Jak léčit rýmu a nachlazení v těhotenství a při kojení

28.02. 2023

Rýma a nachlazení se nevyhýbá ani nastávajícím maminkám. Těhotné ženy by se však neměly znepokojovat. Běžné nachlazení není pro plod nijak nebezpečné. Stačí dodržovat pár rad a nepříjemných obtíží se snadno zbavíte. Poradíme vám, jak na to!

Těhotenství je pro nastávající maminky náročné období, a proto by měly dbát na své zdraví. Hlavně v období chřipek a nachlazení by se měly raději zdržovat doma a vynechat velké rodinné oslavy, veřejné akce a vyhýbat se místům, kde hrozí riziko nákazy. Zejména první trimestr je pro těhotné ženy rizikový, jelikož v tomto období se u plodu vytvářejí základy orgánů.

 

 

 

PŘI NACHLAZENÍ JE DŮLEŽITÝ PITNÝ REŽIM A ODPOČINEK

 

Pokud však nastávající maminky nějaký bacil skolí, je důležité, aby odpočívaly a pily hodně tekutin.

Nejlepší volbou jsou bylinné čaje. Pozor však na některé druhy bylin, které mohou být pro těhotné i kojící ženy hrozbou. Jedná se např. o heřmánek, šalvěj nebo třezalku. Bez obav si můžete dopřát čaj z máty, jitrocele, lípy, mateřídoušky či meduňky. Nejlepší volbou jsou speciální směsi přímo určené pro těhotné a kojící maminky. Při nachlazení lékaři rovněž doporučují podpořit oslabenou imunitu vitaminem C, a to až do výše 2000 mg/den.

 

 

CO MOHOU TĚHOTNÉ A KOJÍCÍ ŽENY UŽÍVAT PŘI TEPLOTĚ?

 

Při infekci horních cest dýchacích s teplotami nad 38 stupňů mohou maminky užívat léky s obsahem paracetamolu (Paralen, Panadol), které bezpečným způsobem sníží tělesnou teplotu. Maximální denní dávka paracetamolu u těhotných žen by neměla přesáhnout 3000 mg a odstup mezi jednotlivými dávkami by měl být alespoň 4 hodiny.

Rozhodně se vyhněte lékům, které obsahují ibuprofen a kodein.

 

 

 

JAK MAJÍ NASTÁVAJÍCÍ A KOJÍÍC MAMINKY LÉČIT RÝMU?

 

Bezpečnou variantou pro vaše miminko je mořská voda ve formě nosního spreje.

Se zvlhčením sliznice a uvolnění ucpaných dýchacích cest pomůže maminkám i inhalace. K inhalaci můžete použít buď speciální inhalátory nebo hrnec s horkou vodou. Do vody můžete také přidat esenciální oleje, jako např. eukalyptus či mátu, které působí příznivě na dýchací cesty.

 

 

 

PŘI RÝMĚ A NACHLAZENÍ VSAĎTE NA BYLINKY

 

Již naše babičky a prababičky se při nachlazení obracely o pomoc k přírodě. Od rýmy a ucpaného nosu dokáže ulevit šťovík kyselý. Při nachlazení je skvělým pomocníkem prvosenka jarní, která má zklidňující účinek na hltan, krk a hlasivky a podporuje vykašlávání. Spolu s bazalkou přispívají ke zdraví horních cest dýchacích a zmírňují příznaky běžného nachlazení. Imunitu podpoří bez černý a s rychlejší rekonvalescencí pomůže hořec žlutý. To vše v sobě obsahuje SINUPO Forte sirup, doplněk stravy s léty ověřenou kombinací 5 bylinných extraktů, obohacených o bazalku pravou. S

SINUPO má vynikající chuť a je skvělou podporou při rýmě a nachlazení. Sirup je navíc vhodný i pro děti od 3 let, těhotné a kojící ženy.

 

 

CO NA RÝMU V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ:

 

  • Inhalace
  • Nosní spreje (mořská voda, vincentka)
  • Bylinné přípravky z lékárny (např. Sinupo sirup)

 

 

CO NA NACHLAZENÍ V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ:

 

  • Dostatek spánku a odpočinku
  • Dodržovat pitný režim
  • Doplňovat vitaminy a minerály
  • Podpořit imunitu (Sinupo sirup)

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno