Jak účinně odstranit PIGMENTOVÉ SKVRNY?

29.03. 2023

Pozorujete na sobě menší či větší flíčky, které mají o něco tmavší odstín než zbytek vaší pleti? S největší pravděpodobností to jsou pigmentové skvrny, které se nejčastěji objevují na obličeji či na rukou a vznikají buďto od sluníčka nebo vlivem hormonálních změn. Tyto drobné vady na vaší kráse váš ale již nemusí trápit, odstraňte je jednou provždy!

 

JAK A PROČ VZNIKAJÍ PIGMENTOVÉ SKVRNY?

 

Na vznik pigmentových skvrn má vliv hned několik faktorů, přičemž většinu z nich nemůžeme ovlivnit:

 

  • UV záření – SPF ochrana by měla být samozřejmostí nejen v létě, také v chladných dnech umí být sluníčko silné.
  • Věk – s rostoucím věkem vznikají tzv. stařecké skvrny, protože stoupá aktivita a objem melanocytů, které vznik hyperpigmantace způsobuje.
  • Hormonální změny – pigmentové skvrny se velmi často rády objevují u žen užívajících antikoncepci, nastávajících maminek anebo žen v přechodu.

 

 

 

A JAK JE MŮŽEME ODSTRANIT?

 

Na pigmentové skvrny existuje hned několik způsobů, jak je můžeme odstranit. Některé jsou účinnější než jiné, ale každému z nás může vyhovovat jiná metoda jejich zesvětlení.

 

 

Invazivní metoda

První způsob, který napadne každého, když se řekne odstranění pigmentových skvrn, je odstranění laserem. Jedná se také o jednu z nejčastějších metod, která je sice velmi účinná, ale poměrně nákladná a v některých případech vyžaduje opakované ošetření.

Při této metodě se nejčastěji využívá IPL technologie nebo CO2 laser, při níž laserový paprsek rozstřelí nežádoucí pigment na částečky, které jsou zpracovány jinými buňkami nebo se odloučí ve formě stroupku.

 

 

Neinvazivní metoda

Méně nákladná a hlavně šetrnější metoda je používání krémů či olejů přímo zaměřených na zesvětlení již stávajících pigmentových skvrn. Výhodou těchto přípravků je kromě toho, že se vypořádá s hyperpigmentací na obličeji či rukou, tak také působí proti jejich dalšímu vzniku a barevně sjednocuje tón pleti, jelikož se tyto přípravky aplikují na celý obličej, nikoliv jen na konkrétní oblast.

Nejlepším pomocníkem pro vás bude PLANTHÉ Antipigmentové sérum, které vzniklo spojením čistých rostlinných olejů a inovativních farmaceutických látek, které bojují proti pigmentovým skvrnám. Jsou vhodné na všechny typy hyperpigmentace, včetně stařeckých skvrn.

 

 

Babské rady

Pokud léčba kosmetickými přípravky nebo laserem není nutná, a to především při velmi světlých skvrnách, může k odstranění přispět také některými domácími tipy:

  • 1 lžičku citrónu smíchejte se lžičkou medu a troškou bílého jogurtu. Vznikne vám maska, kterou si ponechte 15 minut na obličeji a poté smyjte. Maska by měla nejen pomoci k zesvětlení hyperpigmentace, ale také k hydrataci pokožky.
  • Také maska z 1 lžičky kurkumy smíchanou s čerstvou smetanou může pomoci na pigmentové skvrny. Na obličeji ponechte 15 minut a poté opět smyjte.
  • Noční péčí vám může být mandlový olej, který vytvoříte rozmixovanými mandlemi s medem, který si před spaním vmasírujte do pleti a nechte působit po celou noc do jeho vstřebání.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno