Podpořte svou psychickou pohodu!

15.05. 2020

Špatná nálada a rozladěnost v dnešním moderním světě postihuje většinu populace. Dostavuje se v době, kdy se člověku nedaří, když jej něco trápí, nebo se narušuje hranice klidového režimu a na řadu přichází nepříjemný stres. Právě ten je totiž spouštěč pro nepříjemné pocity úzkosti a náladovosti.

Z čeho plyne špatná nálada a pocit strachu

Špatná nálada neboli depka bývá často spojena s podrážděností, ztrátou motivace, sebelítostí, strachem... Pokud je nervový systém přetížen dlouhodobě, dotyčná osoba už ani nevnímá, že je něco špatně. Situace u nás i ve světě dnes není zrovna růžová a jednoduchá. Celosvětová pandemie mnoha lidem převrátila život naruby a nikdo přesně neví, co se vlastně bude dít zítra, pozítří, za měsíc či za rok. Stále nová nařízení a každodenní změny mohou vést u osob, které ctí řád, pravidla, jistoty a pevný systém ke strachu z neznámého. Negativní myšlenky rovněž umocnila karanténa, která zamávala s běžnými návyky. Nemalou roli hraje u mnoha osob samozřejmě i finanční nejistota, která pocit paniky jen prohlubuje. Všechny tyto a další faktory mohou vést až k nechutenství či k problémům se spánkem a ztrátou koncentrace. Nepodceňujte proto varování těla a začněte jednat.

Bylinky – přírodní cesta k uklidnění

Při hledání ztracené duševní rovnováhy zkuste vsadit na bylinky. Vzpomeňte si na své babičky, které často pamatovaly válku, a přesto nikdy neokusily „depku“. Vždy vás na jejich tvářích vítal úsměv od ucha k uchu. Jak to dělaly? Odpověď je snadná. Znaly bylinky. Například kozlík lékařský, který se v čínské medicíně užívá jako pomocník při psychické i fyzické nepohodě. Podobně kvalitních výsledků dosahuje také třezalka tečkovaná, jež přispívá k emocionální rovnováze a celkovému blahu organizmu. Pokud se potřebujete zklidnit, zaměřte se na meduňku. Ta napomáhá nejen k optimální relaxaci a uklidnění celého organizmu, ale zároveň je optimální i k udržování pozitivní nálady a dobrých kognitivních funkcí.

L-tryptofan – zázračná aminokyselina

L-tryptofan je vzácná esenciální a aromatická aminokyselina, kterou tělo potřebuje k tvorbě bílkovin. Tato aminokyselina je klíčová také pro vznik serotoninu a melatoninu, tedy dvou hormonů „dobré nálady“. Odborníky proto bývá L- tryptofan považován za zdroj tzv. hormonu štěstí. Lidské tělo si samotný tryptofan neumí syntetizovat a musí ho tak přijímat v potravě nebo ve formě doplňků stravy.

Spojení bylin a L-tryptofanu naleznete v lékárně

Pokud chcete zkombinovat sílu bylinek a L-tryptofanu, je dobré vsadit na doplněk stravy. Vždy je potřeba zaměřit se na vhodné složení. Ideální je například kombinace L-tryptofanu a extraktů z bylin s látkami podporující psychickou činnost a nervovou soustavu (hořčík či vitamin B12). Složení kvalitních přípravků je totiž nenávykové a při respektování doporučeného dávkování nemusíte mít strach z nežádoucích účinků.

 

 

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno