8 tipů co (ne)dělat pro DLOUHÉ A HUSTÉ ŘASY

19.03. 2023

Svůdný pohled a oči orámované dlouhými a hustými řasami jsou jednou z věcí, kterých si pánové na ženách všimnou nejdříve. Ne každá z nás byla přírodou štědře obdařena, a proto za touhou po hezčích řasách jsme schopny podstoupit téměř cokoliv. Dnešní doba však nabízí spoustu možností, které mají své výhody, ale také úskalí. My vám poradíme, co zaručeně zabírá a čemu se raději vyhnout.

 

 

 

1. POZOR NA ŘASENKU

 

Nejoblíbenější a nejpoužívanější metodou, jak dosáhnout výrazných řas, je aplikace řasenky. Ty jsou v dnešní době k dostání v nejrůznějších provedeních (prodlužující, tvarující, zahušťující, voděodolné), ale i barvách. Její nanášení je velmi snadné a výsledek vidíte okamžitě.

Určitě patří k levnějším a šetrnějším způsobům, jak zvýraznit své oči. Problém však nastává při jejím odlíčení. Zde mnoho žen volí nešetrné přípravky a metody, které v konečném výsledku způsobují lámání a vypadávání řas. Určitě není vhodné řasenku smývat jen vodou ve sprše nebo dřít kosmetickým tamponkem. Nejlepší jsou odličovací pěny či gely přímo určené na odlíčení očí.

 

 

2. BARVENÍ ŘAS

 

Další šetrnější možností, jak zvýraznit naše přírodní řasy je barvení řas. Je vhodné pro každou ženu, jelikož většina z nás má konce řas velmi světlé. Po nabarvení budou naše řasy vypadat delší a stále velmi přirozené. Barvení řas můžete podstoupit v kosmetickém salónu nebo doma.

Nevýhodou barvení je však to, že vydrží jen 2-3 týdny a poté se musí znovu opakovat, což může být nákladné. Navíc zde hrozí riziko alergické reakce na barvu.

 

 

3. VYZKOUŠEJTE KLEŠTIČKY NA ŘASY

 

Svůdného pohledu můžete dosáhnout i pouhým natočením řas. K tomu se používají speciální kleštičky. Při jejich použití nechte oko otevřené a horní řasy sevřete do kleštiček. Stiskněte a chvíli podržte. Poté povolte a opět stiskněte. Pro dokonalé natočení tento postup opakujte několikrát. Následně natočené řasy zafixujte řasenkou. Efekt je vidět ihned.  

 

 

 

4. VYŽIVTE ŘASY

 

Podpořit růst a hustotu svých řas můžete i díky ricinovému oleji, který řasám poskytne potřebné živiny a minerály pro jejich sílu. Olej stačí aplikovat večer po odlíčení v malém množství ke kořínkům řas.

Levnější variantou může být použití vazelíny, která se nanese v silné vrstvě na řasy, nechá chvíli působit a poté umyje vodou.

 

 

5. UPRAVTE JÍDELNÍČEK

 

Víte, že delších a hustších řas můžete dosáhnout i změnou jídelníčku? Stačí konzumovat potraviny bohaté na selen, zinek, vitamin A, E a D a omega-3 mastné kyseliny. Důležité vitaminy a minerály pro podporu růstu řas naleznete v ořeších, mandlích, slunečnicových a dýňových semínkách, luštěninách, listové zelenině a rybách.

Na řasy pozitivně působí také vitamin H, známý pod názvem biotin, který se nachází v hovězím mase, vaječném žloutku, sóji a houbách.

 

 

6. NA NALEPOVÁNÍ ŘAS RADĚJI ZAPOMEŇTE

 

Nalepovací řasy seženete v dnešní době v každé drogérii. I když je výsledek vidět ihned, mnohdy s sebou přináší i určitá úskalí.

K nalepení umělých řas potřebuje žena notnou dávku šikovnosti a trpělivosti. Nalepovací řasy je však nutné před spaním sundat, což při každodenním nošení vede k poškození a vypadávání řas. Občas se také u citlivých jedinců může objevit alergická reakce na lepidlo. Navíc s umělými nalepovacími řasami nikdy nedosáhnete přirozeného vzhledu.

 

 

 

7. PRODLUŽOVÁNÍ JEN VÝJIMEČNĚ

 

Další alternativou, kterou ženy často volí, je prodlužování a zahuštění řas v kosmetické salónu. Při tomto procesu jsou na vlastní řasy aplikovány řasy umělé. I zde je však výsledek pouze dočasný a prodloužení většinou vydrží 4-6 týdnů. Poté je nutné nechat řasy znovu doplnit, což je nejen velmi nákladné pro naši peněženku, ale také to poškozuje naše vlastní řasy, které mají tendenci více vypadávat. I zde hrozí riziko alergické reakce na lepidlo.

 

 

8. ZKUSTE ZÁZRAK V PODOBĚ SÉRA NA ŘASY

 

V poslední době roste oblíbenost sér na řasy, která dokáží za pár týdnů doslova zázraky. Nijak nezatěžují vlastní řasy a aplikace je velmi jednoduchá. Pomocí štětečku stačí sérum nanést podél horní i dolní linie řas každý večer před spaním.

Sérum stimuluje folikuly, a díky nim jsou řasy delší a objevují se i nové řasy. Výsledky lze vidět už po prvním měsíci, ideální je však sérum používat alespoň 3 měsíce.

Vyzkoušet můžete sérum Řasové hnojivo, které zajišťuje rychlou a efektivní stimulaci růstu řas, omezuje jejich vypadávání a celkově zlepšuje kvalitu, délku, hustotu i objem řas. Vhodné je také pro obnovu růstu obočí, například po nešetrném vytrhávání. Koncentrované složení spojuje účinky jedinečné složky Genistein, stimulující růst nových řas, kofeinu, biotinu, kreatinu zajišťující obnovu keratinových buněk a regeneraci stávajících řas a pečujícího panthenolu.

Přečtěte si více

Jak se zbavit povislé a povadlé kůže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Není podbradek jako PODBRADEK

Druhá brada obvykle trápí ty, kteří mají nějaká ta kila navíc. Co když se ale udržujete v kondici a nevzhledný podbradek stále ne a ne zmizet. Možná za to může povolená kůže, ale třeba také hormony nebo genetické predispozice.

Celý článek

Uklidněte BŘÍŠKO svého miminka

Příchod malého miminka je vždy radostnou událostí, která ale lidem obrátí život úplně naruby. Stejně jako každý dospělý člověk, i každé miminko je individuální osobností, a proto každé miminko vyžaduje jinou péči. A všichni rodiče se shodují, že péče o novorozené miminko je velmi náročná, především pokud vaše miminko něco trápí, a vy nevíte, jak mu pomoci a ulevit.

Celý článek

Kolagenem PROTI STÁRNUTÍ

Po dokonalé, zdravé a hlavně mladě vypadající pleti bez vrásek touží každá žena. A proto je důležité věnovat vaší pleti důkladnou a pravidelnou péči. A to zvenčí i zevnitř! Tou nejdůležitější látkou pro tělo je kolagen, a právě jeho úbytek má vliv na předčasné stárnutí pleti. Jak jej do těla dostat a proč je pro tělo nepostradatelný?

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno