Strašák jménem strie? Vyhněte se mu

03.09. 2018

Strie patří hned po celulitidě k nejčastějším ženským kosmetickým problémům. Drobné jizvičky se objevují na různých oblastech těla. Nejčastěji na zadečku, bocích, břiše a ňadrech.

Proč strie vůbec vznikají a dá se jejich výskyt alespoň minimalizovat?

Jak vznikají?

Strie neboli pajizévky jsou jizvičky, jež jsou způsobené napínáním pokožky těla a jejichž velikost se pohybuje v řádů milimetrů až centimetrů. Nevznikají žádným vnějším poškozením kůže, nýbrž popraskáním vláken pod jejím povrchem. Kůže je sice pružná, ale jen do určité míry. Při extrémním natažení elastická vlákna jednoduše prasknou a vzniknou strie. Na začátku vypadají jako červené a fialové nitky. Po pár týdnech zesvětlají a na kůži se posléze objeví v podobě stříbřitě šedé jizvičky.

Kdo je nejvíce ohrožen?

Přestože se strie mohou objevit v podstatě u kohokoliv, existují jedinci, jež mají k jejich vzniku sklony větší. Hlavními faktory bývá dědičnost, hormonální změny v pubertě či rychlý nárůst váhy. Nejohroženější jsou však ženy v těhotenství. Až 90 % žen v jiném stavu se strie nakonec objeví. Může za to nejen rychlý nárůst hmotnosti, ale také hormonální změny, díky nimž se ztenčuje kůže.

Nejste v tom sami!

V době, kdy vládne na veškerých fotkách retuš a fotoshop, se může zdát, že existuje jen málo žen, jež by se striemi mělo problém. Není tomu ale tak! A na sociálních sítích se o tom můžete přesvědčit. Stačí zadat na Instagramu, Facebooku či na Twiteru hastag #thighreading a uvidíte, že drobné jizvy na stehnech či břichu trápí jak obyčejné ženy, tak i známé modelky. Celá tato „hastagová akce“ vznikla z jednoho prostého důvodu – ukázat světu, že i estetické nedokonalosti k ženskému tělu patří.

Pusťte se do boje

Pokud chcete se striemi začít bojovat, postup je jasný – mazat, mazat a ještě jednou mazat. Jiný způsob není. K promazávání kůže využijte oleje nebo tělové krémy obsahující látky, jež pokožku hydratují a dodávají jí pružnost. Doporučuje se například kombinace elastinu, D-panthenolu, kyseliny hyaluronové a vitaminu E. Výborné vlastnosti mají též pupečník a kozinec, které zklidňují a vyhlazují kůži a zvyšují pevnost pokožky. Mazat byste se měli každý den, a to ideálně dvakrát.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno