Strašák jménem strie? Vyhněte se mu

03.09. 2018

Strie patří hned po celulitidě k nejčastějším ženským kosmetickým problémům. Drobné jizvičky se objevují na různých oblastech těla. Nejčastěji na zadečku, bocích, břiše a ňadrech.

Proč strie vůbec vznikají a dá se jejich výskyt alespoň minimalizovat?

Jak vznikají?

Strie neboli pajizévky jsou jizvičky, jež jsou způsobené napínáním pokožky těla a jejichž velikost se pohybuje v řádů milimetrů až centimetrů. Nevznikají žádným vnějším poškozením kůže, nýbrž popraskáním vláken pod jejím povrchem. Kůže je sice pružná, ale jen do určité míry. Při extrémním natažení elastická vlákna jednoduše prasknou a vzniknou strie. Na začátku vypadají jako červené a fialové nitky. Po pár týdnech zesvětlají a na kůži se posléze objeví v podobě stříbřitě šedé jizvičky.

Kdo je nejvíce ohrožen?

Přestože se strie mohou objevit v podstatě u kohokoliv, existují jedinci, jež mají k jejich vzniku sklony větší. Hlavními faktory bývá dědičnost, hormonální změny v pubertě či rychlý nárůst váhy. Nejohroženější jsou však ženy v těhotenství. Až 90 % žen v jiném stavu se strie nakonec objeví. Může za to nejen rychlý nárůst hmotnosti, ale také hormonální změny, díky nimž se ztenčuje kůže.

Nejste v tom sami!

V době, kdy vládne na veškerých fotkách retuš a fotoshop, se může zdát, že existuje jen málo žen, jež by se striemi mělo problém. Není tomu ale tak! A na sociálních sítích se o tom můžete přesvědčit. Stačí zadat na Instagramu, Facebooku či na Twiteru hastag #thighreading a uvidíte, že drobné jizvy na stehnech či břichu trápí jak obyčejné ženy, tak i známé modelky. Celá tato „hastagová akce“ vznikla z jednoho prostého důvodu – ukázat světu, že i estetické nedokonalosti k ženskému tělu patří.

Pusťte se do boje

Pokud chcete se striemi začít bojovat, postup je jasný – mazat, mazat a ještě jednou mazat. Jiný způsob není. K promazávání kůže využijte oleje nebo tělové krémy obsahující látky, jež pokožku hydratují a dodávají jí pružnost. Doporučuje se například kombinace elastinu, D-panthenolu, kyseliny hyaluronové a vitaminu E. Výborné vlastnosti mají též pupečník a kozinec, které zklidňují a vyhlazují kůži a zvyšují pevnost pokožky. Mazat byste se měli každý den, a to ideálně dvakrát.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak zvládnout léto s menopauzou?

Návaly horka a pocení patří mezi nejčastější příznaky menopauzy. Tyto projevy však bývají obzvlášť nepříjemné v létě, kdy teploty atakují i třicet stupňů. Jak od nich najít úlevu, aby si letní měsíce užily i ženy v přechodu? Máme pro ně pár tipů.

Celý článek

Jak pečovat o chodidla v letních měsících?

O chodidla je nutné pečovat po celý rok, ale obzvláště v létě si zaslouží více pozornosti. V letních měsících totiž nohy vystavujeme v otevřených botách, na plážích a koupalištích, a proto je nutné dodržovat pár zásad, aby naše chodidla byla krásná, zdravá a voňavá.

Celý článek

Jak vyzrát na vypadávání vlasů po porodu?

I když to maminky neslyší rády, je padání vlasů po porodu zcela normální a ve větší či menší míře postihne každou novopečenou maminku. Není ale potřeba propadat panice. Chce to jen čas a pár triků a vaše vlasy budou opět husté a krásné.

Celý článek

Zbavte se otoků a křečových žil jednou provždy!

Dlouhé stání, těhotenství či sedavý způsob života mají negativní vliv na naše nohy, které tak mohou bolet a otékat. Rovněž se mohou objevovat i nevzhledné metličky a křečové žíly. Jak na vše vyzrát? Poradíme vám pár tipů pro krásné nohy bez otoků a křečových žil!

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno