Strašák jménem strie? Vyhněte se mu

03.09. 2018

Strie patří hned po celulitidě k nejčastějším ženským kosmetickým problémům. Drobné jizvičky se objevují na různých oblastech těla. Nejčastěji na zadečku, bocích, břiše a ňadrech.

Proč strie vůbec vznikají a dá se jejich výskyt alespoň minimalizovat?

Jak vznikají?

Strie neboli pajizévky jsou jizvičky, jež jsou způsobené napínáním pokožky těla a jejichž velikost se pohybuje v řádů milimetrů až centimetrů. Nevznikají žádným vnějším poškozením kůže, nýbrž popraskáním vláken pod jejím povrchem. Kůže je sice pružná, ale jen do určité míry. Při extrémním natažení elastická vlákna jednoduše prasknou a vzniknou strie. Na začátku vypadají jako červené a fialové nitky. Po pár týdnech zesvětlají a na kůži se posléze objeví v podobě stříbřitě šedé jizvičky.

Kdo je nejvíce ohrožen?

Přestože se strie mohou objevit v podstatě u kohokoliv, existují jedinci, jež mají k jejich vzniku sklony větší. Hlavními faktory bývá dědičnost, hormonální změny v pubertě či rychlý nárůst váhy. Nejohroženější jsou však ženy v těhotenství. Až 90 % žen v jiném stavu se strie nakonec objeví. Může za to nejen rychlý nárůst hmotnosti, ale také hormonální změny, díky nimž se ztenčuje kůže.

Nejste v tom sami!

V době, kdy vládne na veškerých fotkách retuš a fotoshop, se může zdát, že existuje jen málo žen, jež by se striemi mělo problém. Není tomu ale tak! A na sociálních sítích se o tom můžete přesvědčit. Stačí zadat na Instagramu, Facebooku či na Twiteru hastag #thighreading a uvidíte, že drobné jizvy na stehnech či břichu trápí jak obyčejné ženy, tak i známé modelky. Celá tato „hastagová akce“ vznikla z jednoho prostého důvodu – ukázat světu, že i estetické nedokonalosti k ženskému tělu patří.

Pusťte se do boje

Pokud chcete se striemi začít bojovat, postup je jasný – mazat, mazat a ještě jednou mazat. Jiný způsob není. K promazávání kůže využijte oleje nebo tělové krémy obsahující látky, jež pokožku hydratují a dodávají jí pružnost. Doporučuje se například kombinace elastinu, D-panthenolu, kyseliny hyaluronové a vitaminu E. Výborné vlastnosti mají též pupečník a kozinec, které zklidňují a vyhlazují kůži a zvyšují pevnost pokožky. Mazat byste se měli každý den, a to ideálně dvakrát.

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak na ZDRAVÉ DÁSNĚ?

Stav dásní ovlivňuje naše celkové zdraví, a proto není radno přehlížet varovné příznaky zánětu dásní. Pokud není zánět léčen, může přerůst až v paradentózu, ztrátu zubů či další zdravotní komplikace. Jak zánět zubu léčit a jak mu předcházet? Zaměřte se na zubní hygienu a péči o ústní mikrobiom. To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku. 

Celý článek

Jak se zbavit povislé a povadlé kúže? Zastavte STÁRNUTÍ PLETI!

Každá žena touží zůstat mladá a mít stále krásnou, hladkou a vypnutou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí. Bohužel čas je neúprosný a s tím, jak stárne naše tělo, stárne i naše pleť. Kvůli gravitaci a poklesu produkce kolagenu v těle ztrácí naše pleť svou mladistvou svěžest, je povadlá a povislá. Právě kolagen představuje klíčovou úlohu v boji se stárnutím. Chcete tento boj vyhrát? Začtěte se do našeho článku a my vám poradíme, jak na to!

Celý článek

Co jste možná (ne)věděli o ZUBNÍM KAZU

Vštěpovali vám rodiče od dětství, že si máte po každém jídle vyčistit zuby a používat mezizubní kartáček a nit? Ne každý tyto návyky dodržuje i v dospělosti, a proto zubní kaz patří mezi nejrozšířenější civilizační nemoc. Víte, proč vzniká, jak ho poznáte a jak se ho můžete zbavit? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o EKZÉMU

Nějakým druhem ekzému trpí v dnešní době čím dál tím vyšší počet lidí. Zánět, který je projevem ekzému postihuje především pokožku, která se projeví výskytem svědivých, začervenalých ložisek, ze kterých se později mohou vytvořit mokvající puchýřka. Pokožka tak reaguje, protože se jedná o imunitní odpověď organizmu na nějaký podnět. Léčba je náročná a vyžaduje mnoho úsilí, ale život s ekzémy lze zvládnout, víte-li jak na to.

Celý článek

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - Pá 7:30 - 15:30

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno