednat.

Bylinky – přírodní cesta k uklidnění

Při hledání ztracené duševní rovnováhy zkuste vsadit na bylinky. Vzpomeňte si na své babičky, které často pamatovaly válku, a přesto nikdy neokusily „depku“. Vždy vás na jejich tvářích vítal úsměv od ucha k uchu. Jak to dělaly? Odpověď je snadná. Znaly bylinky. Například kozlík lékařský, který se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě. Podobně kvalitních výsledků dosahuje také třezalka tečkovaná, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Pokud se potřebujete zklidnit, zaměřte se na meduňku. Ta napomáhá nejen k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu, ale zároveň je optimální i k udržování pozitivní nálady a dobrých kognitivních funkcí.

L-tryptofan – zázračná aminokyselina

L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, kterou tělo potřebuje k tvorbě bílkovin. Tato aminokyselina je klíčová také pro vznik serotoninu a melatoninu, tedy dvou hormonů „dobré nálady“. Odborníky proto bývá L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Lidské tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě nebo ve formě doplňků stravy.

Spojení bylin a L-tryptofanu naleznete v lékárně

Pokud chcete zkombinovat sílu bylinek a L-tryptofanu, je dobré vsadit na doplněk stravy. Vždy je potřeba zaměřit se na vhodné složení. Ideální je například kombinace L-tryptofanu a extraktů z bylin s látkami podporující psychickou činnost a nervovou soustavu (hořčík či vitamin B12). Složení kvalitních přípravků je totiž nenávykové a při respektování doporučeného dávkování nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.

 

 

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno