Není podbradek jako PODBRADEK

16.10. 2023

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Za podbradek označujeme oblast mezi lícními kostmi a přední stranou krku, kde se v případě většího rozsahu tuku nebo nahromaděním kůže může objevit tzv. druhá brada, která působí nevzhledně a jediným naším cílem je, se jí zbavit!

 

 

 

 

JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY DRUHÉ BRADY?

 

 • špatná životospráva
 • nedostatečný pitný režim a zadržování vody v těle
 • genetika nebo stavba těla
 • stárnutí
 • špatný postoj
 • problémy se štítnou žlázou

 

 

 

ZA DRUHOU BRADU NEJČASTĚJI MŮŽE ŠPATNÁ ŽIVOTOSPRÁVA

 

Špatné stravování má nejenže vliv na naše zdraví, naši kondici, ale samozřejmě i na náš vzhled. Při příbytku váhy se tuk každému ukládá jinam, někomu do oblasti břicha, někomu do oblasti hýždí, ale téměř všem právě do oblasti brady a krku.

 

 

 

JAK S DRUHOU BRADOU SOUVISÍ PITNÝ REŽIM?

 

Špatný pitný režim způsobuje to, že tělo zadržuje vodu, což způsobuje, že se z těla nedostatečně vyplavují toxiny a hlavně se na těle objevují otoky a dochází právě k vytahování kůže.

 

 

 

 

 

NĚKDY ZA DVOJITOU BRADU ANI NEMŮŽEME

 

Za podbradek někdy také může genetika. Máme-li předpoklady, že se nám tuk ukládá do oblasti brady, zabránit tomu bohužel nemůžeme. Proto může dvojitá brada trápit i štíhlého člověka dodržující zdravý životní styl.

Člověk se i může narodit s tak specifickými anatomickými rysy, jako je kratší dolní čelist a k tomu ustupující brada, což vytváří efekt druhé brady.

 

 

 

VLIVEM VĚKU SE PODBRADEK OBJEVUJE KVŮLI POVOLENÉMU SVALSTVU

 

Již okolo 45. roku života si tělo přestává samo vyrábět kolagen, a tak dochází ke stárnutí podkožních tkání a dochází tak k uvolnění a poklesu kůže, čímž obličej ztrácí své přirozené kontury. I v oblasti brady je pak kůže uvolněná a může způsobit tzv. double chin.

 

 

 

PROČ TĚLO ZTRÁCÍ KOLAGEN?

 

Kolagen dodává pleti pevnost a sílu a je zodpovědný za její vypnutý, mladistvý vzhled bez vrásek. Právě rozklad kolagenu a snížení jeho produkce vede k rozvoji vrásek, staršímu vzhledu a vzniku druhé brady.

Doplněním látek bohatých na kolagen můžete posílit přirozenou obnovu kožních buněk a syntézu kolagenu a viditelně tak redukovat projevy stárnutí. Pro přirozenou obnovu kolagenu je také důležité se vyvarovat ultrafialovým zářením a dbát na správnou životosprávu a pečovat o svou pokožku také zvenčí.

 

 

 

MYSLETE TAKÉ NA TO, JAK STOJÍTE

 

Objevit se to sice může ve velmi málo případech, ale dvojitá brada může být způsobena špatným postojem těla a přílišným zakláněním hlavy. Nesprávné držení těla a dlouhodobé hrbení totiž oslabuje svalstvo na krku a bradě, čímž dochází k uvolnění kůže a tím pádem ke vzniku druhé brady.

 

 

 

MOŽNÁ ZA DRUHOU BRADU MŮŽE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

 

Protože se v oblasti krku nachází i štítná žláza, může její nesprávné fungování mít za následek nevzhledný podbradek. Je zde sice opět malá pravděpodobnost, že za druhou bradu může právě špatná funkce štítné žlázy, ale je preventivně doporučováno si ji nechat vyšetřit lékaře.

 

Podbradek se může objevovat jak u žen, tak i u mužů, bez ohledu na věk.

 

 

 

 

3 METODY, JAK MŮŽETE ELIMINOVAT DRUHOU BRADU

 

Úspěšné odstranění dvojité brady vyžaduje čas. Myslete to, že nic nejde ihned a než se povolená kůže opět napne anebo se odstraní přebytečný tuk, nějakou dobu trvá a vy musíte být hlavně vytrvalí v tom, o co se snažíte. Takováto péče o pokožku a tělo se vám odmění mladistvým vzhledem bez vrásek a podbradku.

 

 

1. metoda - MAŽTE

 

Prvním krokem ke krásné, vypnuté a zdravé pokožce je její povrchová péče. Správná péče o pleť by se měla skládat z několika po sobě jdoucích kroků. Hydratace pleti je důležitá, protože jen hydratovaná pokožka je pevná a pružná a působí svěžím a dojmem. Stejná pozornost by se měla ale také věnovat krku a dekoltu, jelikož právě tyto oblasti stárnou nejdříve.

K omlazení pleti vám skvěle pomůže novinka z řady PLANTHÉ LABORATORIESPlanthé kolagenové sérum. Toto sérum dokáže vyhladit jemné i hluboké vrásky, stimulovat přirozenou tvorbu kolagenu, zpevnit kontury obličeje a hlavně předejít vzniku podbradku. Unikátní  receptura  tohoto séra v  sobě  skrývá  vysoce  kvalitní  mořský kolagen  a  další  účinné  látky,  které  urychlují  přirozenou obnovu kolagenu v pleti.

 

 

2. metoda - MASÍRUJTE A CVIČTE

 

Další metodou, která může pomoci k eliminaci dvojité brady, je pomocí cvičení, tedy posilováním svalstva v oblasti obličeje, ale také pomocí masáží.

 

 

Takzvaná obličejová jóga (face yoga) má za cíl odstranit přebytečný tuk z oblasti krku a brady. Tyto cviky opakujte alespoň 10× za sebou a svaly udržte v napětí alespoň po dobu 5-7 vteřin. Cviky jsou velmi jednoduché a můžete je provádět kdykoliv a kdekoliv:

 • Otevřete ústa, rty srolujte dovnitř, stiskněte je zuby a následně se mírně usmějte.
 • Podívejte se do stropu a vyšpulte rty, dokud neucítíte pnutí pod bradou.
 • Mírně zakloňte hlavu a tahejte bradu směrem nahoru.
 • Natáhněte krk co nejvíce dopředu a vyplázněte jazyk.
 • Několikrát za sebou vysouvejte dopředu dolní čelist a povolte.
 • Vyslovujte rychle za sebou písmena E, O a X.

Pro kontrolu, zda svaly při těchto cvicích opravdu zabírají, můžete zkontrolovat tak, že budete mít pod bradou ruku. Tak ucítíte, jak jednotlivé svaly pracují.

 

Masáže obličeje můžete provádět také pomocí gua sha kamenu či pomocí prstů, tzv. tahací technikou:

Při masáži kamenem gua sha přejíždíte jemným tlakem přes obličej, krk a dekolt, což pomáhá s redukcí dvojité brady. Tímto nejenže dochází k protahování a uvolňování svalů v obličeji, ale hlavně ke stimulaci lymfatického toku, zmírnění bolestí a otoků, ale také k odplavování toxinů z těla.

Tahací technika pro odstranění podbradku je také naprosto jednoduchá. Pro lepší spalování tuků v oblasti obličeje podpořte tím, že si ráno a večer po vyčištění obličeje několikrát vytáhněte palcem a ukazováčkem kůži v oblasti čelisti, kterou můžete rozšířit i na krk pod bradou. Kůže bude pružná a hlavně vypnutá.

 

 

 

3. metoda - OSLOVTE LÉKAŘE

 

Poslední metodou je odstranění druhé brady za pomocí lékařů na plastické chirurgii. Tyto ošetření probíhají buďto za pomocí laseru, injekcí či liposukcí. Jedná se sice o trvalé a rychlé odstranění druhé brady, ale zároveň sebou mohou tyto zákroky přinášet velká rizika a komplikace. A hlavně jsou všechny tyto tři možnosti velmi nákladné.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno