I obyčejná rýma by se měla řešit!

24.09. 2018

Říká se, že neléčená rýma trvá sedm dnů a léčená týden. Pravda je ale taková, že pokud rýmu neléčíte, mohou se dostavit další zdravotní komplikace, které se musí řešit léky.

Patří mezi ně například zánět dutin, nosohltanu a středního ucha. Nepodceňujte proto ucpaný nos a poraďte si s rýmou co nejdřív je to možné. Léčit se můžete i sami – bez lékaře.

Rýma je jedním z nejběžnějších lidských onemocnění. Jedná se o zánět nosní sliznice, jehož typickými projevy je ucpaný nos, kýchání, vodnatý výtok, ztížené dýchání a z toho všeho pramenící únava. Rýma je virového původu, a tím pádem se nedá léčit antibiotiky – naše tělo se s ní musí vypořádat samo. Posilněte proto svou imunitu a podpořte své tělo v boji s rýmou.

 

Česnek jako lék a životabudič

Léčivá moc česneku je známá již od starověku. Sice po něm váš dech zrovna nebude vonět, ale díky svým dezinfekčním účinkům zaručeně porazí veškeré viry a bakterie. Česnek obsahuje vitaminy A, B a C, vápník, selen, jód a další látky, díky nimž posiluje organizmus a podporuje jeho obranyschopnost. Česnek zároveň snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu.

 

Dodejte tělu vitaminy

Při rýmě se často doporučuje zvýšený příjem vitaminů. Především vitaminu C, který pomáhá posílit váš imunitní systém. Důležitý je také vitamin B6, který snižuje míru únavy, která rýmu a nachlazení vždy doprovází. Přirozeným, a také nejlepším, zdrojem vitaminů je čerstvé ovoce. Nejvíce vitaminu C naleznete v citrusových plodech, vitamin B6 se pak nachází například v luštěninách, slunečnicových semínkách, tuňáku a avokádu.

 

Bylinky v jakékoli formě

Nejnovějším trendem je návrat od syntetických preparátů zpět k přírodě. Čím dál tím častěji vyhledávají lidé pomoc u bylinek. Mezi nejlepší bojovníky proti rýmě patří například lípa, měsíček, světlík, černý bez či jitrocel. Užívat bylinky můžete v jakékoliv formě – uvařte si z nich čaj či je inhalujte. Na bázi bylinek jsou i založeny některé nosní spreje, které můžete zakoupit v lékárně.

 

Prevence je základ

Pokud se rýmy či jiného podobného nachlazení chcete letos vyvarovat úplně, měly byste dodržovat 4 důležité zásady, které neohrozí váš imunitní systém:

  1. Dodržujte zásady zdravé výživy.
  2. Omezte kouření a pití alkoholu.
  3. Myjte si důkladně ruce.
  4. Často větrejte.

 

 

Doporučujeme

Přečtěte si více

Jak správně pečovat o SUCHOU A CITLIVOU PLEŤ

Suchá a citlivá pleť se sklony k akné a atopickému ekzému dokáže pořádně znepříjemnit život. Je zarudlá, popraskaná a tvoří se na ní šupinky nebo nevzhledné pupínky. Proto je nutné dodat pleti správnou péči, díky které zmírníte její nepříjemné projevy. Nevíte, jak na to? Nezoufejme, my vám poradíme.

Celý článek

Strašák jménem CHOLESTEROL

Informace o cholesterolu se na nás valí ze všech stran a my se někdy můžeme ztrácet v nepřeberném množství faktů, doporučení a možných příznaků. Z tohoto důvodu si můžeme myslet, že když se řekne cholesterol, hned je něco špatně. Není tomu ale tak. Přibližme si, co to vlastně cholesterol je a proč byste jej měli mít pod kontrolou.

Celý článek

HYALURON vs. RETINOL – To je to, oč tu běží

Zdravá, čistá a hlavně mladě vypadající pleť je snem každé ženy. Každá žena ale také ví, že aby byla její pleť stále krásná, je potřeba se o svou pleť starat. Již od 25. roku života se mohou na pleti objevovat první známky stárnutí, a tak většina žen sahá po kyselině hyaluronové či retinolu. Mají se vůbec kombinovat? Nebo je lepší je používat zvlášť?

Celý článek

Co jste (ne)věděli O KOLAGENU – proč je důležitý a jaký vybrat?

V poslední době nabírají kolagenové drinky na popularitě. Není se totiž čemu divit. Kolagen je skvělým pomocníkem pro naši pleť, vlasy, klouby a mnoho dalšího. Jak se ale v záplavě kolagenů vyznat a jak vybrat ten nejlepší? Nezoufejte, my vám poradíme.

Celý článek
Máte dotaz?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo zanechte zprávu

+420 800 55 66 22

Po - pá 8:00-16:00

Váš dotaz
Váš E-mail
Úspěšně odesláno