Tipy a inspirace pro vaše zdraví

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

DĚTSKÉ ZUBY jako perličky? Ano, díky probiotikům!

To, že mléčné zuby dětem vypadávají, aby narostly zuby trvalé, neznamená, že se o ně nemusíte vůbec starat. Právě naopak. Dětské mléčné zuby vyžadují stejnou, ne-li ještě důkladnější, péči jako ty trvalé. Pokud se tvoří kazy už na prvních zubech, je velmi vysoká pravděpodobnost stejné kazivosti i na těch druhých. Jak vzniku kazů na dětských zoubcích předcházet? Důkladnou péčí, ale také probiotiky!

Celý článek

Kdo nebo co může za ZÁPACH S ÚST?

Zápach z úst je nežádoucím společníkem a může způsobit mnoho nepříjemných situací, které mají vliv jak na osobní, tak i sociální život. Ano, někdy může zápach z úst způsobit jen aromatické jídlo, které jsme pozřeli, a při dalším vyčištění zubů tento zápach zmizí. Ale co když je to dlouhodobý problém, kterého se neumíte nijak zbavit?

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Syndrom KARPÁLNÍHO TUNELU - vše, co potřebujete vědět

Syndrom karpálního tunelu patří mezi nejčastější nemoc z povolání. Ze začátku se může projevovat jen brněním nebo trnutím prstů. Pokud se včas neléčí, může přerůst až ve ztrátu citlivosti ruky. Mnohdy však stačí změnit životní styl, upravit pracovní návyky nebo masírovat postižené místo vhodnými přípravky. Lze se však syndromu karpálního tunelu nadobro zbavit? To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Nejčastější DĚTSKÉ KOŽNÍ PROBLÉMY – proč vznikají a jak je léčit?

Začervenání kůže nebo vyrážku u dětí není radno podceňovat. Často může značit vážnější problém. Znáte všechny druhy kožních nemocí, se kterými se kojenci a batolata nejčastěji potýkají? Pokud ne, přečtěte si náš článek, ve kterém vám vysvětlíme, jak poznat např. atopický ekzém, seboreu nebo plenkovou dermatitidu. Je totiž důležité onemocnění správně identifikovat, abychom jej mohli vhodně léčit.

Celý článek

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek
DÁRKY pro vás každý den
Doprava ZDARMA

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno