Konopné řešení vašich problémů

15.08. 2021

Konopí je všestranná bylinka, která je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví využívána již po staletí. V současné době lidé stále častěji řeší své problémy přírodní cestou a dlouho tabuizované konopí nabírá opět na popularitě.

Nejčastěji se v medicíně využívá extrakt z konopného semínka bohatý na rostlinné polyfenoly, tzv. kanabisiny. Konopné semínko však obsahuje také celou škálu zdraví prospěšných látek. Nalezneme v něm vysoký podíl bílkovin, proteinů, omega-mastných kyselin a řadu vitamínu a minerálů.

Konopí má pozitivní vliv na cévní a kardiovaskulární systém. Snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť a pomáhá udržovat krásné a zdravé vlasy a pleť, takže se využívá i při kožních nemocech, jako je lupénka, ekzém nebo akné. Konopné semínko se doporučuje i při léčbě Parkinsonovy choroby a je vhodné ho užívat jako prevenci při fyzické a psychické zátěži.

Když je problém hypertenze

Hypertenze neboli zvýšený krevní tlak je velmi rozšířený a trápí téměř 40 % dospělé populace u nás, přičemž asi čtvrtina postižených o svém problému ani neví. Optimální tlak zdravého člověka je 120/80 mmHg. Hodnoty převyšující 130/85 mmHg jsou považovány za zvýšené. Pokud se hypertenze neléčí, může vést k životu nebezpečným stavům, jako je srdeční selhání či cévní mozková příhoda. Vetší riziko ke vzniku hypertenze mají obézní lidé, kuřáci a lidé vyššího věku. Velkou roli zde hraje genetika a životní styl. Prevencí před zvýšeným krevním tlakem je zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a omezení stresu.

Pokud je váš krevní tlak zvýšený, můžete jej dostat do normálu pomocí změny životosprávy a vhodných doplňků stravy. Zaměřujte se na prostředky na přírodní bázi, zejména s obsahem konopného semínka, hlohu, vinné révy či šafránu. To vše v sobě obsahuje jedinečný přípravek z lékárny Hypetezin. Hloh, obsažený v tomto doplňku stravy, podporuje rovnováhu krevního tlaku a zmírňuje nervové napětí. Vinná réva příznivě ovlivňuje krevní tlak a chrání naše buňky před volnými radikály. Duševní pohodu a dobrou náladu navazuje šafrán. Pomůže také konopí, které pozitivně ovlivňuje stav srdce.

Jak na vysoký cholesterol?

Problém s vysokým cholesterolem trápí až 70 % populace ve věku 25–64 let a není výjimkou, že se s ním potýkají i děti. Může za to špatná životospráva, sedavý způsob života, případně i vrozené dispozice. Cholesterol je ale látka, která je pro naše tělo životně důležitá. Část cholesterolu si tělo vyrábí samo a zbytek přijímá ve stravě. Problém však nastává v případě konzumace jídel s vysokým obsahem tuků a cukrů, kdy hladina cholesterolu nebezpečně stoupá. Lidé se zvýšenou hladinou cholesterolu jsou více ohroženi vznikem kardiovaskulárních onemocnění, jelikož dochází k omezení průchodnosti cév. To může mít za následek infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, ucpávání cév a další.

Pokud vám lékař předepíše léky na vysoký cholesterol, budete je muset užívat pravděpodobně až do konce života. Proto je lepší tomuto stavu předejít změnou životosprávy, případně užíváním vhodných přírodních přípravků. Vyzkoušet můžete Cholestmizin, doplněk stravy z lékárny s extraktem z konopných semen, který pomáhá zlepšit kardiovaskulární zdraví. Dále obsahuje extrakt z červené fermentované rýže, který výrazným způsobem optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi. Zapomenout nesmíme také na zelený čaj, který díky vysokému obsahu katechinů chrání srdce a vyrovnává hladinu cholesterolu. V přípravku naleznete i ostropestřec mariánský, který přispívá k regeneraci jater a snižuje hladinu LDL (tzv. zlého) cholesterolu.

Za vším stojí stres!

Možná si to ani neuvědomujeme, ale za spoustou civilizačních onemocnění stojí právě stres. Vyplavování stresových hormonů, kortizolu a adrenalinu, může vést až k chronickým problémům. Lehký stres je pro naše tělo prospěšný a může zvyšovat soustředění nebo nám pomáhat k lepším výkonům v práci. Nadměrné a dlouhodobé vystavování stresovým situacím je naopak škodlivé jak fyzicky, tak i psychicky a může způsobovat deprese, úzkost, nespavost, migrény a bolesti hlavy. Většina lidí pak řeší stresové situaci špatným způsobem – nadměrnou konzumací alkoholu a nezdravého jídla, což úroveň stresu ještě více zvyšuje.

Zdravý způsob, jak se vypořádat se stresem je u každého jedince jiný. Někdo odbourává stres sportem, jiný čtením nebo procházkou. Pomoci může také psycholog nebo návštěva lékárny, kde můžete vyzkoušet například doplněk stravy Neuroregen s obsahem konopí, kozlíku, meduňky a bacopy. Konopí a kozlík lékařský pomáhají zvládnout stres a přispívají k duševní pohodě. Meduňka lékařská omezuje podrážděnost a zlepšuje usínání a kvalitu spánku. Bacopa kromě zvyšování odolnosti vůči stresu podporuje i paměť a lepší koncentraci, a to i u osob ve vyšším věku.

 

 

Přečtěte si více

Co je LUTEIN a proč je pro náš zrak důležitý?

Zrak patří mezi jeden z našich nejdůležitějších smyslů. Proto je nutné o něj správně pečovat. Kvůli častému sledování televize a práci na počítači dostávají naše oči pořádně zabrat. Ochránit zrak před škodlivými vlivy pomůže lutein. Co to je a kde ho nalezneme?

Celý článek

Dosáhněte zářivého úsměvu z pohodlí vašeho domova!

Každý z nás touží po bílém a zářivém úsměvu. Cesta za ním však může být zdlouhavá, bolestná a často i finančně nákladná. Lze bezpečně vybělit zuby z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy stomatologa? Máme pro vás odpověď.

Celý článek

Užijte si jaro bez alergických očí!

Nepříjemné projevy jarních alergií, jako je slzení, štípání, pálení či zarudnutí očí, vám kazí příjemné strávené chvilky na zahrádce či procházky přírodou? Tato daň za krásný den už vás trápit nemusí, nedejte alergiím žádnou šanci!

Celý článek

Zákeřnou zadní rýmu není radno podceňovat! Jak se jí zbavit?

Každý z nás už někdy bojoval s rýmou a jejími nepříjemnými projevy. Co ale dělat, když vám nejde nic vysmrkat a nemůžete se zbavit ucpaného nosu? Možná trpíte zákeřnou zadní rýmou. Poradíme vám, jak se jí zbavit.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno