Užijte si jaro bez ALERGICKÝCH OČÍ!

22.03. 2023

Nepříjemné projevy jarních alergií, jako je slzení, štípání, pálení či zarudnutí očí, vám kazí příjemné strávené chvilky na zahrádce či procházky přírodou? Tato daň za krásný den už vás trápit nemusí, nedejte alergiím žádnou šanci!

Sezóna alergií naplno začíná a s ní také nepříjemné svědění, zvýšené slzení, oteklé oči, pocit cizího tělíska v oku, pálení, řezání nebo zarudnutí očí, zánět spojivek, senná rýma nebo také dráždivý kašel. Projevy se časem zhoršují a komplikují nám konání běžných činností, sportu i povolání.

Člověku se může alergie projevit v průběhu celého života, a proto si možná mnoho lidí neuvědomuje, že se s alergií může potýkat a projevy alergií přisuzuje spíše bacilům či virům. Otálet s léčbou se však nedoporučuje, jelikož dlouhodobě neléčená oční alergie může vést k vážným následkům a omezit kvalitu zraku.

Pokud celé jaro nechcete trávit pouze doma, ulevit očím můžete hned několika způsoby:

 

 

ZAMEZTE KONTAKTU S ALERGENY

 

  • Při pobytu venku noste sluneční brýle.
  • Oči si neprotírejte, pyl vám může ulpět na rukou a při mnutí očí se uvolní ještě víc dráždivých látek.
  • Práci na zahrádce či sekání trávy raději na chvíli přenechejte někomu jinému.
  • Zavírejte okna a venkovní dveře. Snížíte tím množství pylů, které se dostanou do bytu.
  • Nejezděte během pylové sezóny v autě s otevřenými okny.
  • Pobyt venku omezte pouze na odpoledne a večer, tehdy jsou totiž koncentrace pylů ve vzduchu nejnižší.

 

 

 

DODRŽUJTE RADY LÉKAŘŮ

 

  • Máte-li pocit, že trpíte oční alergií, je doporučováno co nejdříve navštívit lékaře.
  • Pokud již máte léky či kapky předepsané, poctivě je užívejte.

 

 

SPOLEHNĚTE SE NA KAPKY

 

Spolehlivými očními kapkami, které vám poskytnou potřebnou úlevu a osvěžení pro vaše oči, a na které nepotřebujete lékařský předpis, je zdravotnický prostředek OCUTEIN ALLERGO oční kapky z prémiové řady Da Vinci Academia, které obsahují tekutý extrakt rostliny Helichrysum italicum, jenž má protizánětlivý a stahující účinek. Kapky je možné dávkovat dle aktuální potřeby, bez denního omezení dávek a hlavně je můžete používat i na kontaktní čočky.

 

 

 

VYZKOUŠET MŮŽETE TAKÉ OČNÍ VODU

 

Naprosto revoluční péčí o oči jsou výplachy oční vodou. Ačkoliv oční výplach může znít jakkoliv nezvykle a možná nepříjemně, jedná se o velmi příjemnou a hlavně účinnou pomoc při projevech očních alergií. Vyzkoušet můžete zdravotnický prostředek OCUTEIN SENSITIVE oční vodu, která intenzivně čistí oči od prachu, pylu a jiných nečistot. Podrážděné oko s oslabenou rohovkou je mnohem více náchylné k zánětům, proto je v oční vodě obsažen extrakt světlíku lékařského, který se používá k prevenci a léčbě zánětů spojivek, očních alergií a podráždění očí.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno