HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

14.07. 2023

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

 

 

 

KYSELINA HYALURONOVÁ

 

Stárnoucí pleť bývá často vysušená, a proto je kyselina hyaluronová v tomto nápomocná díky její výjimečné schopnosti vázat na sebe obrovské množství vody, čímž perfektně zhydratuje pokožku. Kůže je jemnější, vypnutá a rozzářená.

Věděli jste, že kyselina hyaluronová je také silný antoxidant, a tak navíc vaši pleť chrání před volnými radikály?

Planthé Hyaluronové sérum kromě kyseliny hyaluronové navíc obsahuje růžovou vodu a extrakt zeleného čaje a chmele, což pomáhá k vyhlazení a vypnutí pleť a vyplnění vrásek. Přírodní složení a optimální pH tohoto přípravku nedráždí pokožku. Protože je toto sérum založeno na vodě, je skvělé jej používat také jako podkladovou bázi pod další oleje, krémy či make-up.

 

 

 

RETINOL

 

Vlivem věku ubývá v pleti kolagen a ta pak ztrácí svou elasticitu, proto je zapotřebí tělu dodávat látky, které podporují tvorbu kolagenu. Doplněním látek bohatých na kolagen můžete posílit přirozenou obnovu kožních buněk a syntézu kolagenu a viditelně tak redukovat projevy stárnutí. V tomto je skvělým přípravkem retinol, což je forma vitaminu A.

Znáte ještě další benefit retinolu, kromě skvělého vyplnění vrásek? Snižuje produkci melaninu, což je kožní pigment, který je zodpovědný za stařecké skvrny a nestejnoměrný barevný odstín pleti. 

Planthé Retinol sérum obsahuje unikátní kombinaci rostlinných olejů, retinolu, extraktů rozmarýnu a granátového jablka, díky kterým dochází k účinnému vyhlazení hlubokých vrásek, viditelné redukci projevů stárnutí a revitalizaci pleti.

 

 

ČEHO SE PŘI APLIKACI RETINOLU VYVAROVAT?

 

  • Retinol zásadně používejte jen večer. Je citlivý na slunce a mohl by způsobit alergickou reakci.
  • Aplikujete jej na suchou pleť a po aplikaci retinol počkejte minimálně 30 minut a následně ještě naneste hydratační krém či olej. Ošetření retinolem po tuto dobu dostatečně zaschne a stihne se vsáknout do pokožky před zvlhčením.
  • Rozhodně retinol nepoužívejte během těhotenství. Nadbytek vitaminu A totiž nepříznivě působí na plod a může způsobit nejrůznější problémy.

 

 

Z výše uvedeného je zřejmé, že je dobrý nápad, tyto dvě látky kombinovat, ale vše má svá pravidla. Jedna látka skvěle hydratuje vysušenou pleť a druhá zase vzniklé vrásky dokonale vyplní. Proč jsou takto skvělým synergickým duem?

Aby retinol mohl účinně bojovat s vráskami, má bohužel tendenci vysušovat pleť, čímž může být pleť citlivější. A proto tady je kyselina hyaluronová, která pomáhá udržet retinol pod kontrolou a zvyšovat propustnost pokožky.

Kombinace těchto dvou složek zanechá vaši pokožku jasnější, hladší a hydratovanější.

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno