Jak účinně odstranit PIGMENTOVÉ SKVRNY?

29.03. 2023

Pozorujete na sobě menší či větší flíčky, které mají o něco tmavší odstín než zbytek vaší pleti? S největší pravděpodobností to jsou pigmentové skvrny, které se nejčastěji objevují na obličeji či na rukou a vznikají buďto od sluníčka nebo vlivem hormonálních změn. Tyto drobné vady na vaší kráse váš ale již nemusí trápit, odstraňte je jednou provždy!

 

JAK A PROČ VZNIKAJÍ PIGMENTOVÉ SKVRNY?

 

Na vznik pigmentových skvrn má vliv hned několik faktorů, přičemž většinu z nich nemůžeme ovlivnit:

 

  • UV záření – SPF ochrana by měla být samozřejmostí nejen v létě, také v chladných dnech umí být sluníčko silné.
  • Věk – s rostoucím věkem vznikají tzv. stařecké skvrny, protože stoupá aktivita a objem melanocytů, které vznik hyperpigmantace způsobuje.
  • Hormonální změny – pigmentové skvrny se velmi často rády objevují u žen užívajících antikoncepci, nastávajících maminek anebo žen v přechodu.

 

 

 

A JAK JE MŮŽEME ODSTRANIT?

 

Na pigmentové skvrny existuje hned několik způsobů, jak je můžeme odstranit. Některé jsou účinnější než jiné, ale každému z nás může vyhovovat jiná metoda jejich zesvětlení.

 

 

Invazivní metoda

První způsob, který napadne každého, když se řekne odstranění pigmentových skvrn, je odstranění laserem. Jedná se také o jednu z nejčastějších metod, která je sice velmi účinná, ale poměrně nákladná a v některých případech vyžaduje opakované ošetření.

Při této metodě se nejčastěji využívá IPL technologie nebo CO2 laser, při níž laserový paprsek rozstřelí nežádoucí pigment na částečky, které jsou zpracovány jinými buňkami nebo se odloučí ve formě stroupku.

 

 

Neinvazivní metoda

Méně nákladná a hlavně šetrnější metoda je používání krémů či olejů přímo zaměřených na zesvětlení již stávajících pigmentových skvrn. Výhodou těchto přípravků je kromě toho, že se vypořádá s hyperpigmentací na obličeji či rukou, tak také působí proti jejich dalšímu vzniku a barevně sjednocuje tón pleti, jelikož se tyto přípravky aplikují na celý obličej, nikoliv jen na konkrétní oblast.

Nejlepším pomocníkem pro vás bude PLANTHÉ Antipigmentové sérum, které vzniklo spojením čistých rostlinných olejů a inovativních farmaceutických látek, které bojují proti pigmentovým skvrnám. Jsou vhodné na všechny typy hyperpigmentace, včetně stařeckých skvrn.

 

 

Babské rady

Pokud léčba kosmetickými přípravky nebo laserem není nutná, a to především při velmi světlých skvrnách, může k odstranění přispět také některými domácími tipy:

  • 1 lžičku citrónu smíchejte se lžičkou medu a troškou bílého jogurtu. Vznikne vám maska, kterou si ponechte 15 minut na obličeji a poté smyjte. Maska by měla nejen pomoci k zesvětlení hyperpigmentace, ale také k hydrataci pokožky.
  • Také maska z 1 lžičky kurkumy smíchanou s čerstvou smetanou může pomoci na pigmentové skvrny. Na obličeji ponechte 15 minut a poté opět smyjte.
  • Noční péčí vám může být mandlový olej, který vytvoříte rozmixovanými mandlemi s medem, který si před spaním vmasírujte do pleti a nechte působit po celou noc do jeho vstřebání.

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno