Užijte si jaro bez ALERGICKÝCH OČÍ!

22.03. 2023

Nepříjemné projevy jarních alergií, jako je slzení, štípání, pálení či zarudnutí očí, vám kazí příjemné strávené chvilky na zahrádce či procházky přírodou? Tato daň za krásný den už vás trápit nemusí, nedejte alergiím žádnou šanci!

Sezóna alergií naplno začíná a s ní také nepříjemné svědění, zvýšené slzení, oteklé oči, pocit cizího tělíska v oku, pálení, řezání nebo zarudnutí očí, zánět spojivek, senná rýma nebo také dráždivý kašel. Projevy se časem zhoršují a komplikují nám konání běžných činností, sportu i povolání.

Člověku se může alergie projevit v průběhu celého života, a proto si možná mnoho lidí neuvědomuje, že se s alergií může potýkat a projevy alergií přisuzuje spíše bacilům či virům. Otálet s léčbou se však nedoporučuje, jelikož dlouhodobě neléčená oční alergie může vést k vážným následkům a omezit kvalitu zraku.

Pokud celé jaro nechcete trávit pouze doma, ulevit očím můžete hned několika způsoby:

 

 

ZAMEZTE KONTAKTU S ALERGENY

 

  • Při pobytu venku noste sluneční brýle.
  • Oči si neprotírejte, pyl vám může ulpět na rukou a při mnutí očí se uvolní ještě víc dráždivých látek.
  • Práci na zahrádce či sekání trávy raději na chvíli přenechejte někomu jinému.
  • Zavírejte okna a venkovní dveře. Snížíte tím množství pylů, které se dostanou do bytu.
  • Nejezděte během pylové sezóny v autě s otevřenými okny.
  • Pobyt venku omezte pouze na odpoledne a večer, tehdy jsou totiž koncentrace pylů ve vzduchu nejnižší.

 

 

 

DODRŽUJTE RADY LÉKAŘŮ

 

  • Máte-li pocit, že trpíte oční alergií, je doporučováno co nejdříve navštívit lékaře.
  • Pokud již máte léky či kapky předepsané, poctivě je užívejte.

 

 

SPOLEHNĚTE SE NA KAPKY

 

Spolehlivými očními kapkami, které vám poskytnou potřebnou úlevu a osvěžení pro vaše oči, a na které nepotřebujete lékařský předpis, je zdravotnický prostředek OCUTEIN ALLERGO oční kapky z prémiové řady Da Vinci Academia, které obsahují tekutý extrakt rostliny Helichrysum italicum, jenž má protizánětlivý a stahující účinek. Kapky je možné dávkovat dle aktuální potřeby, bez denního omezení dávek a hlavně je můžete používat i na kontaktní čočky.

 

 

 

VYZKOUŠET MŮŽETE TAKÉ OČNÍ VODU

 

Naprosto revoluční péčí o oči jsou výplachy oční vodou. Ačkoliv oční výplach může znít jakkoliv nezvykle a možná nepříjemně, jedná se o velmi příjemnou a hlavně účinnou pomoc při projevech očních alergií. Vyzkoušet můžete zdravotnický prostředek OCUTEIN SENSITIVE oční vodu, která intenzivně čistí oči od prachu, pylu a jiných nečistot. Podrážděné oko s oslabenou rohovkou je mnohem více náchylné k zánětům, proto je v oční vodě obsažen extrakt světlíku lékařského, který se používá k prevenci a léčbě zánětů spojivek, očních alergií a podráždění očí.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno