Konopné řešení vašich problémů

15.08. 2021

Konopí je všestranná bylinka, která je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví využívána již po staletí. V současné době lidé stále častěji řeší své problémy přírodní cestou a dlouho tabuizované konopí nabírá opět na popularitě.

Nejčastěji se v medicíně využívá extrakt z konopného semínka bohatý na rostlinné polyfenoly, tzv. kanabisiny. Konopné semínko však obsahuje také celou škálu zdraví prospěšných látek. Nalezneme v něm vysoký podíl bílkovin, proteinů, omega-mastných kyselin a řadu vitamínu a minerálů.

Konopí má pozitivní vliv na cévní a kardiovaskulární systém. Snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť a pomáhá udržovat krásné a zdravé vlasy a pleť, takže se využívá i při kožních nemocech, jako je lupénka, ekzém nebo akné. Konopné semínko se doporučuje i při léčbě Parkinsonovy choroby a je vhodné ho užívat jako prevenci při fyzické a psychické zátěži.

Když je problém hypertenze

Hypertenze neboli zvýšený krevní tlak je velmi rozšířený a trápí téměř 40 % dospělé populace u nás, přičemž asi čtvrtina postižených o svém problému ani neví. Optimální tlak zdravého člověka je 120/80 mmHg. Hodnoty převyšující 130/85 mmHg jsou považovány za zvýšené. Pokud se hypertenze neléčí, může vést k životu nebezpečným stavům, jako je srdeční selhání či cévní mozková příhoda. Vetší riziko ke vzniku hypertenze mají obézní lidé, kuřáci a lidé vyššího věku. Velkou roli zde hraje genetika a životní styl. Prevencí před zvýšeným krevním tlakem je zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a omezení stresu.

Pokud je váš krevní tlak zvýšený, můžete jej dostat do normálu pomocí změny životosprávy a vhodných doplňků stravy. Zaměřujte se na prostředky na přírodní bázi, zejména s obsahem konopného semínka, hlohu, vinné révy či šafránu. To vše v sobě obsahuje jedinečný přípravek z lékárny Hypetezin. Hloh, obsažený v tomto doplňku stravy, podporuje rovnováhu krevního tlaku a zmírňuje nervové napětí. Vinná réva příznivě ovlivňuje krevní tlak a chrání naše buňky před volnými radikály. Duševní pohodu a dobrou náladu navazuje šafrán. Pomůže také konopí, které pozitivně ovlivňuje stav srdce.

Jak na vysoký cholesterol?

Problém s vysokým cholesterolem trápí až 70 % populace ve věku 25–64 let a není výjimkou, že se s ním potýkají i děti. Může za to špatná životospráva, sedavý způsob života, případně i vrozené dispozice. Cholesterol je ale látka, která je pro naše tělo životně důležitá. Část cholesterolu si tělo vyrábí samo a zbytek přijímá ve stravě. Problém však nastává v případě konzumace jídel s vysokým obsahem tuků a cukrů, kdy hladina cholesterolu nebezpečně stoupá. Lidé se zvýšenou hladinou cholesterolu jsou více ohroženi vznikem kardiovaskulárních onemocnění, jelikož dochází k omezení průchodnosti cév. To může mít za následek infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, ucpávání cév a další.

Pokud vám lékař předepíše léky na vysoký cholesterol, budete je muset užívat pravděpodobně až do konce života. Proto je lepší tomuto stavu předejít změnou životosprávy, případně užíváním vhodných přírodních přípravků. Vyzkoušet můžete Cholestmizin, doplněk stravy z lékárny s extraktem z konopných semen, který pomáhá zlepšit kardiovaskulární zdraví. Dále obsahuje extrakt z červené fermentované rýže, který výrazným způsobem optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi. Zapomenout nesmíme také na zelený čaj, který díky vysokému obsahu katechinů chrání srdce a vyrovnává hladinu cholesterolu. V přípravku naleznete i ostropestřec mariánský, který přispívá k regeneraci jater a snižuje hladinu LDL (tzv. zlého) cholesterolu.

Za vším stojí stres!

Možná si to ani neuvědomujeme, ale za spoustou civilizačních onemocnění stojí právě stres. Vyplavování stresových hormonů, kortizolu a adrenalinu, může vést až k chronickým problémům. Lehký stres je pro naše tělo prospěšný a může zvyšovat soustředění nebo nám pomáhat k lepším výkonům v práci. Nadměrné a dlouhodobé vystavování stresovým situacím je naopak škodlivé jak fyzicky, tak i psychicky a může způsobovat deprese, úzkost, nespavost, migrény a bolesti hlavy. Většina lidí pak řeší stresové situaci špatným způsobem – nadměrnou konzumací alkoholu a nezdravého jídla, což úroveň stresu ještě více zvyšuje.

Zdravý způsob, jak se vypořádat se stresem je u každého jedince jiný. Někdo odbourává stres sportem, jiný čtením nebo procházkou. Pomoci může také psycholog nebo návštěva lékárny, kde můžete vyzkoušet například doplněk stravy Neuroregen s obsahem konopí, kozlíku, meduňky a bacopy. Konopí a kozlík lékařský pomáhají zvládnout stres a přispívají k duševní pohodě. Meduňka lékařská omezuje podrážděnost a zlepšuje usínání a kvalitu spánku. Bacopa kromě zvyšování odolnosti vůči stresu podporuje i paměť a lepší koncentraci, a to i u osob ve vyšším věku.

 

 

Přečtěte si více

Vyzrajte cvičením na INKONTINENCI – posilujte své pánevní dno!

Některá témata jsou v životě ženy úplná tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli samovolný únik moči. Ženy inkontinenci považují za trapný a choulostivý problém, kvůli kterému ztrácejí sebejistotu a chuť do života. Inkontinence neznamená konec, jen je potřeba začít řešit tento problém včas!

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno